За ангелите в бели престилки, вижте емоционалното писмо на карнобатлията Живко Тодоров
Всеки ден лекари, медицински сестри, санитарни, работници, влизат при болните, за да ги лекуват, и да им дават кураж в борбата с тази ужасна болест, рискувайки собственото и на близките си здраве, подчертава Тодоров
Геройство е, че в Карнобат има ковид отделения. Огромни благодарности на лекарите, които рискуват живота си и работят в него. Това написа в отворено писмо карнобатлията Живко Тодоров-Тако.
Публикуваме емоционалния му коментар с незначителни корекции:
Изказвам голямата си благодарност към работещите в ковид отделението при МБАЛ Карнобат ЕООД - към управителя д-р Колибаров, гл.м.с.Георгиева, д-р Халваджиева, д-р Драганов , които сформираха боен екип, обслужващ болните от коронавирус. Благодаря за денонощните и професионални грижи на медицинските сестри и санитари. Грижи, които те извършват много трудно, защото, както ние и вие казваме са облечени в скафандри.
В този малък град да има такова отделение се равнява на геройство, вярвайте ми голямо геройство!
Всеки ден лекари, медицински сестри, санитарни, работници, влизат при болните, за да ги лекуват, и да им дават кураж в борбата с тази ужасна болест, рискувайки собственото и на близките си здраве.
Добре, че ги имаме, адмирации, и нека са живи и здрави. Те са нашите герои и ангели в бели престилки - от Карнбат. За да ги имаме, мили съграждани не търсете хуманността само в медиците, потърсете я в отговорността един към друг. Пазете се!
Дано всички спечелим наистина заедно битката със ковид, и да си даряваме друг вид подаръци. Моето семейство с голямо уважение и признателност даряваме на медиците от ковид отделението така важни за тях предпазни гащеризони, предпазни престилки и шлемове. Не се взирайте в лицата на мед.сестра и санитарната, опитвайки се да ги познаете, няма значение кои са те. От значение са голямото сърце и смелост да бъдат там, да работят в ковид отделение"
Филип Буков и Деси Бакърджиева в Бургас заради „Илюзията в брака“
Експерти: Мантинелите не спират тежките автомобили, използвайте джърсита!
73 бойни пистолета откриха в камион на „Капитан Андреево“
Убиецът на Къци от Лъвов мост остава за постоянно в ареста
София ще разполага с 1,523 млрд. евро до приемането на бюджета за 2026 г.
Заподозреният за тройната трагедия в Угърчин сменял два пъти дрехите си
Беларус обвини външни сили в опит да я въвлекат във войната в Украйна
Голям астероид преминава близо до Земята в събота
Над дузина медали от международни турнири за СК "Бушидо"-Несебър
От Chambao до Hells Kitchen: какво не бива да пропускаш в Бургас до края на юни
Промени: Трудовият стаж вече ще се изчислява по часове, а не по дни
Румъния направи първа крачка към закон за обединение с Молдова

Значи, ако си входираш документ в някоя администрация е много важно да знаеш точно при кой служител е разпределен, но кой се грижи за здравето ти - няма значение!
Ще се взираме и ще ги познаем!
77-годишен мъж издъхна в линейка пред болницата в Елхово. Това е станало още преди месец - на 14 ноември, но чак днес близките му се престрашават да застанат пред камерата на бТВ и да разкажат какво се е случило.