Странджа се прощава с един от последните нестинари
Михаил Георгиев или просто Мишо е от стар нестинарски род
Почина един от пoследните нестинари в Странджа. Това е Михаил Георгиев, когото наричаха просто Мишо. Той е роден през май 1954 г. Новината за кончината му съобщи неговият син Иван.
До последно Михаил Георгиев живееше в китното селце Ясна поляна край Приморско и активно участваше в празниците на Странджа. Често можеше да се види в с. Българи, община Царево, когато се чества Св.св. Константин и Елена на 3 юни.
Мишо е от нестинарски род, а негов наследник е Иван Георгиев, който също участва в нестинарски празници. Поклон пред делото на този скромен човек и нестинар!
Разкриха коя е украинката, издирвана за бомбения атентат в Монако, дегизирала се като мъж
Чудо в моргата: Обявено за мъртво бебе възкръсна часове след като лекар арогантно го отписа
Спрете с черната реклама! Спекулата по морето е дело на единици, мнозинството заведения държат напълно нормални цени
Пускат на свобода „селския гангстер“, лежал за убийството на българската проститутка Катина
50 британски депутати искат пълна забрана за „Маша и мечокът“ заради съветска пропаганда
Как се делят 5,3 милиона паунда? Деца, внуци и вдовица се хванаха за гушите за богатството на звезда от Хари Потър
ОДМВР-Бургас отличи двама полицаи за драматично спасяване на жена от удавяне на Моста
Касиерка в политическа партия ужили наивници, източи им 1,5 млн. лева
БДУ разширява международната си академична мрежа с ново партньорство с Университета „Къркларели“
Признание за Южното Черноморие: РАО „Тракия“ избра Царево за своето голямо заседание
Вътрешният министър: Ще изненадам Пеевски - санкциите "Магнитски" важат и в България
Бургас се „гмурка” в първия уикенд на юли с летен заряд

Да почива в мир!
Ех, хубавите хора си отиват млади.
Ще остане в историята на нестинарството в Странджа.
Поклон пред паметта му
Дали не му и тя наследница, та и във Варна да рипнат в живите въглени. Малко дебеличка беше, та бая мазнинки ще капят.
Лека му пръст!