В началото на годината стартира проектът за крайбрежен парк на Лозенец
Морската градина на курорта ще е готова за началото на летния сезон, обеща кметът
Крайбрежният парк на курорта Лозенец ще е готов за началото на летния сезон 2021 година. Това обеща кметът на Царево Георги Лапчев, цитиран от БНР.
Припомняме, че проектът трябваше да се реализира през настоящата година, но бе замразен заради коронакризата. В първите месеци на 2021 година обаче ударно ще стартират ремонтните дейности, обяви днес Лапчев.
„Предстои основно озеленяването, напоителните системи и много малко от осветлението е останало. Не ни остава кой знае колко“, добави той.
Готов е новият център на Ахтопол, остава да довършим проекта по Трансгранично сътрудничество, който да го допълни, каза още той. „Може би, до месец и половина – два ще приключи и този обект. Той обхваща т.нар. римска стълба, улицата, която обикаля римската стена, ще има още една стълба, по която се слиза към морето и асфалтира четири улици“, допълни кметът на Царево.
Георги Лапчев отчете силен туристически сезон, с над 20% ръст на гостите в общината.
Силни и слаби страни на зодиите
17/05/2026, Неделя 14:10
0
Лили Иванов с обръщение към Дара след фурора
Ники Кънчев изригна след победата на Дара
Карнобат домакин на "Млад огнеборец"
Премиерът Румен Радев с коментар за Дара
Президентът с първа реакция след фурора на Дара
Радев лично ще ръководи МО, МВР, МВнР и спецслужбите
Трима души загинаха след атака с дронове над Москва
Скъпият ориз насочи японците към други храни
Тръмп искал ОАЕ да превземе ирански остров
Мондиал 2026: Нови притеснения около провеждането на турнира
Новата руска ракета Р-77М ли стои зад унищожаването на украински F-16
