×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Затварят кръстовището между „Оборище“ и „Петко Каравелов“ заради ВиК ремонт
  • Стартира 20-ото юбилейно издание на Международния конкурс на изкуствата „Радост на брега“ в Бургас
  • Театралният хит „Дами канят“ в Бургас! Асен Блатечки и Калин Врачански завладяват публиката на 6 юли
  • Бургаският духов оркестър се завръща с летни концерти на открито
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Големите ученици се връщат в клас след 18 януари


Големите ученици се връщат в клас след 18 януари
Следващата седмица ще бъдат разрешени някои дейности - държавните изпити по професия, олимпиади, които не могат да са онлайн
04 Януари 2021, Понеделник, 12:05 ч.
Автор: Флагман.БГ

Министърът не можа да отговори веднага кога и другите ученици ще се върнат в клас, защото трябва да мине една пълна седмица на присъствено обучение

До края на тези седмица ще стане ясно дали е възможно големите ученици да се върнат в класните стаи след 11-ти януари, като е по-вероятно това да стане след 18-ти януари. Това съобщи образователният министър Красимир Вълчев.

Той е на посещение в столичното 143-то ОУ „Георги Бенковски”. Там Вълчев разговаря с учителския екип в първия ден, в който децата от първи до четвърти клас се върнаха отново в училище.

Министърът не можа да отговори веднага кога и другите ученици ще се върнат в клас, защото трябва да мине една пълна седмица на присъствено обучение и да се проследи развитието на ситуацията, преди да се вземе решение.

„Ситуацията може да се подобри, може да се влоши - заради празниците или новия щаб. Ако се подобри, ще пристъпим на режим на редуване – една част от учениците да са вкъщи, една в класните стаи”, обясни Красимир Вълчев. 

Следващата седмица обаче ще бъдат разрешени някои дейности - държавните изпити по професия, олимпиади, които не могат да са онлайн.


В категории: Просвета


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
10
Коментара
Светлозария КИДЕРОВА Цигарите поскъпват от август, след това и от март догодина Цигарите поскъпват от август, след това и от март догодина 25/06/2026, Четвъртък 13:58 0
10
Коментара по темата
10.
Английска
04.01.2021 17:39:30
4
8
Ае кво даскало вкъщи си е най добре бъцили бухат кихат вс в тва даскало няма сапун ай никво даскало
9.
"ще пристъпим на режим на редуване"
04.01.2021 16:01:16
7
8
На йо-йо ще си играете със здравето и живота на учениците, учителите и семействата им. Ще ги редувате, за да не може никой да се опази, а всички да се изпозаразят, гиди "хуманист" с "хуманиста".
8.
До 3
04.01.2021 15:08:21
0
2
Няма нужда да проумяваш нищо,имаш БТВ Нова и БНТ те ще ти кажат спокойно!
7.
Жокера
04.01.2021 13:51:54
9
8
Ама наистина тоз е по луд от всички нали децата бяха преносители кво прайм порочен кръг с тез умрели ваксини ше опазите дръжки пунта мара Родители лъжат ви Яко децата си пазете тез малоумници НЕ им дреме за живота и здравето Илюминатори Гнусни Айде в Дупките от където изпълзяхте ЗмиииГнусни
6.
От Граматиково
04.01.2021 13:34:03
8
10
Тоя да вземеш една неокастрена вършина от странджанската гора ( от което е останало) и да го почнеш с нея че чак до 18 януари. После малко почивка да мисли и после пак до края на май. Тогава ако може да си седне на министерското кресло и да раздава заповеди. Де гиди безцветно искърско говедо.
5.
До 1
04.01.2021 13:11:56
3
10
До 32.02 звучи доста оптимистично, тоест никога!
4.
....
04.01.2021 12:56:59
19
25
Крайно време е, даскалята като не искат да работят присъствено, да напускат.
3.
Българин
04.01.2021 12:46:05
27
38
Недоумявам!
Как е възможно точно сега, когато започва заразяването с мутиралия щам на вируса, български министър да има подобно отношение към живота на учениците и техните близки, към учителите и персонала в училищата!
Не само че до 31.01., ами чак до март училищата трябва да са затворени!
Да запазим Живота!
2.
Един
04.01.2021 12:31:34
15
6
Нали трябва да създадат " радостно " очакване сред обществото. Да вземе да може кога ще започне ваксинацията на учителите а не да го усуква .
1.
Аман
04.01.2021 12:20:33
6
19
Спрете с тази дезинформация! Така написано заглавието си е чиста лъжа!!!!
Не е казал министър, че големите се връщат в училище! Има заповед, че до 32.02 са ДО!
АКО и КОГАТО се реши нещо друго, тогава слагайте такова заглавие!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Стотина GenZ-та протесират ареста на Стоян Колев в Пазарджик (СНИМКИ) Стотина GenZ-та протесират ареста на Стоян Колев в Пазарджик (СНИМКИ) Те изглеждат неорганизирани, не носят плакати и не скандират нещо конкретно - там са в подкрепа на „Транспортера” Цигарите поскъпват от август, след това и от март догодина Цигарите поскъпват от август, след това и от март догодина Правителството предвижда да увеличи ставката за акциза Викайте модна полиция! Кой облече така шефката на парламента Викайте модна полиция! Кой облече така шефката на парламента Ажурната тъкан е актуална, но не и когато цялата рокля е от тежка еластична материя - кройката изглежда остаряла, а моделът напомня на модата от началото на 2010-те NAKED Beach вдига градуса след силния старт: KOI LOPA, N.A.$.О & Ro$$ поемат уикенда NAKED Beach вдига градуса след силния старт: KOI LOPA, N.A.$.О & Ro$$ поемат уикенда Новият морски клуб посрещна първите си гости със звук, дизайн и партита до сутринта „Тихият убиец“ се подмладява: Ракът на дебелото черво засяга все повече българи под 50 години „Тихият убиец“ се подмладява: Ракът на дебелото черво засяга все повече българи под 50 години Честотата на заболяването сред младите расте с 3% на година, а проф. Крум Кацаров от ВМА настоява за спешно въвеждане на национална скринингова програма „Талантино“ празнува 15-годишен юбилей с Тони Димитрова, Ники Станоев и премиера „Талантино“ празнува 15-годишен юбилей с Тони Димитрова, Ники Станоев и премиера Една от най-големите актьорски школи в България кани бургазлии на празничен концерт с вход свободен във Военния клуб, последван от премиерния спектакъл „Въх, Мария“ Айтос отложи "синята зона" за 2027 г., чакат държавния бюджет с готов проект (СНИМКИ) Айтос отложи "синята зона" за 2027 г., чакат държавния бюджет с готов проект (СНИМКИ) Кметът Васил Едрев няма да назначава заместник на напусналия пост зам.-кмет Калоян Калоянов, който сега е зам.-министър на МВР Държавата влезе с полиция в язовир „Ахелой“, за да изгони частни окупатори Държавата влезе с полиция в язовир „Ахелой“, за да изгони частни окупатори Институциите в Бургас започнаха принудително изземване на стратегическия водоем, завладян от години без правно основание от местни бизнесмени България е на 57-о място сред 69 държави в световната класация за конкурентоспособност България е на 57-о място сред 69 държави в световната класация за конкурентоспособност Сред проблемите остават корупцията, съдебната система, изтичането на кадри и слабите иновации Мариус Куркински се завръща в Бургас с нов моноспектакъл Мариус Куркински се завръща в Бургас с нов моноспектакъл Премиерата на „BG МАРИУС“ в морския град ще е в събота вечер 
Идва ли редът на Кримския мост? Идва ли редът на Кримския мост? След като прескочи всякакви забранителни линии, Украйна се стреми да изолира Крим и поставя под въпрос устойчивостта на Русия  САЩ изпращат спасители в Каракас САЩ изпращат спасители в Каракас Тръмп: Броят на жертвите е опустошителен Апокалипсис във Венецуела: Адски трусове сринаха столицата, броят на жертвите е огромен Апокалипсис във Венецуела: Адски трусове сринаха столицата, броят на жертвите е огромен Според Американския геофизичен институт броят им ще достигне между 10 000 и 100 000 души Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн B cтpaнaтa-лидep бpoят им ce yвeличи cъc 75% зa 10 гoдини Промени в диетата и физическа активност помагат за трайно понижаване на нивата на холестерола Промени в диетата и физическа активност помагат за трайно понижаване на нивата на холестерола Специалистите съветват да се наблегне на разтворимите фибри и мононенаситените мазнини, вместо да се разчита единствено на медикаментозна терапия GPS подведе български шофьор и блокира центъра на Кавала, лепнаха му скъпа глоба GPS подведе български шофьор и блокира центъра на Кавала, лепнаха му скъпа глоба Шофьорът се насочвал към митническия пункт Учени коригираха възрастта на най-стария метеоритен кратер на Земята Учени коригираха възрастта на най-стария метеоритен кратер на Земята Ударът в кратера Ярабуба е стопил ледниците и е предизвикал мащабно глобално затопляне Mercedes 280 SE - колата, в която се вози Първата дама Mercedes 280 SE - колата, в която се вози Първата дама Автомобилът е с 6-цилиндров редови двигател Германия вдига пенсионната възраст до 70 години в опит да спаси социалната си система Германия вдига пенсионната възраст до 70 години в опит да спаси социалната си система Канцлерът Фридрих Мерц обяви бързото и цялостно прилагане на мащабен пакет от 33 реформи, изготвени от специална експертна комисия Дворец за 600 котки: Как жена ги спасява от улицата и издържа приют за 600 пухкави животни Дворец за 600 котки: Как жена ги спасява от улицата и издържа приют за 600 пухкави животни Много от тях са били ранени, болни или изоставени от собствениците си
Йордан Цонев Йордан Цонев Правя го от 1990 г., 36 години са достатъчно Виц на деня Виц на деня Иванчо казва на баща си:
- Татко, ти си голям късметлия!
- Защо?
- Няма нужда да ми купуваш нови учебници! Оставам в същия клас!
Виц на деня Виц на деня - Какво се получава, когато 5 блондинки се наредят една до друга ухо до ухо?
- Въздушен коридор!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ами имам две пози за сън: зимна - охлюв и лятна - морска звезда.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори