Увеличиха студентските стипендии
Повишаването на студентските стипендии е в синхрон с държавната политика за стимулиране на студентите да полагат повече усилия за постигане на по-високи резултати в учебния процес и подобряване на качеството на обучението
Министерският съвет актуализира размера на минималната и максималната месечна стипендия за българските студенти, като минималната се увеличава от 70 на 85 лева, а максималната от 150 на 180 лева. Мярката ще влезе в сила от началото на втория семестър на учебната 2020/2021 година.
Повишаването на студентските стипендии е в синхрон с държавната политика за стимулиране на студентите да полагат повече усилия за постигане на по-високи резултати в учебния процес и подобряване на качеството на обучението, както и доближаването му до очакванията на работодателите.
Допълнен е и механизмът за определяне на средствата за стипендии по висши училища, като за българските и чуждестранни докторанти те се планират съобразно броя на продължаващите от предходната година (според броя на месеците) и утвърдения нов прием, а за чуждестранните студенти (без средствата за стипендии за първата година на обучение на приетите по междуправителствени спогодби за образователен, научен и културен обмен) - съобразно броя на стипендиантите от предходната година, новоприетите след средно образование и утвърдения прием след виеше образование.
Със Закона за държавния бюджет за 2021 г. е предвидено увеличение с 6 млн. лева на субсидията на държавните висши училища за стипендии на студентите и докторантите, което ще даде възможност на тези училища да повишат размера на стипендиите, предоставяни по успех и/или доход с 20%, каквото е и предлаганото увеличение на минималния и максималния размер на тези с стипендии. С друго правителствено постановление е одобрен допълнителен трансфер в размер на 392 490 лв. чрез бюджета на МОН за 2020 година за Българската академия на науките. Средствата ще послужат за провеждане на изследване от страна на Института за изследване на населението и човека към БАН.
Д-р Карен Мануелян развя знамето на Бургас насред Антарктида
Болницата е осъдена да плати 800 000 лв за починал пациент
Ски ваканция на принц Хари без Меган Маркъл подхрани нови спекулации за напрежение
Мистериозна смърт на още един важен руски бизнесмен
Имало само пет сигнала за корупция по европрограмите за последните три години
Състоянието на Боби Михайлов се влошава, шансовете му за живот намаляват
Мистериозен медицински проблем наложи аварийни завръщане на Капсула на SpaceX
Автомобилната индустрия в Европа навлиза в тежка криза, започват ударни съкращения
Напусна ни известен български поет
Възрастни хора станаха жертва на грабеж за 50 000 лева след превалутиране
Бургаският депутат Явор Божанков изпраща 51-ото НС с два скандала - расистки подмятания и рев за тормоз

Класации за общежития и стипендии се извършва на база успех. По доп. социални критерии се увеличава с коеф. Не се изискват бележки за доходи (обикновено фалшиви). Няма сложни формули както в други университети. Точно бързо и коректно.
Също се съобразяват и с това, че повечето студенти работят (най-вече магистрите).