Два тона канабис са открити в камион с българска регистрация на ГКПП Дунав мост
Той се движел от България за Белгия
Два тона канабис са открити в камион с българска регистрация на ГКПП Дунав мост 2 - Видин, пътуващ за Белгия . Това съобщи на специална пресконференция днес на терминала на Митническо бюро Видин в Северна промишлена зона Володя Богданов , директор на Териториална дирекция Дунавска в Агенция "Митници", предаде БТА.
Контрабандното количество е открито около 16 ч. в четвъртък , когато митнически служители от отдел "Борба с наркотрафика - Дунавска" в Главна дирекция "Митническо разузнаване и разследване" спрели за проверка, в района на ГКПП Дунав мост - Видин, товарен автомобил с българска регистрация. Камионът се движел от България за Белгия, като в придружаващите документи било посочено превозване на около 2000 кг коноп за влакна. Представено е било разрешение, издадено от Министерство на земеделието, горите и храните на фирмата-изпращач за отглеждане на коноп за влакна, със съдържание под 0,2 % тетрахидроканабинол.
Митническите служители са извършили физически оглед на кашоните и установили, че растенията са със съцветия. Взети са били представителни проби за изследване в Централната митническа лаборатория. При лабораторната експертиза е било констатирано, че съцветията съдържат около 0,5 % активно наркотично вещество тетрахидроканабинол. Съгласно Закона за контрол върху наркотичните вещества и прекурсорите, конопът с тази стойност на ТНС попада под забраната за износ, транзит, пренасяне и превозване на наркотични вещества.
За случая е било образувано досъдебно производство и уведомена Окръжна прокуратура - Видин, съобщи Ваня Ненкова - административен ръководител и окръжен прокурор на Окръжна прокуратура - Видин. Тя уточни, че водачите на товарния автомобил, които са български граждани, са задържани за срок до 72 часа. Предстои да бъде внесено в съда искане за определяне на мярката им за неотлонение "задържане под стража".
Ненкова допълни, че под ръководството на Окръжна прокуратура - Видин се води разследване по образувано досъдебно производство за извършено престъпление по чл. 242, ал. 2 от НК. Законът предвижда лишаване от свобода от 10 до 15 години, както и глоба. Иззет е товарът, както и МПС-то.
Полша е поредната страна въвеждаща таван на цените на горивата
Руски дронове удариха родилен дом в Одеса, има жертва и ранени
На 31 март 4 зодии ще се радват на изобилие
От 1 април в Гърция наемите минават само по банка
Съдия твърди за натиск в конкурс за председател на административния съд
След седмици на атаки и милиардите похарчени - Иран не е обезоръжен
Абитуриенти от Царево поканиха учителите си на бала с дрон шоу над града
Рая Назарян участва в парламентарната среща на върха в Киев
Министър Янкулов предлага ВСС да освободи Борислав Сарафов за дисциплинарни нарушения
Брент над 115 долара при ново напрежение около Ормузкия проток
Големият талант Георги Аладжов направи силен дебют за мъжкия тим на Нефтохимик
Адвокат твърди за заплахи и укриване по случая с прокурорския син от Перник
