Нидерландия удължава срока на ограниченията заради пандемията
От 13 октомври Нидерландия е в режим на частичен локдаун - хората са посъветвани да работят от вкъщи, забранени са пътуванията по неналожителни причини и събирането на много хора
Нидерландия ще удължи срока на ограниченията, наложени заради коронавирусната пандемия. Тъй като нивата на заразените не спадат, рестрикциите ще важат и по време на новогодишните празници, съобщи премиерът Марк Рюте, цитиран от Ройтерс.
Той заяви това, след като стана ясно, че броят на заразените на седмична база се е повишил за пръв път от октомври. Нещата наистина не са добре - нито с нивата на инфекцията, нито в болниците, каза Рюте в пряко предаване по телевизията. Не изключвам възможността преди Коледа пак да съм тук, за да обявя още карантинни мерки, добави той.
От 13 октомври Нидерландия е в режим на частичен локдаун - хората са посъветвани да работят от вкъщи, забранени са пътуванията по неналожителни причини и събирането на много хора, припомня БТА.
Рюте се надяваше, че ситуацията ще позволи облекчаване на ограниченията по коледните празници и за Нова година. Но вчера правителството реши да удължи до 15 януари ограничението, че всяко домакинство може да приема до трима гости. Затворени остават ресторантите и баровете.
В седмицата преди 8 декември бяха регистрирани 43 103 новозаразени, което е с 27 на сто повече от предходната седмица, когато те бяха 33 949. Досега в Нидерландия са отчетени повече от 500 000 случая на Covid-19 и близо 10 000 починали. Тревожно е и увеличаването през последната седмица на броя на хоспитализираните - от 1007 на 1229.
През ноември кабинетът на Рюте, който преди не приемаше съвета на Световната здравна организация за носене на маски на обществени места, промени курса и от 1 декември маските станаха задължителни в обществените сгради.
Мъж запали за втори път колата на жена си
ВСС остави Сарафов, Прокурорската колегия ще решава въпроса за нов обвинител №1
Ватман почина зад контролния пулт на трамвай по линия 20 в София
КЗП започна проверки в трите електроснабдителни дружества заради високите сметки за ток
Община Царево: Няма издадени нови разрешения за строежи в местността "Поляните" край Синеморец
Александра Сърчаджиева с откровено признание за живота си извън сцената
Еротичен инфлуенсър отрече да е свързана със смъртта на Ел Менчо
Новият ерген хваща най-бързата риба в романтичното риалити
26/02/2026, Четвъртък 14:40
0
Мирослав Рашков напуска МВР заради с разследването „Петрохан“
Огледална дата 26.02.2026 създава уникален енергиен коридор
Храни от ежедневното меню могат да действат негативно на мозъчната функция
Екшън между протестиращи на "Боец" и полицаи пред кабинета на Сарафов

No comment