Детските градини и началните училища отвориха врати в Несебър
Където е възможно са отворени повече входове, за да се избегне струпването на деца
От днес детските ясли и градини, и училищата с паралелки в начален курс на обучение в община Несебър отново отвориха врати.
Всички учебни заведения са задължени да прилагат строг сутрешен филтър при посрещане на децата и последващ мониторинг, като не се допускат родители и външни лица вътре в сградите, а медицинските сестри в детските градини мерят температурата на всяко дете още на вратата. В учебните заведения се извършват ежедневни дезинфекционни дейности по утвърден график и схема. Където е възможно са отворени повече входове, за да се избегне струпването на деца.
Директорите на градините са заявили на доставчиците необходимите хранителни продукти и консумативи, и всички учебни заведения са предприели своевременни действия за затопляне на сградите си.
Сред изразените от родителите на най-малките ученици и децата от предучилищните възрастови групи мнения, водещо е задоволството от подновяването на учебните занятия.
С възобновяване на заниманията, детските градини продължават да изпълняват програмите си, като тенденцията отново ще е към провеждане на повече часове на открито.
При обучението на учениците от 1-ви до 4-ти клас водещи са установените учебни планове.
Нова мода сред родните звезди
Лидери от цял свят осъдиха стрелбата на гала вечерята с Тръмп във Вашингтон
Пандемията на 21 век: Едно поколение расте с таблет в ръка и все по-трудно намира думите си
Цветан Цветанов: Няма място за сравнение между ГЕРБ и "Прогресивна България"
Лесна рецепта за пилешко филе на тиган с чесън и масло
Реал Мадрид със сензационен вариант за треньорския пост
Дара се завръща за пети път като треньор в "Гласът на България"
Министерството на туризма участва в инициативата "Мама, татко и аз на Giro" в София
Катастрофа между камион и трактор на пътя София - Варна
Тръмп за стрелеца във Вашингтон: Помислих, че е паднал поднос
Температури до 28 градуса, но и жълт код за 12 области
Детето, паднало от парапет на НДК, е в много тежко състояние
