Държавата пусна на е-търг голям апартамент в центъра на Бургас до Морската градина
Началната тръжна цена е 143 183 лв. без ДДС, площта на жилището е 104,34 кв. м
Държавата се опитва да приватизира апартамент в центъра на Бургас. Това става ясно от обява в Електронната платформа на Агенцията за публичните предприятия и контрол. Тя от една година се ползва за лесно и прозрачно провеждане на търгове за продажба на имоти от държавните институции.
В конкретния случай областният управител на Бургас на 21 октомври е пуснал за продажба апартамент ведно с избено помещение с площ 104,34 кв. м. Жилището се намира на ул. „Софроний“ 12. Мястото изглежда доста апетитно – улицата е първа успоредна на главната „Алеко Богориди“. Имотът е на метри и от друга основна артерия в центъра – ул. „Цар Симеон I”. Морската градина е на разстояние само около 200 метра.
Началната тръжна цена е 143 183 лв. без ДДС. За участие се изисква депозит от 3000 лв. без ДДС.
Към момента обаче кандидати няма, показва справката в Електронната платформа.
Ако такива се появят и са няколко, те ще може да се състезават при стъпка на наддаване 1000 лв.
Ричард Алибегов скочи срещу черния пиар за родното Черноморие
Започна масовото производство на дисплеи за сгъваемия iPhone
СДВР подхваща ромите с ножове в подлез „Плиска“
Иван Демерджиев: Показанията на Олег Невзоров разплитат схемата с незаконния град „Баба Алино“
Фестивалът Фантастичен Бургас 2026 завършва с мащабна среща с писателя Васил Попов
Магистрати и съдебни служители в Бургас дариха кръв в благородна акция
Трима души и дете пострадаха след удар в дърво и преобръщане на автомобил в Карнобатско
ГЕРБ отстъпва избора на парламентарната квота във ВСС на „Прогресивна България“
Деветокласничка от Айтос спечели първо място в международен конкурс за фотография
КЗК наложи санкции за заблуждаващо предлагане на продукт като масло
Падаща противоградова ракета подпали житен масив във Видинско
Откакто научих тази рецепта за запеканка, вече не пържа тиквичките

Човек, който няма да пере пари, а има достатъчно, няма да зарови такава сума в порутина. Гмеж! Без гараж! Без лично пространство! Без никаква изгода! Продават се много по-добри апартаменти и къщи, които ще му излязат по-евтино и смислено за ползване в следващите 30 години.