В Москва започва записване за ваксиниране срещу COVID-19
От утре на сайта на московския кмет и на столичното правителство започва записване за ваксиниране срещу коронавируса. Първи в Москва ще получат ваксина лекарите, учителите и социалните служители.
Пунктовете за ваксиниране ще започнат работа на 5 декември, съобщи днес в блога си кметът Сергей Собянин, цитиран от ТАСС.
Дистанционното записване се въвежда след съгласуване с правителството на Руската федерация с цел проверка на огромния механизъм за масово ваксиниране. От утре цялата информация по въпроса ще се публикува на сайта mos.ru, посочва Собянин.
В близките седмици, щом пристигнат по-големи партиди от ваксината, списъкът на получателите ще бъде разширен, добавя той.
Президентът на Русия Владимир Путин нареди от следващата седмица да започне масово ваксиниране и първи да бъдат осигурени с препарата гражданите от рисковите групи, припомня Собянин. В Москва по думите му е създадена цялата необходима технологична и организационна верига за целта, подготвени са складове и хладилни инсталации, а персоналът е преминал специално обучение.
Камера засне микробус-нарушител, но пропуск спаси фирмата на Милушев от солена глоба
Украйна е готова за преговори с Русия в Азербайджан
Лекари отново настояват за по-висока потребителска такса
Жълт код в неделя: силен вятър в част от страната
Възобновени са международните полети от Техеран за първи път от началото на войната
Тръмп отмени мирните преговори с Иран
Понякога животът не ни иска съвършени, а истински, написа Бояна Шарлопова
Майката на Ники: Някой е бил Сашо, преди да го убие
Почина общински съветник от БСП
Политолог: Най-фаталното е когато имаш толкова много власт, да преядеш с нея
Как България ще съсипе пчеларството си
