Нанси Пелоси преизбрана за шеф на долната камара на Конгреса на САЩ
Все още не е ясно кой ще контролира горната камара на Конгреса
Новият състав на Конгреса на САЩ се събра на първо заседание на фона на заплахите от сенатори от Републиканската партия да гласуват против утвърждаването на резултатите от президентските избори, съобщи ДПА.
Осемдесетгодишната демократка от Калифорния Нанси Пелоси бе преизбрана за председателка на Камарата на представителите.
Пелоси е на председателското място в долната камара за четвърти път. Тя заемаше този пост от 2019 година насам, както и в периода от началото на 2007 до началото на 2011 година, предава днес.бг.
Тя ще бъде изправена пред предизвикателства в 117-ия Конгрес, тъй като ще ръководи най-крехкото мнозинство от две десетилетия в долната камара, след като партията й загуби места на изборите през ноември.
Все още не е ясно кой ще контролира горната камара. Това ще бъде решено на два оспорвани балотажа за Сената в Джорджия във вторник, предаде БТА.
ФИДЕ отложи санкциите срещу българския шахмат до 30 септември 2026 г.
СОС разглежда предложението Любен Дилов-син да бъде удостоен посмъртно със званието „Почетен гражданин на София“
Виктория Капитонова отпразнува рожден ден с равносметка за личния си живот
24/06/2026, Сряда 18:20
1
Бюджет 2026 с рекорден дефицит от 5,7 процента, запълват дупката в хазната с още един дълг
Грешки при монтажа на климатик могат да съсипят ефективността на уреда и да вдигнат сметките за ток
Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн
Променливо време в страната с предиобедно слънце и следобедни летни порои
Випуск 2026 на Гимназията по туризъм в Слънчев бряг получи дипломите си
Випуск 2026 на Гимназията по туризъм в Слънчев бряг получи дипломите си
Промени в диетата и физическа активност помагат за трайно понижаване на нивата на холестерола
GPS подведе български шофьор и блокира центъра на Кавала, лепнаха му скъпа глоба
71 зрелостници от най-голямото училище в Несебър получиха дипломите си
