За ангелите в бели престилки, вижте емоционалното писмо на карнобатлията Живко Тодоров
Всеки ден лекари, медицински сестри, санитарни, работници, влизат при болните, за да ги лекуват, и да им дават кураж в борбата с тази ужасна болест, рискувайки собственото и на близките си здраве, подчертава Тодоров
Геройство е, че в Карнобат има ковид отделения. Огромни благодарности на лекарите, които рискуват живота си и работят в него. Това написа в отворено писмо карнобатлията Живко Тодоров-Тако.
Публикуваме емоционалния му коментар с незначителни корекции:
Изказвам голямата си благодарност към работещите в ковид отделението при МБАЛ Карнобат ЕООД - към управителя д-р Колибаров, гл.м.с.Георгиева, д-р Халваджиева, д-р Драганов , които сформираха боен екип, обслужващ болните от коронавирус. Благодаря за денонощните и професионални грижи на медицинските сестри и санитари. Грижи, които те извършват много трудно, защото, както ние и вие казваме са облечени в скафандри.
В този малък град да има такова отделение се равнява на геройство, вярвайте ми голямо геройство!
Всеки ден лекари, медицински сестри, санитарни, работници, влизат при болните, за да ги лекуват, и да им дават кураж в борбата с тази ужасна болест, рискувайки собственото и на близките си здраве.
Добре, че ги имаме, адмирации, и нека са живи и здрави. Те са нашите герои и ангели в бели престилки - от Карнбат. За да ги имаме, мили съграждани не търсете хуманността само в медиците, потърсете я в отговорността един към друг. Пазете се!
Дано всички спечелим наистина заедно битката със ковид, и да си даряваме друг вид подаръци. Моето семейство с голямо уважение и признателност даряваме на медиците от ковид отделението така важни за тях предпазни гащеризони, предпазни престилки и шлемове. Не се взирайте в лицата на мед.сестра и санитарната, опитвайки се да ги познаете, няма значение кои са те. От значение са голямото сърце и смелост да бъдат там, да работят в ковид отделение"
Промени: Трудовият стаж вече ще се изчислява по часове, а не по дни
Румъния направи първа крачка към закон за обединение с Молдова
България остава сред най-евтините държави в Европа... според европейците
Гърция върна на Египет древни статуетки, открити случайно в контейнер за боклук в Атина
ДАРА ще участва в кампания на Министерството на туризма за представяне на България пред света
Айтоският стрелец Иван Георгиев спечели бронз на националния турнир - влезе във финалната шестица за състава на България
Цигарите поскъпват от август, след това и от март догодина
Потребителите избраха А1 за любима марка в телекомуникациите за осма поредна година
Проф. Ива Христова: Еболата няма да се разпространи в Европа
„Тихият убиец“ се подмладява: Ракът на дебелото черво засяга все повече българи под 50 години
„Талантино“ празнува 15-годишен юбилей с Тони Димитрова, Ники Станоев и премиера
Славия, Левски и ЦСКА се обединяват за благотворителен мач след трагедията на АМ "Тракия"

Значи, ако си входираш документ в някоя администрация е много важно да знаеш точно при кой служител е разпределен, но кой се грижи за здравето ти - няма значение!
Ще се взираме и ще ги познаем!
77-годишен мъж издъхна в линейка пред болницата в Елхово. Това е станало още преди месец - на 14 ноември, но чак днес близките му се престрашават да застанат пред камерата на бТВ и да разкажат какво се е случило.