Сигнал до Флагман.бг: Аптека "Марешки" остави бургазлия без лекарства заради "бавна" здравна система
42-годишният Димитър Стойчев бил безработен, не си плащал здравните осигуровки няколко месеца
Аптека "Марешки" остави бургазлия без жизнено важни лекарства за диабет, защото в системата им показвало, че е със спрени здравни права. За случая сигнализира 42-годишният Димитър Стойчев.
В събота той посетил обекта, намиращ се на бул. "Демокрация" до Трета поликлиника. Когато показал рецептурната книжка, служителите му обяснили, че не могат да го обслужат, защото системата им светела в червено, което означавало, че потребителят не си е плащал здравните осигуровки.
"Заради пандемията останах без работа, бях съкратен, после на борсата, след това пак нает на работа с временен договор и така известен период здравните ми осигуровки не бяха покрити. Проблемът е, че трябва да приемам тези хапчета на точно определен ден. Понеже беше почивен ден, отидох едва в понеделник в НАП и си платих задълженията", разказва бургазлията.
Минути след това отново отишъл в аптеката, като представил платежния документ, че здравните му права са възстановени, с надежда, че този път ще успее да си купи желаните лекарства. Ситуацията обаче станала още по-възмутителна, системата на аптеката още не била ъпдейтната и съответно срещу името на Димитър светела червена светлина - за лице с прекъснати здравни осигуровки.
"Показах им бележката от НАП, доказах думите си, но те отказаха да ме обслужат. Това е потресаващо! Оставиха диабетик без лекарства заради "бавната" им система, на която явно и трябват седмици, за да се обнови. За какви помощи говорим, за каква електронна рецепта, всички е пълна каша в Здравната каса. Щели да ги глобят, ако продадат хапчета на лице без здравни осигуровки. Това е пълен абсурд. Наложи се да взема от хапчетата на баща ми, за да не пропусна датата, която ми написана от личния лекар. А ако случаят беше животоспасяващ и медикаментите са необходими на деня. Какво правим, чакаме компютъра да се ъпдейтне ли?, допълва още разказа си бургазлията Стойчев.
Флагман.бг опита да се свърже с клона на бул. "Демокрация", но никой не вдигна служебния телефон. С готовност сме да публикуваме право на отговор.
Пишете ни на [email protected] или чрез платформата "Вашият сигнал до Флагман.бг.
Тамплиерите дариха 17 ценни издания на бургаската библиотека
Вселената изпраща знак за пробуждане на 4 зодии
Георги Любенов никога не е имал жена до себе си
Арестуваха мъж на летище в опит да изнесе над 2200 живи мравки
Слънчево време на 13 март с температури до 18 градуса
Учени разкриха произхода на древните удължени черепи, смятани за извънземни
Pussycat Dolls се събират като трио, обявиха нов сингъл и световно турне
Булгаргаз поиска по-висока цена на природния газ за април
Производител предупреждава за масов внос на опасни храни от Турция
Ресорната комисия прие на първо четене удължителния бюджет
Борисов: ГЕРБ подкрепя Терзиев за искането за прехвърляне на държавни имоти на Общината

Това е абсолютна неграмотност, присъща на служители в "Марешки". Документа от НаАП е предостатъчен, просто следва да се ксерокопира, и копието да се приложи към изпълнената рецепта, и всичко пред съответната РЗОК ще е достатъчно обосновано.
Останал без работа, глупости. Сигурно работи на черно, без данъци и осигуровки...