Бургазлии, подайте ръка на нуждаещите се, включете се в кампанията "Купи и дари"
Нека заедно положим усилия да върнем усмивката и надеждата на тези хора за предстоящите светли коледни празници
Кампания „Купи и Дари" е ежегодна инициатива, имаща за цел да подкрепи социално слаби семейства и хора в затруднено положение, чрез събиране и дарение на дълготрайни хранителни и санитарни продукти от първа необходимост. Инициативата се реализира 11 поредни години в град Бургас, благодарение на клуб Ротаракт Приморие и Метро България.
Целта е традицията да се продължи и заедно да направим стъпка към по-усмихнати и спокойни Коледни празници за хората в нужда.
Призоваваме ви да се включите в нашата инициатива на 19-и и 20-и декември в магазин 'Метро" в Бургас, като закупите избрани от вас продукти и ги оставите в количките с надпис "Купи и дари", намиращи се след касовата зона. Препоръчителни хранителни и санитарни продукти, които можете да закупите са:
- Брашно, олио, оцет, сол, захар;
- Варива като боб, ориз, леща, спагети, макарони, юфка;
- Консервирани храни и храни в буркани: грах, царевица, лютеница, кисели краставички, чушки, маслини;
- Захарни и тестени изделия: вафли, кроасани, шоколад, солети, соленки, сухи пасти;
- Вакумирани колбаси, кашкавал, сирене;
- Санитарни материали: сапун, шампоан, пасти и четки за зъби, веро, прах за пране, почистващи препарати.
Станете един от героите за онези, които се притесняват за препитанието си, на цената на минимална инвестиция от ваша страна. От БЧК-Бургас правят връзката с българските семейства и крайно нуждаещи се хора, които ще бъдат зарадвани тази година.
Искрено вярваме, че в тези дни на изпитанието и трудностите на 2020 година е важно да останем хора и да подадем ръка на нуждаещите се. Нека заедно положим усилия да върнем усмивката и надеждата на тези хора за предстоящите светли коледни празници в тази година, изпълнена с премеждия, обнадеждени са организаторите на кампанията.
Разбиха схема за корали за 800 000 евро между Гърция и Италия
След месеци чакане: Новите влакове „Шкода“ тръгват до дни
Мирчев затвори вратата за президентски съюз с ГЕРБ
Джокович иска кратки мачове в тениса
Неонацисти опитаха да нахлуят в хотел с еврейски деца в София
Жегата уби три лъва в японска зоологическа градина
Бивш митничар стана директор на АДФИ
Чужденци наляха 12,4 млрд. евро в гръцки имоти, Халкидики е сред най-желаните райони
Румънците са най-доверчиви в ЕС, българите остават под средното ниво
Асим Адемов: Само Петър Стоянов може да спре кандидата на Радев!
Спипаха 18-годишен украинец с марихуана в Кранево
