Топъл обяд за безработните и работещите бедни от Созопол
Желаещите вече подават своите заявления
Топъл обяд ще получават безработните и работещите бедни от Созопол. Желаещите вече подават своите заявления.
От Община Созопол съобщиха, че кандидатстват за разкриване на новата социална услуга "Топъл обяд в община Созопол - 2021 г." по Oперативна програма за храни и/или основно материално подпомагане в условията на пандемията от COVID-19. Към момента услугата ще се изпълнява до края на м.Април 2021г., но се очаква срокът да бъде удължен.
Този проект осигурява подкрепа за задоволяване на базова нужда от храна за най-бедните и уязвими граждани на община Созопол. Проектните дейности организират приготвянето на храна, от една страна и от друга - нейното получаване.
Хората, които могат да се възползват от проекта на Община Созопол, са лица без доходи или с ниски доходи под линията на бедност (369 лв. на член от семейството) - хора в затруднение поради влошената икономическа обстановка в общината или личности, които поради възрастта си или налични увреждания са в по-висок риск от заразяване и неблагоприятно протичане на инфекцията.
Програмата „Топъл обяд“ е част от цялостната социална политика, която Община Созопол прилага в подкрепа на хората, които са в най-голяма нужда и живеят в лишение.
11 нужди, за които никоя съпруга не бива да моли мъжа си
Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост
Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост
Путин ще обсъжда с Лукашенко ултиматума на Зеленски
Заблуди, които държат хората в нещастни връзки
Деклан Райс призна: Играя с болка, но жертвам тялото си за Англия
БДУ продължава партньорството с ASOMI College of Sciences с разговори за двойни дипломи и съвместни програми
Почина Людмил Стоилов-Льоди от „Бараби Блус Бенд“
България е първа в ЕС по годишен скок на цените на горивата
Джереми Кларксън след битка с агресивен рак: Искам да видя как растат внуците ми
Затворници убиха съкилийник, обвинен в причиняване смъртта на дете
Партия „Център“ на Васил Божков се саморазпусна

Къде го има това чудо работещи хора да са бедни...В централна Африка..то работенето им е толкова де....
Да не сме се преместили там пък аз да не съм разбрал ?
Ми то тва си е оксиморон ако ме разбирате..ако не здраве да е...