×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Съпругата на Хаменей е починала от раните си
  • Ваучерите за храна вече достигат до близо 900 000 работещи
  • Цената на петрола скочи с над 10%
  • Китай призова за спиране на бойните действия в Близкия изток
  • Американски изтребители се разбиха близо до военна база на САЩ в Кувейт
  • Иран атакува с ракети Тел Авив, Хайфа и Източен Йерусалим
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

„Прогресивни“ български депутати признаха съществуването на Нова Атлантида


„Прогресивни“ български депутати признаха съществуването на Нова Атлантида
Шестимата отцепници от БСП питат Захариева каква е политиката на България спрямо Княжество Нова Атлантида
03 Декември 2020, Четвъртък, 20:00 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ

Външният министър Захариева ще трябва да отговаря на парламентарен контрол каква е политиката на страната ни спрямо тази "държава"

Няколко депутати–отцепници от БСП фактически признаха странната държава Княжество Нова Атлантида, създадена от българин. Това става ясно от тяхно питане по реда на парламентарния контрол до вицепремиера и външен министър Екатерина Захариева.

Шестима от осмината, които напуснаха парламентарната група на „БСП за България“ от септември насам, са се подписали под питането към Захариева. Сред тях е и бургаският народен представител Димитър Стоянов.

„През лятото на 2012 г., вследствие изригването на един от най-големите подводни вулкани, в южната част на Тихия океан се образува плаващ остров с размер 27 000 кв. км (приблизително колкото Белгия). Островът се намира на около 1000 км северно от Нова Зеландия, в триъгълника между Нова Зеландия, Фиджи и о. Кук, като неговото образуване е засечено от спътници на НАСА, наблюдавано е от военноморските сили на Нова Зеландия, военновъздушните сили на Австралия, посетен е от експедиции геолози и журналисти, отразено е от Ройтерс, Дейли мейл и т.н.“, пишат депутатите, които се самоопределят и като група на прогресивните социалисти.

„Първи установява, че островът е ничия собственост, българският гражданин Валентин Баланов, който след проведена консултация с един от най-големите юристи по морско право в световен мащаб – чл. кор. проф. д-р Александър Янков, предприема предписаните от него действия, включително и експедиция по завладяването му. Действията по придобиване собствеността на острова са документирани включително и пред европейски нотариални кантори. След завладяването на острова, същият е предложен да стане част от територията на България, като се има предвид, че според геолози само природните богатства на острова възлизат на около 5 трилиона долара. Едновременно с това около него се образува 12-милна зона териториални води и 200-километрова икономическа зона, в този случай всички природни богатства, които се намират в тази икономическа зона щяха да са собственост на Република България“, пишат още депутатите до министър Захариева.

В съответствие с горните намерения било изготвено предложение до българското правителство за придобиване собствеността на острова.

„В продължение на половин година никой не реагира на това предложение, поради което използвайки възможностите на международното право Валентин Баланов създава нова суверенна държава – Княжество Нова Атлантида, която е съвместен проект с Менса Интернешънъл.

До настоящия момент дейността на новата държава е свързана с международното й признаване, като усилията са насочени към държавите от Европейския съюз с цел сключване на договори за съвместна дейност, свързана с разработка, добиване и експлоатация на природните й ресурси. Подобни предложения са отправени и към български държавни институции, общини и др.“, се казва още в писмото на народните представители.

Въпросите, които те задават на Екатерина Захариева, са: „Каква е политиката на България спрямо Княжество Нова Атлантида до настоящия момент; разглеждани ли са поставени от княжеството въпроси; смятаме ли да се възползваме от направените предложения и какви са бъдещите ни намерения в тази област?“

Питането е подписано освен от Димитър Стоянов, но и от неформалния лидер на „прогресивните социалисти“ Красимир Янков, Георги Андреев, Лало Кирилов, Николай Иванов и Чавдар Велинов.

В него не се споменава някоя държава да е признала Княжество Нова Атлантида. За шестимата обаче явно тя наистина съществува.

Двамата „прогресивни“ отцепници, които не са се присъединили към питането, са бившият зам.-председател на парламента Валери Жаблянов и Михаил Христов.

Отговорът на Екатерина Захариева от трибуната на Народното събрание се очаква да бъде даден в петъчния парламентарен контрол на 11 декември.


В категории: Политика


Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
8
Коментара
8
Коментара по темата
8.
ХХ
04.12.2020 10:52:24
0
2
И какво странно има в това, че никой не бил признал тази държава до сега?
То и Македонията ние първи я признахме...

ПП. И косово преди да го отделят никой не го беше признал.
7.
Great Reset 2021
04.12.2020 01:05:50
0
4
Society is not interested in your happiness, in your joy. The interest of the society is more production, efficiency, more work – and don’t ask for what, because they don’t know for what. If you work hard they will say to create better situations – for what? – to work still harder. It is just like a man who earns money and you ask him “For what?”
He says, “To earn more money.”
“And then you earn more money, then what?”
He says, “To earn still more money.” The thing seems to be vicious.
The individual has totally different interests from the society, because the society has no soul. The society is soulless. And if you become too much a part of the society, it will reduce your soul also to a non-entity.
6.
Атлант
04.12.2020 01:03:00
0
4
Новата Атлантида е кодово название на новия световен ред.
5.
оффф...
03.12.2020 23:58:28
1
5
Този въпрос вече е коментиран. Няма как плаващ остров да бъде държавна територия.

Как ще имаш недвижима собственост на нещо, което се движи?

Това изрично е упоменато в документите по признаване на територия, така че няма как
4.
Германец
03.12.2020 22:13:40
7
7
Оправихте България,сега и острови...
Чудят се с какви тъпотии да отклоняват вниманието и се възползват от разклатената власт да си отчупят парче баница (власт)
3.
Фори
03.12.2020 21:54:52
6
9
Той човека иска да ни направи милионери те си траят нашите оправленци-октрова е признат официално благодарение на двама умни българи такива каквито у парламента нема,как признаха македония първи сега е момента
2.
ДА
03.12.2020 20:55:44
3
11
Смятай какви олигофрени има в тоя парламент...Боже, боже пази България. Дъното вече трябва да е достигнато.
1.
Попвълчев
03.12.2020 20:38:13
1
14
То много хубаво, само че тоя плаващ остров да не вземе да тръгне към Китай или САЩ.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Меденруднишкият Рамбо нахлу маскиран в известна игрална зала, задигна 3500 евро Меденруднишкият Рамбо нахлу маскиран в известна игрална зала, задигна 3500 евро 42-годишният бургазлия през целия си съзнателен живот се е замимавал основно с криминални прояви Бургас има решението за водата в Острица 1 и 2 Бургас има решението за водата в Острица 1 и 2 Определят трасетата на водопроводите и местата за резервоари и помпени станции след дълги процедури Въй, Бургас! Какво е „Бангаранга“ – кукерски танц или най-шантавата песен на десетилетието Въй, Бургас! Какво е „Бангаранга“ – кукерски танц или най-шантавата песен на десетилетието Да бяха пуснали нещо българско, недоволстват бургазлии Бургас се готви за най-уникалния 3 март - освен Българовското шествие, ще има и нещо невиждано от 13:30 часа Бургас се готви за най-уникалния 3 март - освен Българовското шествие, ще има и нещо невиждано от 13:30 часа Силна България има само когато българите стоят рамо до рамо, каза организаторът на родолюбивите събития Пламен Карашев Първото лунно затъмнение за годината ще бъде на 3 март Първото лунно затъмнение за годината ще бъде на 3 март Явлението няма да се вижда от България, но ще бъде наблюдавано от базата на о. Ливингстън Предлагат Росен Желязков за ключов пост в БНБ Предлагат Росен Желязков за ключов пост в БНБ Димитър Радев ще предложи бившия премиер за поста на Гюров Върховният административен съд окончателно осъди Костадин Костадинов за реч на омразата срещу Даниел Лорер Върховният административен съд окончателно осъди Костадин Костадинов за реч на омразата срещу Даниел Лорер Решението потвърждава санкцията на КЗД и задължението за премахване на публикации от социалните мрежи Почина известен кмет Почина известен кмет В последните дни Колев се е влошил здравословно и е бил в болница Само във Флагман! Новият директор на ОДМВР-Бургас влезе в кабинета си, зам.-министър Калоянов ще го представи Само във Флагман! Новият директор на ОДМВР-Бургас влезе в кабинета си, зам.-министър Калоянов ще го представи Всички началници на районните управления и различните полицейски звена са в сградата, за да се запознаят със ст. комисар Николай Ненков Румен Радев ще участва на изборите с "Прогресивна България", ето кои ще са партньорите му Румен Радев ще участва на изборите с "Прогресивна България", ето кои ще са партньорите му Кметът на Кричим Атанас Калчев и бившият евродепутат Петър Витанов са част от екипа на доскорошния държавен глава
Бивш офицер от ЦРУ: Започнахме война, която не може да спечелим, Иран съсипа базите ни Бивш офицер от ЦРУ: Започнахме война, която не може да спечелим, Иран съсипа базите ни Есминците, които пазят американските самолетоносачи, вече трябва да пътуват седмица, за да презаредят с ракети, обясни той   Иран удари Ербил с над 70 ракети и дрона заради американската база Иран удари Ербил с над 70 ракети и дрона заради американската база Противоречиви данни за броя на загиналите US войници – от 4 до 18  Трима братя и сестри тийнейджъри са сред убитите при ирански удар край Йерусалим Трима братя и сестри тийнейджъри са сред убитите при ирански удар край Йерусалим Три американски изтребителя са свалени Иво Инджев: Тръмп не може да посее демокрация в Иран, над 150 000 главорези пазят режима Иво Инджев: Тръмп не може да посее демокрация в Иран, над 150 000 главорези пазят режима Според него американският президент е излъгал, че с ударите през 2025-та е унищожена иранската ядрена програма Никола Цолов прелетя света кризата в Близкия изток, стига и до стигна до Мелбърн Никола Цолов прелетя света кризата в Близкия изток, стига и до стигна до Мелбърн Затворени летища и отменени полети през Дубай принудиха българския пилот да пътува през Банкок и Сингапур Франция е готова да се включи в иранския конфликт Франция е готова да се включи в иранския конфликт Той може да продължи четири седмици или по-малко, пък смята президентът на Съединените щати Доналд Тръмп Рискът от нестабилност в Иран тревожи България и Турция Рискът от нестабилност в Иран тревожи България и Турция Надежда Нейнски и Хакан Фидан договориха координация по сигурността и миграцията Полицейска служителка загина на място Полицейска служителка загина на място Трима ранени в катастрофата са откарани в болница Защо Иран отмъщава с дронове и ракети по съседните държави? Защо Иран отмъщава с дронове и ракети по съседните държави? Ислямистите в Техеран удариха днес дори Турция, която досега бе пощадена. Тактиката им обаче засега няма изгледи за особен успех  82-годишен маратонец с показатели като на 20-годишен 82-годишен маратонец с показатели като на 20-годишен Лопес Гарсия е ултрамаратонец със световен рекорд и е във фокуса на ново изследване, което се опитва да разбере как е останал толкова здрав и издръжлив в „златните“ си години
Делян ДОБРЕВ, депутат от ГЕРБ Делян ДОБРЕВ, депутат от ГЕРБ Арабският свят спасен от американско ПВО, Русия е със сериозни загуби Виц на деня Виц на деня - Муцка, вярно ли е, че си се омъжила за депутат?
- Да!
- И как е?
- Не съм много доволна!
- Защо?
- Цяла вечер обикаля около леглото, маха с ръце и ми разправя, колко ще ни е хубаво в леглото!
Виц на деня Виц на деня - Иванчо, ти кого слушаш повече, мама или татко?
- Повече слушам мама!
- Защо?
- Ами тя повече говори!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Кавалерство - отношението на един мъж към жената на друг мъж!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори