Топъл обяд за безработните и работещите бедни от Созопол
Желаещите вече подават своите заявления
Топъл обяд ще получават безработните и работещите бедни от Созопол. Желаещите вече подават своите заявления.
От Община Созопол съобщиха, че кандидатстват за разкриване на новата социална услуга "Топъл обяд в община Созопол - 2021 г." по Oперативна програма за храни и/или основно материално подпомагане в условията на пандемията от COVID-19. Към момента услугата ще се изпълнява до края на м.Април 2021г., но се очаква срокът да бъде удължен.
Този проект осигурява подкрепа за задоволяване на базова нужда от храна за най-бедните и уязвими граждани на община Созопол. Проектните дейности организират приготвянето на храна, от една страна и от друга - нейното получаване.
Хората, които могат да се възползват от проекта на Община Созопол, са лица без доходи или с ниски доходи под линията на бедност (369 лв. на член от семейството) - хора в затруднение поради влошената икономическа обстановка в общината или личности, които поради възрастта си или налични увреждания са в по-висок риск от заразяване и неблагоприятно протичане на инфекцията.
Програмата „Топъл обяд“ е част от цялостната социална политика, която Община Созопол прилага в подкрепа на хората, които са в най-голяма нужда и живеят в лишение.
Хакери пробиха индийската Tata Electronics, изкараха секретни данни на Apple и Tesla
Спалня като от хотел: луксозна визия без огромен бюджет
67-годишната Мадона събра погледите в червена минирокля на ревю на Saint Laurent (СНИМКИ)
Митничари в Бургас задържаха над 55 хиляди фалшиви енергийни напитки от Виетнам
Три трупа са открити в общежитие след кървава разпра
Хванаха пиян сърбин в Созопол и напушен от Пазарджик в Несебър
Спипаха крадец, задигнал 19 врати от болницата в Средец
Млади борци от САЩ и Айтос премериха сили в приятелски международен турнир
Лекуват в Бургасмед дама след катастрофа в „Меден рудник“
Делян Добрев официално напусна Народното събрание
Екшън! Пиян шофьор блъсна паркирани коли във Варна и извади пистолет
Трагедия край Черноград: Бургазлия обърна Фолксвагена си в нива и почина

Къде го има това чудо работещи хора да са бедни...В централна Африка..то работенето им е толкова де....
Да не сме се преместили там пък аз да не съм разбрал ?
Ми то тва си е оксиморон ако ме разбирате..ако не здраве да е...