ВСС поощри бургаски прокурори за трайни професионални успехи
Окръжните прокурори в Бургас са показали добри резултати пред последните месеци
Прокурорската колегия на Висшия съдебен съвет, поощри Окръжните прокуратури в градовете Бургас, Варна и Пловдив, Софийска градска прокуратура, Специализирана прокуратура, Следствен отдел в Специализираната прокуратура, Окръжен следствен отдел във Военно-окръжна прокуратура – София, Софийска районна прокуратура и Районна прокуратура – Кюстендил, с парична награда в размер на 2 000 лв., за срочно и професионално изпълнение на важни служебни задачи, както и трайни професионални резултати.
Основанието е чл. 303, ал. 3, т. 1 и чл. 304, ал. 1 от ЗСВ, във връзка с т. 18 от Правилата за определяне на условията, реда и критериите за поощряване на съдии, прокурори и следователи.
Предложението за поощряване е направено от главния прокурор на Република България, с оглед изпълнението на служебните задължения на прокурорите и следователите в системата на Прокуратурата на Република България в усложнена обстановка поради пандемията с коронавирусната инфекция. Иван Гешев мотивира предложението си с обстоятелството, че в тези условия прокурорите и следователите останаха на работните си места и независимо от намаления си състав, продължиха и се мобилизираха да изпълняват възложените им от Конституцията основни функции по ръководене и провеждане на разследване, привличане към наказателна отговорност на лица, извършили престъпления, упражняване на надзор за законност, поддържане на обвинението по наказателни дела и участие в административни и граждански дела.
След извършен анализ на резултатите на всички прокуратури и следствени органи в страната, е установено най-добри резултати по срочно и професионално изпълнение на възложените служебни задачи именно в тези конкретни органи на съдебната власт.
Отчитайки колективния принос и с цел мотивиране в бъдеще за постигане на още по-добри резултати, Прокурорската колетия на Висшия съдебен съвет единодушно подкрепи поощряването на тези органи на съдебната власт в системата на Прокуратурата.
Слави Трифонов нападна Терзиев след избора на Бургас за Евровизия
Спряха 11,6 тона пипер от Северна Македония заради пестицид над нормата
Ивелин Михайлов обяви, че съди Народното събрание заради комисията за Исторически парк
Шоколадов кекс с ванилов крем и ганаш - сочен отвътре и неустоим от първата хапка
Вторите осем F-16 за България се забавят до 2030 г.
Едва всеки пети шофьор у нас оставя телефона, докато кара
Август обръща сценария за Лъва: Напрежение в началото, силен обрат след средата на месеца
Пожарникари видяха как 38-годишен влачи куче с кола, полицията го арестува
Пукани люти чушки с чесън и магданоз - бурканче, което свършва първо на масата
Зам.-министър хвърли оставка
Бащата на Михаела от Пловдив със зловещ пост: „Посегнеш ли ѝ - ще ти откъсна ръцете!“
