Дебатирането с традиции в НЕГ “Гьоте” - Бургас
Отборът в състав Боян Михов, Георги Фотев и Христо Вълчев завоюва второ място на регионалното състезание по дебати на английски език за Източна България
Клубът по дебати на английски език в НЕГ “Гьоте”-Бургас съществува от четири години като място, в което се събират ученици с интерес към актуални теми с национална и международна значимост. От втората си година той е част от училищната програма за занимания по интереси, подкрепена от МОН. Това е и мястото за анализиране на информация, което се комбинира с намиране на работещи решения за наболели обществени проблеми.
.jpg)
Тази година Йоана Михова, ученичка от XII Б клас бе номинирана за ученик-лидер от Фондация БЕСТ, а отборът в състав Боян Михов, Георги Фотев и Христо Вълчев завоюва второ място на регионалното състезание по дебати на английски език за Източна България
Всички тези успехи са възможни, защото връзката между участниците продължава и след завършването им, за да може успешно да се предава опитът и да се поддържа духът на дебатьорите.
Онлайн срещата на клуба със Слави Тодоров, студент в магистърска програма и Теодор Минев, студент в бакалавърска програма даде много нови идеи и предизвика споделени положителни емоции, като събуди много мил спомени. “Усилията са винаги подкрепени от техния ръководител В. Христова”, сподели наставникът и основател на клуба Петя Петрова - заместник-директор в НЕГ “Гьоте”
Земетресение разтърси Токио: 37 души са ранени, Япония чака силни вторични трусове
Експерти предупреждават за новите оцветители в храните
Путин към Украйна: Ще ударим най-чувствителните ви икономически сектори
Помощите за отопление вече на два транша: Първо дават 128,78 евро, после още 193,17 евро
Война със съседите: Мъж изобрети машина, която отвръща автоматично на всеки шум отгоре
Празник е, почитаме двама християнски светци
Илияна Йотова към българите в РСМ: Няма да ви предадем и ще пазим правата ви
Стотици вечеряха на пясъка във Варна: Музика, море и благотворителна кауза събраха Аспарухово
Жълт код за опасна жега в почти цяла България, край морето остава по-прохладно
Дневен хороскоп: Три зодии се радват на любовен късмет, но Луната и Марс носят напрежение
Трикове и хитрини за отслабване след 30 и 40 години
След като дизелът удари 1,90 евро край Несебър, България е сред шампионите по поскъпване на горивата в ЕС
