×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Столична община обяви конкурс за главен архитект
  • Затварят част от ул. „Оборище“ заради ремонт
  • Бургас ще посрещне чудотворната мироточива Хавайска Иверска икона на Пресвета Богородица
  • Пътната система в България е в критично състояние: 261 загинали от началото на годината
  • До 39° и поне още 12 дни жега, прогнозира проф. Рачев
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Ексклузивно: Петима отцепници от БСП в парламента правят нова партия - „Българска прогресивна линия“


Ексклузивно: Петима отцепници от БСП в парламента правят нова партия - „Българска прогресивна линия“
Николай Иванов, Димитър Стоянов, Лало Кирилов, Красимир Янков (лидер) и Георги Андреев (отляво надясно) влизат в новата партия, Жаблянов остава в БСП
09 Декември 2020, Сряда, 16:53 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ (снимка-архив: Авторът)

Лидер ще е Красимир Янков

Петима от депутатите-отцепници от БСП ще сформират нова партия, научи „Флагман“. Тя ще носи името „Българска прогресивна линия“, като вече има и страница във „Фейсбук“.

Там се вижда и логото на новата политическа сила. Проектът, както може да се очаква, ще бъде оглавен от неформалния лидер Красимир Янков.

Логото на новата формация

Освен Янков в него ще бъдат и депутатите Димитър Стоянов, Лало Кирилов, Николай Иванов и Георги Андреев.

Стоянов е бургаски народен представител, който влезе в 44-ото Народно събрание с преференции.

Това ще бъде ляв проект, целта е развитие на модерен социализъм, съобщи пред „Флагман“ депутатът.

Останалите трима отцепници от БСП от последните месеци - Валери Жаблянов, Чавдар Велинов и Михаил Христов, не се включват в „Българска прогресивна линия“ (БПЛ). Първите двама остават в БСП. Те обаче ще продължат да работят в Народното събрание с т. нар. група на прогресивните социалисти около Янков.

Други цели на новата партия ще бъдат европейско развитие на България, защита на всички конституционни свободи (с особен приоритет ще е свободата на словото и печата), защита на наемния труд, свободни професии, среден и дребен бизнес, хората на науката, културата и изкуството, обясни още Димитър Стоянов. 

Какво е бъдещето на социализма с навлизането на изкуствения интелект? Какво се прави, когато много хора станат излишни като работна ръка? Как се работи в условия на криза и куп други проблеми, свързани с лявата политика, ще влязат още в концепцията на БПЛ. 

"Ние нямаме за идея конфронтация в лявото пространство с никой. Нямаме намерение на никой да доказваме нищо. Просто ние искаме да стъпим на чисто и да продължим напред", отсече Димитър Стоянов. 

 


В категории: Политика


Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
15
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ До неделя идва финансов обрат за тези три зодии До неделя идва финансов обрат за тези три зодии 29/07/2026, Сряда 16:00 0
15
Коментара по темата
15.
Цветан 7ап
09.12.2020 21:10:49
0
2
Мога да ви дам един ап.
За офисче ей тъй
на мен са ми в повечко
14.
Хей
09.12.2020 19:21:15
1
6
Има места за санитари в болниците.Какво правите в парламента, като сте независими? Хората гласуваха за вас като БСП, вие получавате заплати за предатели.
13.
ГОСТ
09.12.2020 19:13:32
1
3
do 1
Абсолютно си прав.....Партийки....коалицийки.....на работата лекото и на хляба мекото.....
Пусто дРъво.......Я марш у ЗММ-то,на смени....стругаро-фрезисти....шлосеро-монтьори.....Нямало работа...а.....
Вашта мама....вкъщи ли е......????
Гиди дърти мързелани.....
12.
RE-2
09.12.2020 18:42:15
0
5
Защо не започнат от селските футболни групи ?
А направо в А-група. Кой и за какво ги е избирал ?
Е па за това не гласувам.
11.
Яжте ми дъртия
09.12.2020 17:57:44
0
8
Яжте ми дъртия, всички сте едни и същи крадци!!!
10.
БСП
09.12.2020 17:54:48
0
8
Жаблянов още опипва почвата. Разкрачил се е между двете партии. Жаблянов, Жаблянов бита карта си. Мушморок такъв, кака Корни ще те накаже. Предателите никой не го обича и не им прощава.
9.
оффф...
09.12.2020 17:53:34
1
5
ЗАЩО БЕ ЧОВЕК? Хиляда партии!
Защо не се присъединят към някоя съществуваща и да я превърнат в своя?

Имаме хиляда леви партии, в интернет има списък.
АБВ-та, Социалдемократи,
Социалдемократическа партия
Партия на българските комунисти
Българска Социалдемокрация,

Всеки нов проект в последните 5 години е ПРОВАЛ! Поне да бяхте обединени
8.
Zoro
09.12.2020 17:48:17
13
3
Прави им чест, че търсят алтернатива на Корнелия!
7.
Зара
09.12.2020 17:46:58
3
7
Никой не уважава ренегатите!Бита карта,но най-после се сбъдна манията за величие на Янков!!Стоянов,жена ти би се отказала от теб!Светла и памет,беше почтен човек.Флагман,престанете да трите коментарите,защото ще престанем да ви четем.
6.
Маринов
09.12.2020 17:24:51
4
11
Петолъчки, сърпичуци, да ходят да се явяват на избори в Северна Корея.
5.
TNT
09.12.2020 17:20:55
1
13
Баси секи си прави кот иска в тая държавица !?
4.
TNT
09.12.2020 17:19:24
1
13
Да бе не станахте ли много тея партий ?! баси секи си прави квот иска.
3.
Мършички златни
09.12.2020 17:18:40
1
17
Изкараха някой лев за последно от закона за бързите кредити и отиват в небитието както много други.
2.
нещастници
09.12.2020 17:16:07
0
17
стига с тия партии, само смучат парите ни, утре и манго ще си направи
1.
Az
09.12.2020 17:07:07
0
30
Ей до последно не изтърват кокъла. Как пък я измислиха "прогресивна". Абе я хващайте мотиките, лишперите ви с лишпери. Искате цял живот да папате на хляба мекото.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Дизелът подмина критичните 1,75 евро, задава се нов скок (ВИДЕО) Дизелът подмина критичните 1,75 евро, задава се нов скок (ВИДЕО) Само в рамките на последните 14 дни пазарът беше разтърсен от драматично поскъпване БТПП за бюджета: Плюсовете, дефицитите и липсата на реформи БТПП за бюджета: Плюсовете, дефицитите и липсата на реформи Цветан Симеонов анализира новия финансов план: Защо приходите са подценени, а дългът продължава да расте? Как Vivacom помогна на 120 ученици да развият най-важните умения за бъдещето Как Vivacom помогна на 120 ученици да развият най-важните умения за бъдещето Как социално отговорната инициатива Vivacom Job Lab свързва образованието и бизнеса, изграждайки умения за ерата на изкуствения интелект Кол центровете започнаха да изчезват: ИИ вече съкращава хиляди работни места Кол центровете започнаха да изчезват: ИИ вече съкращава хиляди работни места Microsoft, Uber, банки и хотелски вериги прехвърлят рутинните разговори към чатботове и гласови агенти, а човешките оператори остават за най-сложните случаи Жена се бори за живота след челен удар с бус на пътя Бургас-Средец (СНИМКИ) Жена се бори за живота след челен удар с бус на пътя Бургас-Средец (СНИМКИ) 62-годишната бургазлийка предприела изпреварване при забранителен знак и навлязла в насрещното движение Нови правила за имотите: Енергийният клас влиза в обявите Нови правила за имотите: Енергийният клас влиза в обявите При продажба и наем собствениците ще предоставят сертификат, но проектът все още не е действащ закон Йотова отказа да наложи вето на Бюджет 2026 г. и го обнародва Йотова отказа да наложи вето на Бюджет 2026 г. и го обнародва Предстои недоволните от опозицията да сезират Конституционния съд МБАЛДБ „Св.Анастасия” започва безплатни профилактични прегледи на деца от август (ВИДЕО) МБАЛДБ „Св.Анастасия” започва безплатни профилактични прегледи на деца от август (ВИДЕО) Още през активния летен сезон очакваме да започне приема на пациенти, каза управителят д-р Благомир Здравков От Ванга до Ружа Игнатова: Българите пренаредиха новите евробанкноти От Ванга до Ружа Игнатова: Българите пренаредиха новите евробанкноти ЕЦБ показа 10 официални проекта с Бетовен, Мария Кюри, птици и реки, а социалните мрежи отговориха с пародийни български купюри Несебър кани жители и бизнес на онлайн среща за опазването на Стария град Несебър кани жители и бизнес на онлайн среща за опазването на Стария град Министерството на културата ще представи своята бюджетна програма на 11 август, а линк за участие се получава след предварителна заявка
Кол центровете започнаха да изчезват: ИИ вече съкращава хиляди работни места Кол центровете започнаха да изчезват: ИИ вече съкращава хиляди работни места Microsoft, Uber, банки и хотелски вериги прехвърлят рутинните разговори към чатботове и гласови агенти, а човешките оператори остават за най-сложните случаи Иран удари 3 петролни танкера в Ормуз, САЩ и Саудитска Арабия бомбардират проирански проксита в Ирак Иран удари 3 петролни танкера в Ормуз, САЩ и Саудитска Арабия бомбардират проирански проксита в Ирак Ракети полетяха към американска база в Йордания Тръмп смъмри Нетаняху преди Белия дом, а той излезе възторжен: Това бе един от най-добрите ни разговори Тръмп смъмри Нетаняху преди Белия дом, а той излезе възторжен: Това бе един от най-добрите ни разговори Иран и ядрената му програма останаха в центъра на 90-минутната среща, определена от Белия дом като положителна и продуктивна Магнитни бури през август: NOAA посочи най-рисковите дни Магнитни бури през август: NOAA посочи най-рисковите дни Прогнозата не потвърждава буря в началото на месеца, а най-сериозно смущение засега се очаква на 19 август Защо пожарите в Европа са толкова свирепи и трудни за спиране Защо пожарите в Европа са толкова свирепи и трудни за спиране Влажната зима създаде повече растителност, а сушата, рекордните жеги и непостоянният вятър я превърнаха в огромен запас от гориво Дронове и жестоки глоби на плажовете в Халкидики: Връщат свободните зони на туристите Дронове и жестоки глоби на плажовете в Халкидики: Връщат свободните зони на туристите Гръцките власти следят чадърите и шезлонгите от въздуха, а нарушителите рискуват санкции, затваряне на обекти и отнемане на оборудването Круизен кораб за България заседна в Дунав с 238 души на борда Круизен кораб за България заседна в Дунав с 238 души на борда Плавателният съд пътувал към Видин, но попаднал върху пясъчна плитчина заради критично ниското ниво на реката 22 месеца затвор, но на свобода: Решението за терориста Абдул Б. разтърси Германия 22 месеца затвор, но на свобода: Решението за терориста Абдул Б. разтърси Германия Прокуратурата настоявала за по-тежка ефективна присъда, но магистратите приели, че законовите основания за задържането му са отпаднали Тропически нощи и нови горещи вълни: Европа се готви за по-топъл от нормалното август Тропически нощи и нови горещи вълни: Европа се готви за по-топъл от нормалното август Температурите в Неапол, Барселона, Рим, Валенсия, Ница, Солун, Сплит и Атина може да не падат под 20 градуса дори след залез Европа гори: 280 000 души евакуирани във Франция и Испания преди нова жега Европа гори: 280 000 души евакуирани във Франция и Испания преди нова жега Еманюел Макрон предупреди за трудни седмици, а Педро Санчес обяви тежки часове в битката с огнената стихия
Калин СТОЯНОВ, депутат от ДПС-Ново Начало: Калин СТОЯНОВ, депутат от ДПС-Ново Начало: Демерджиев е превърнал кабинета на МВР министъра в бандитско сборище Виц на деня Виц на деня - Как да разбереш дали един мъж е любовник или съпруг?
- Единият носи цветя, а другият зеленчуци...
Виц на деня Виц на деня Иванчо се прибира в къщи с посинено око.
Майка му:
- Аз казах ли ти преди да се сбиеш да броиш до 10!?
- Да, ама майката на Стоян му казала да брои само до 5.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Това което не се решава с добра дума, се решава с добра дума и пистолет в ръка!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори