Януари ли е или май? Необичайно топло време на Богоявление в Бургас. Кога идва студът?
Почти всяка година температурите на Йордановден са много ниски, често вали и сняг
Тазгодишният Йордановден ще остане в историята като един от най-топлите в Бургас. Дневните температури в града не бяха зимни, а по-скоро пролетни и усещането беше за месец май.
Първите слънчеви лъчи в Бургас се показаха в 07:40 ч. и десетки бургазлии бяха изпълнили плажа, за да посрещнат деня. Най-смелите от тях дори плуваха в морето.
Всъщност смелчаци за сутрешно плуване има не само на Богоявление, а всяка сутрин. Калените бургазлии не се плашат нито от сняг, нито от дъжд и вятър, нито от ледените температури. Така и тази сутрин те спазиха традицията и посрещнаха раждането на деня в морето.
Хиляди бургазлии изпълниха улиците днес, въпреки че денят е работен. Десетки бяха и тези, които наблюдаваха ритуала по хвърлянето на Кръста, в който се включиха 54 смели мъже. Температурата на морската вода днес е 9°-10°.
Близките 10 години в Бургас не е било толкова топло на Богоявление. Може би и това е причината за големия брой участници. Обикновено за спасяването на Кръста в морето се хвърлят между 25-40 души. Предишни години обаче температурите са били доста по-ниски, около или под нулата, имало е дори снежни виелици – през 2017 г.
Въпреки че много хора се радват на хубавото време, все пак ще се усети и зимата, макар и за кратко. Днес започва заоблачаване от югозапад, а по-късно ще обхване цялата страна.
В четвъртък и петък времето ще бъде облачно, с валежи от дъжд, в планините - от сняг.
В Бургас следващите 6-7 дни се очакват дъждове, температурите също ще се понижат, но те отново ще са над средните за сезона. Максималните температури ще са около 8-9 градуса, а минималните ще са над нулата - между 3-7.
Вижте в галерията ни снимки от невероятния изгрев днес:
Идва невиждана жега: Температурите скачат до бруталните 43 градуса
Цолов изпревари най-големия си съперник в последната обиколка, за да звучи "Мила Родино" - какво каза след финала
Бургаска воля - талант от града втори на Балканите след драма
Мачкай, Гришо: Ето кога може да гледате днешната му среща на Уимбълдън - програмата започна шокиращо
Володимир Зеленски поздрави САЩ
Никола Цолов с шедьовър във Формула 2 - води за титлата
Над 150 арестувани в Гърция заради пожари
Край на хаоса: Глобяват наред за тротинетки и колела в центъра на Бургас
Зеленски предизвика Путин: Ако Константиновка е руска, да се срещнем там
ОББ удължи срока за безплатно внасяне на левове до края на септември
Заплашиха да изгонят 96-годишна инфлуенсърка от старчески дом заради купони
Хванаха питон до детска площадка
