×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Андрей Райчев: Властта издържа на тежък натиск, Борисов се върна в диалога


05 Декември 2020, Събота, 18:32 ч.
Автор: Флагман.БГ

България не е имала по-успешна външна политика от сегашната, заяви социологът

 

Наближава краят на историята с пандемията, хепиендът се казва ваксина. Така смята социологът Андрей Райчев, който бе гост на предаването „Политически НЕкоректно“ по БНР. Райчев припомни, че през пролетта е прогнозирал, че всичко ще свърши като с радиопиесата на режисьора Орсън Уелс през 1938 година.


"Така ще свърши и тази приказка. Аз съм сигурен, че сме пред края ни. Това, в което живяхме, е много повече мит, отколкото реалност", посочи Райчев, който не отрича съществуването на вируса или опасността му за някои категории хора.

Ако се съди по процентите заявили готовност да се ваксинират българи, то това означава технически около два милиона ваксини, които ще се поставят за около един милион часа, пресметнал е социологът, който нарече това „много тежка операция“, но прогнозира, че „кошмарът ще спадне“.

Предстоят няколко месеца бутане на опашка на хора, които смятат ваксината за спасение, каза Андрей Райчев.

Той е на мнение, че властта е издържала на много тежък натиск и в момента хората не повишават опозиционните си настроения, включително с приемането на сегашното триседмично затваряне, което на по-ранен етап нямаше как да се случи.

„Борисов с инстинкта си на политическо животно прецени, че има нов етап, че това ще се приеме. Това го върна в диалога с хората“, коментира Райчев. По думите му премиерът най-вероятно ще успее да бъде номер 1 на предстоящите избори, което „не значи мнозинство или управление“.

Центърът на Борисов е застрашен от друга центристка партия с харизматичен човек, например Слави Трифонов, коментира още Райчев. На тези първи избори обаче „като нова партия той играе само една игра – за легитимация, за идентичност“, допълни той.

България не е имала по-успешна външна политика от сегашната, заяви Андрей Райчев, визирайки премиера Бойко Борисов и отношенията му с лидери и от Запада и от Изтока. „Това е много сложен танц, персонален танц. Ако вземем предвид, че това е човек, който не знае чужд език, това е личен успех, дипломатически талант.“

Всяка балканска страна си има по една „Македония“, подчерта в анализа си Андрей Райчев. По думите му всички имаме такъв проблем и сме базово под подозрението за национализъм.

Според Райчев със Северна Македония се „разправяме за сенки и неща, които в Германия звучат като нещо дълбоко архаично“. За него по-доброто решение е било да се акцентира на културния и образователен обмен.

„Това, за което трябва да настояваме, е те да гледат български филми и да установят, че всичко разбират и няма нужда от преводач, или да слушат български професор, който говори на български и нищо не се случва. А че разликата между нас ще остане, ще остане. Както между чехи и словаци, между германци и австрийци.“


В категории: Политика


2
Коментара
Флагман.БГ 18-годишен се самоуби заради учителката си 18-годишен се самоуби заради учителката си 26/01/2026, Понеделник 10:21 0
Флагман.БГ Тежък побой над ученичка в Благоевград Тежък побой над ученичка в Благоевград 26/01/2026, Понеделник 08:43 1
2
Коментара по темата
2.
психиатър
06.12.2020 08:40:31
0
1
при Райчев като при всеки човек има нещо - както при всеки има кокоши трън в живота така и този човек независимо от бързата му мисъл има неадекватност в мисленето - изразяваща се ,че мисълта изпреварва говоренето което е все пак дефект такъв никога не би станал учител или филолог защото това си е дефект - какъв елате в поликлиниката и ще ви кажа
1.
Дернев
06.12.2020 07:50:08
0
2
Казали са му да ни каже, че баницата е разпределена и от нея няма да има за недоказани послушници и неконтролирани личности. Нищо ново в БГ. Спасението ни е само като част от СЕЩ.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Ето къде ще води листи Радев, за да покаже на Бойко кой е новият бос Ето къде ще води листи Радев, за да покаже на Бойко кой е новият бос Този сблъсък ще е всичко друго, но не и предрешен 18-годишен се самоуби заради учителката си 18-годишен се самоуби заради учителката си Инцидентът е станал в четвъртък, 22 януари, като по първоначална информация младежът се е обесил Амбицията на Бургас за 2032 г. е не само културен хъб, но и катализатор за социални и икономически промени Амбицията на Бургас за 2032 г. е не само културен хъб, но и катализатор за социални и икономически промени Европейската столица на културата не е само титла, а възможност за дългосрочни ефекти, които да променят икономиката и социалния живот на града, каза председателят на Фондацията  Бунт чрез мислене: какво стои зад феномена „disgustingly educated“ Бунт чрез мислене: какво стои зад феномена „disgustingly educated“ В ерата на информационен шум и допаминово прегряване, нова дигитална вълна избира знанието, културната дълбочина и интелекта като форма на съпротива Чудодейното съкровище на Родопите Чудодейното съкровище на Родопите "Възкръсващото цвете" свързва митологията за Орфей, науката и една от най-големите ботанически загадки на Балканите Гангстерът Христо Боба е загиналият в ПТП-то край Бургас тази вечер, карал е БМВ-то си с бясна скорост Гангстерът Христо Боба е загиналият в ПТП-то край Бургас тази вечер, карал е БМВ-то си с бясна скорост Той уби приятели си Дончо, но едва не погуби и невинна бургазлийка  Талантлива бургаска ездачка е пострадалата след челната катастрофа до Маринка Талантлива бургаска ездачка е пострадалата след челната катастрофа до Маринка Симона Кънчева е настанена в болница „Сърце и мозък“, в „недобро общо състояние“ Бургаски ученици на път да направят революция в образованието Бургаски ученици на път да направят революция в образованието Тяхната онлайн платформа Izpita.com за подготовка по математика вече цяла година предлага задълбочено обучение напълно безплатно Нормално ли е учител и лекар да получават по-малко от служител в хипермаркет Нормално ли е учител и лекар да получават по-малко от служител в хипермаркет Въпреки увеличенията на възнагражденията в образованието и здравеопазването през последните години, доходите в тези престижни професии все още изостават спрямо заплатите в търговските вериги Стана ясно кои са загиналите от бруталната катастрофа край Бургас тази вечер Стана ясно кои са загиналите от бруталната катастрофа край Бургас тази вечер Христо Попов и Дончо Маджаров са строителни работници, прибирали се към дома си
Норвежците предупредени, че жилищата им могат да бъдат иззети от държавата в случай на война Норвежците предупредени, че жилищата им могат да бъдат иззети от държавата в случай на война Изявление на армията обяснява хода с необходимостта от достъп, в случай на война, до "ресурси, необходими за отбраната на страната" Най-скъпата сватба - подаръци за над 150 млн. долара за Анант Амбани и Радика Мърчант шокираха света Най-скъпата сватба - подаръци за над 150 млн. долара за Анант Амбани и Радика Мърчант шокираха света Бил Гейтс подари на младото семейство яхта за 21,5 млн. долара, а Марк Зукърбърг - частен самолет на стойност 36 млн. долара Отношенията между Италия и Швейцария се изостриха Отношенията между Италия и Швейцария се изостриха След освобождаването под гаранция на собственика на бара в Кран Монтана Никога не използвайте wifi мрежите в хотелите Никога не използвайте wifi мрежите в хотелите Въпреки предупрежденията, на практика не винаги е възможно да се избегне използването на хотелски Wi-Fi, особено при пътувания в чужбина Ако това нещо се случи на вашата сватба - няма да оцелеете дълго Ако това нещо се случи на вашата сватба - няма да оцелеете дълго Един от най-неочакваните, но категорични сигнали за бъдещи проблеми според нея е хвърлянето на торта по време на сватбата САЩ призоваха Израел да отвори отново граничния пункт Рафах САЩ призоваха Израел да отвори отново граничния пункт Рафах Американски пратеници настояват за възстановяване на движението между Газа и Египет на фона на крехкото примирие Живеем в толкова измислен свят, в някакви телефони, в които хората показват фалшив живот, каза Алекс Сърчаджиева Живеем в толкова измислен свят, в някакви телефони, в които хората показват фалшив живот, каза Алекс Сърчаджиева Благодарна съм, че нося гените на майка ми, че имам дете от Иван и че съм имала тази любов с него, сподели тя Европейски авиокомпании спряха полетите си до Дубай Европейски авиокомпании спряха полетите си до Дубай Ситуацията в Близкия изток е изключително напрегната Сноубордистка пострада при Седемте рилски езера Сноубордистка пострада при Седемте рилски езера Вдигнаха хеликоптер, за да я спасят Музикалното училище и Държавната опера в Бургас ще си сътрудничат Музикалното училище и Държавната опера в Бургас ще си сътрудничат Партньорството предвижда участие на възпитаници на НУМСИ в репетиции, сценични изяви и извънкласни форми на обучение в Операта, както и пряк обмен на опит с утвърдени музиканти, певци, диригенти и творчески екипи
Антон КУТЕВ, депутат от БСП Антон КУТЕВ, депутат от БСП Лявото няма общо с Русия Виц на деня Виц на деня Опитният мъж знае, че трябва да почука, дори когато отваря вратата на гардероба. Виц на деня Виц на деня При доктора.
- Гледам с жена ти сте една кръвна група!
- Ами нормално, докторе, щом вече 20 години ми пие кръвчицата...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Хората те уважават толкова много, колкото полза имат от теб.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори