Държавата пусна на е-търг голям апартамент в центъра на Бургас до Морската градина
Началната тръжна цена е 143 183 лв. без ДДС, площта на жилището е 104,34 кв. м
Държавата се опитва да приватизира апартамент в центъра на Бургас. Това става ясно от обява в Електронната платформа на Агенцията за публичните предприятия и контрол. Тя от една година се ползва за лесно и прозрачно провеждане на търгове за продажба на имоти от държавните институции.
В конкретния случай областният управител на Бургас на 21 октомври е пуснал за продажба апартамент ведно с избено помещение с площ 104,34 кв. м. Жилището се намира на ул. „Софроний“ 12. Мястото изглежда доста апетитно – улицата е първа успоредна на главната „Алеко Богориди“. Имотът е на метри и от друга основна артерия в центъра – ул. „Цар Симеон I”. Морската градина е на разстояние само около 200 метра.
Началната тръжна цена е 143 183 лв. без ДДС. За участие се изисква депозит от 3000 лв. без ДДС.
Към момента обаче кандидати няма, показва справката в Електронната платформа.
Ако такива се появят и са няколко, те ще може да се състезават при стъпка на наддаване 1000 лв.
Домашен хляб с хрупкава коричка и пухкава сърцевина
Животът на 2 зодии се преобръща на 180 градуса до края на лятото
Почина голямият турски актьор Кадир Инанър, дори Ердоган скърби за него
Зрелищно меле блокира ключов булевард в София: Автомобил се преобърна след мощен удар отзад
Искате ли да ядете череши на корем - отидете в Кюстендил
Родители на съд за убийство: Оставеният да умре 7-годишен Каспър тежал стряскащите 116 килограма
22-годишен младеж се удави след среднощен кошмар
Трагедия! Кола изхвърча от пътя, загина водачът
Комитова: 10 милиона евро на ден отиват за косене на тревички през зимата
Горещините в Европа се придвижват на изток
Деница Сачева: Този бюджет няма никаква философия и цел, оценката му е 3
Шефове на агенции със заплати като председателя на Народното събрание

Човек, който няма да пере пари, а има достатъчно, няма да зарови такава сума в порутина. Гмеж! Без гараж! Без лично пространство! Без никаква изгода! Продават се много по-добри апартаменти и къщи, които ще му излязат по-евтино и смислено за ползване в следващите 30 години.