За ангелите в бели престилки, вижте емоционалното писмо на карнобатлията Живко Тодоров
Всеки ден лекари, медицински сестри, санитарни, работници, влизат при болните, за да ги лекуват, и да им дават кураж в борбата с тази ужасна болест, рискувайки собственото и на близките си здраве, подчертава Тодоров
Геройство е, че в Карнобат има ковид отделения. Огромни благодарности на лекарите, които рискуват живота си и работят в него. Това написа в отворено писмо карнобатлията Живко Тодоров-Тако.
Публикуваме емоционалния му коментар с незначителни корекции:
Изказвам голямата си благодарност към работещите в ковид отделението при МБАЛ Карнобат ЕООД - към управителя д-р Колибаров, гл.м.с.Георгиева, д-р Халваджиева, д-р Драганов , които сформираха боен екип, обслужващ болните от коронавирус. Благодаря за денонощните и професионални грижи на медицинските сестри и санитари. Грижи, които те извършват много трудно, защото, както ние и вие казваме са облечени в скафандри.
В този малък град да има такова отделение се равнява на геройство, вярвайте ми голямо геройство!
Всеки ден лекари, медицински сестри, санитарни, работници, влизат при болните, за да ги лекуват, и да им дават кураж в борбата с тази ужасна болест, рискувайки собственото и на близките си здраве.
Добре, че ги имаме, адмирации, и нека са живи и здрави. Те са нашите герои и ангели в бели престилки - от Карнбат. За да ги имаме, мили съграждани не търсете хуманността само в медиците, потърсете я в отговорността един към друг. Пазете се!
Дано всички спечелим наистина заедно битката със ковид, и да си даряваме друг вид подаръци. Моето семейство с голямо уважение и признателност даряваме на медиците от ковид отделението така важни за тях предпазни гащеризони, предпазни престилки и шлемове. Не се взирайте в лицата на мед.сестра и санитарната, опитвайки се да ги познаете, няма значение кои са те. От значение са голямото сърце и смелост да бъдат там, да работят в ковид отделение"
Вдигнаха въздушна линейка за мъж, паднал от 4 метра височина
Направих бисквитена торта – вместо да редя бисквитите, ги сложих прави във формата: Стана нещо уникално!
„Миризмата на смърт вече се усеща“: Адът във Венецуела няма край: Над 50 000 души са в неизвестност
Жълт код за опасни горещини за цялата страна в понеделник
Легендата на кино комедията Мел Брукс стана на 100
18-годишен без книжка загина в катастрофа, непълнолетният му спътник е с опасност за живота
Извънредно! Самолет се разби във Франция, 11 души са загинали
Българин в Германия: Колелото ми залепна за асфалта при 41 градуса, влаковете спират между 13 и 19 часа
Тексас връща Библията в училище и отприщи нов спор за религията в клас
Украйна удари две руски петролни рафинерии през нощта
Цените на част от храните продължават да спадат
Никола Цолов триумфира в Австрия и взе четвърта победа за сезона

Значи, ако си входираш документ в някоя администрация е много важно да знаеш точно при кой служител е разпределен, но кой се грижи за здравето ти - няма значение!
Ще се взираме и ще ги познаем!
77-годишен мъж издъхна в линейка пред болницата в Елхово. Това е станало още преди месец - на 14 ноември, но чак днес близките му се престрашават да застанат пред камерата на бТВ и да разкажат какво се е случило.