МБАЛ-Добрич търси дарители на кръвна плазма
Кампанията по събиране на кръв вече върви в отделението по трансфузионна хематология
Многопрофилната болница за активно лечение /МБАЛ/ в Добрич търси дарители на кръв за производството на реконвалесцентна плазма Covid-19, съобщават от здравното заведение.
Кампанията по събиране на кръв вече върви в отделението по трансфузионна хематология. От болницата напомнят, че с плазмата, дарена от един човек, могат да бъдат спасени трима болни от коронавирусна инфекция.
Желаещите да дарят кръв трябва да имат документиран положителен PCR тест и от него да са изминали 40 дни. Дарителите трябва да предоставят и допълнителна документация, която да доказва преболедуване от Covid-19 - болнична епикриза, амбулаторен лист от личен лекар, описващ симптомите на болния, или предписание от Регионалната здравна инспекция, информират за изискванията от МБАЛ.
Доброволците, които трябва да са на възраст между 18-65 години, могат да посетят кръвния център при болницата в понеделник и четвъртък от 8 до 12 часа, посочват от лечебното заведение.
Участници в "Момата" намериха голямата любов
Като от филм на ужасите: Майка и 6 деца загинаха в пожар
Късметът намигна на Григор Димитров
Рецепта за перфектни тарталети с лимонов крем и свежи ягоди
Застраховат за 1 милион кола, купена за 400 долара - причината е изумителна
Неустоими шоколадови бисквитки с къпини и лешници
Министърът на енергетиката Трайчо Трайков отбеляза 150-годишнината от Априлското въстание
Президентът Илияна Йотова с първи коментар след изборите
Иван Димов се сбори с голяма звезда в щангите, надеждите за Лос Анджелис са огромни
Тръмп подкрепя ускорените изследвания на психеделични вещества за лечение
Защо шофьорите масово крият ключовете от колата си в микровълновата
Плащаме по € 110 за първо море през май
