21-годишна жена е в кома след зверски побой навръх Коледа
Двама младежи за задържани за жестокото деяние
Жена на 21 години е в областната болница в Габрово в кома и с опасност за живота след побой. Тежкият инцидент е станал на 31 декември, но от ОД на МВР съобщават за него днес.
Сигналът в полицията е постъпил в 19,00 часа в последния ден на миналата година от дежурния лекар в Центъра за спешна медицинска помощ в Габрово. Лекарят съобщил, че същия ден около 13,30 часа техен екип е посетил адрес на улица "Ангел Кънчев", където била намерена млада жена в безсъзнание. Тя била откарана в областната болница "Д-р Тота Венкова", където при преглед със скенер са установени множество хематоми и кръвоизлив в мозъка в резултат на нанесен побой.
Впоследствие жената е изпаднала в кома и сега е с опасност за живота. При разследване криминалистите са задържали двама младежи на 18 и на 22 години, както и 34-годишна жена от Габрово, които били съпричастни към извършеното престъпление.
Работата по случая продължава, в районното полицейско управление е започнало досъдебно производство за престъпление по член 129, алинея 1 от Наказателния кодекс, който третира причиняване на средна телесна повреда, а законът предвижда лишаване от свобода до пет години.
Как да успокоим плачещото бебе с работещи и щадящи техники
Увеличават месечните помощи за хора с увреждания в България
Начинът на приготвяне на кафето може да влияе на здравето на сърцето
Отиде си голям български музикант (СНИМКА)
Ани Салич се появи с пръстен, който фенове и медии тълкуват като годежен
Слънчевите очила на Макрон - модният акцент на Давос 2026
Как студеното време повишава риска за сърцето и съдовете през зимата
Световна общност алармира за „воден фалит“ вследствие на критично изчерпване на водните ресурси
Лидия се сгоди и показа диамантен пръстен
Две древни японски практики за поддържане на здрава и сияйна кожа
Зеленски пристигна в Швейцария за среща с Доналд Тръмп

"
Тежкият инцидент е станал на 31 декември"
Без коментар .