Литовец е новият треньор на „Лудогорец”
Той е с концепцията си за развитието на отбора и вижданията си за игровия облик на „Лудогорец”
Литовецът Валдас Дамбраускас е новият старши–треньор на „Лудогорец”. 43-годишният специалист, който остави отлични впечатления с работата си в литовското, латвийското и хърватското първенство, беше предпочетен от ръководството на клуба пред няколко именити български и чуждестранни специалисти, с които бяха водени интензивни разговори в дните около Коледа, съобщава Нова телевизия.
Дамбраускас е в полезрението на „Лудогорец” от няколко години предвид репутацията му на един от най-прогресиращите млади треньори и по тази причина бе поканен на разговори. Той впечатлил собствениците на Клуба Кирил и Георги Домусчиеви с концепцията си за развитието на отбора и вижданията си за игровия облик на „Лудогорец”, заради което получи доверието да застане начело на деветкратните шампиони.
Дамбраускас пристига в България за началото на подготовката с екипа си, който включва асистент-треньор, кондиционен треньор и видео анализатор. В щаба му остават Станислав Генчев, специалистът „Спортни науки“ Иън Кол, анализаторът Рафаел Ферейра, както и треньорът на вратарите Здравко Здравков. Дамбраускас ще бъде представен пред медиите идната седмица в София.
Валдас Дамбраускас завършва висшето си образование в Англия през 2009 г. Дипломата му е от престижния London metropolitan university. Впоследствие работи в Брендфорд, както и в няколко местни школи. За последно бе треньор на хърватския „Горица”, с който завърши на трето място есенния сезон в местното първенство. Преди това е водил латвийския РФС, с който печели купата на страната, както и литовските „Екранас” и „Жалгирис”. С клуба от Вилнюс е двукратен шампион на Литва. Дамбраускас е бил селекционер и две национални гарнитури на бившата съветска република.
Отиде си легенда на българската художествена гимнастика
Станка Златева: Вкарахте ме в цирк
С този трик мивката ще блести
Домашна питка за всяка трапеза - лесна рецепта стъпка по стъпка
Футболният гигант Италия ще троши исторически карък с подарък от... Бургас
Неописуема трагедия: Спортна журналистка и трите ѝ деца загинаха при пожар
Пътник от катастрофиралия самолет на Air Canada разказа за хаоса след удара на пистата
4-те изрази, които постепенно ерозират връзката
Пробив в левитацията създадоха система с почти нулева загуба на енергия
Кога да смениш зимните гуми, температурата решава
Джеф от Индия избра остави Дубай, за да бъде общ работник в Банско
МВнР призова българите за незабавно напускане на Близкия изток
