Детските градини и началните училища отвориха врати в Несебър
Където е възможно са отворени повече входове, за да се избегне струпването на деца
От днес детските ясли и градини, и училищата с паралелки в начален курс на обучение в община Несебър отново отвориха врати.
Всички учебни заведения са задължени да прилагат строг сутрешен филтър при посрещане на децата и последващ мониторинг, като не се допускат родители и външни лица вътре в сградите, а медицинските сестри в детските градини мерят температурата на всяко дете още на вратата. В учебните заведения се извършват ежедневни дезинфекционни дейности по утвърден график и схема. Където е възможно са отворени повече входове, за да се избегне струпването на деца.
Директорите на градините са заявили на доставчиците необходимите хранителни продукти и консумативи, и всички учебни заведения са предприели своевременни действия за затопляне на сградите си.
Сред изразените от родителите на най-малките ученици и децата от предучилищните възрастови групи мнения, водещо е задоволството от подновяването на учебните занятия.
С възобновяване на заниманията, детските градини продължават да изпълняват програмите си, като тенденцията отново ще е към провеждане на повече часове на открито.
При обучението на учениците от 1-ви до 4-ти клас водещи са установените учебни планове.
Комитова: 10 милиона евро на ден отиват за косене на тревички през зимата
Горещините в Европа се придвижват на изток
Деница Сачева: Този бюджет няма никаква философия и цел, оценката му е 3
Шефове на агенции със заплати като председателя на Народното събрание
Сочна лятна торта с кисело мляко, която всеки може да направи за нула време
Поредно меле с тир и три автомобила
Алибегов: Когато видите цени, които не ви изнасят, правите две крачки вляво и сядате в друго заведение
Шок на пътя: Плащаме по 5 евро за обществена тоалетна, КЗП подпука „миризливия“ бизнес
Катар покри всички разходи на феновете си за Световното
Новите „патриотични паспорти“ на САЩ са с лика на Тръмп (СНИМИ)
САЩ атакуваха Иран заради нападнат кораб в Ормузкия проток
Путин призова за преговори
