Тихомир Янакиев: Никулден е специален за созополчани, в кръвта ни има морска сол
Поздравителен адрес на кмета на община Созопол Тихомир Янакиев по повод Никулден
Скъпи жители и гости на община Созопол,
Поздравявам Ви по случай един от най-почитаните християнски празници – Никулден. Обръщам се към Вас в този специален ден с пожелания за здраве и благополучие.
За нас созополчани това е много специален ден,
ден, в който в града се носи онова специфично празнично настроение, наситено с аромат на прясна риба.
Вече повече от 2600 години Созопол и морето са едно цяло. Всяко едно семейство тук по един или друг начин е свързано с морето – работа, удоволствие или просто любов. Вероятно само човек, израснал покрай морето изпитва онази безрезервна любов към вълните, към пясъка, към морската шир. Всичко тук е с дъх на море, може би, защото както казва една наша съгражданка – в кръвта ни има морска сол.
Желая на всички рибари да вдигат винаги пълни мрежи, а техният покровител свети Николай Чудотворец да ги пази от бури и беди в морето.
Отправям искрени благопожелания за успехи в работата към всички моряци и банкери, които също в този ден отбелязват своя професионален празник.
Честит празник и на всички, които носят името на Свети Николай, нека той бди винаги над вас, да ви закриля и да ви носи здраве, късмет и щастлив живот!
Нека благодатта на светеца влезе във всеки дом и донесе на всички ни здраве и сили да се справяме с предизвикателствата на утрешния ден!
Честит празник, Созопол!
Битката за незаконния град: Инвеститорът отвърна на Коцев
Жега преди лятото: Юнско слънце и до 33 градуса в събота
Битката за незаконния град: Инвеститорът отвърна на Коцев
19/06/2026, Петък 20:30
0
Урок по благородство: Как един предприемач стигна върха и се превърна в най-големия меценат на Бургас
73-годишен български учител отива на съд за блудство с момиче
Крум Зарков: Правосъдието лекува патологии, но срещу олигархичния модел един закон не стига
Мистерията със смъртта на Едже Иртем се заплита
Мащеха уби 5-годишно момиче и лъга половин век, истината най-накрая излезе наяве
Учени в шах, откриха животно, което оцелява 5 години без грам храна
Ще останем ли без щангисти и шахматисти на Олимпиадата в Лос Анджелис през 2028-ма?
3-годишно дете нападнато от крокодили, жена рискува живота си, за да го спаси
Васил Божков за 5-те милиона и Левски: Американски адвокати поискаха това вземане
Министърът на туризма д-р Илин Димитров: „Пампорово“ е готов да посрещне своите гости
