СЗО: В близките 3 до 6 месеца няма да има достатъчно ваксини срещу COVID-19
Възможно е да има нова вълна от коронавируса преди появата на ваксината
През следващите три до шест месеца светът няма да разполага с достатъчно ваксини срещу коронавируса, каза вчера директорът на програмата за извънредни ситуации на Световната здравна организация (СЗО) Майкъл Райън, цитиран от ТАСС.
"Хората трябва да осъзнаят, че няма да имаме достатъчно ваксини, за да предотвратим ново нарастване на броя на случаите поне три до шест месеца", каза Райън на сесия от въпроси и отговори в Twitter. Експертът предупреди, че е възможно да има нова вълна от коронавируса преди появата на ваксината. Затова според него е необходимо да се спазват превантивните здравни мерки.
По-рано в сряда говорителят на СЗО Тарик Язаревич каза за ТАСС, че организацията очаква ваксините срещу коронавируса да започнат да пристигат в страните през второто или третото тримесечие на следващата година". Въпреки това, "ограничен брой ваксини могат да бъдат налице за високорискови групи още през първото тримесечие на 2021 г.". Тъй като първите дози ще са ограничени, ще трябва да се даде приоритет на уязвими групи като здравните работници и възрастни хора.
Източник: БТА
"Фродо" празнува: Илайджа Ууд посреща рожден ден с чудесно семейство
Почина голямо име в българското изкуство
Криптонит ли закусва: Мони Николов със статистика от друга планета
Зрелище в Мелбърн - отписаха Джокович за първи път в историята
Супер сладък и без мляко: рецепта за кекс, която всеки трябва да опита
Експерт разкри ключов фактор за поскъпване на имотите в страната
Кола превиши допустимата скорост с 4 километра, шофьорът е заплашен от близо 3 000 евро глоба
Камаро от 1969 г. струва цяло състояние - вижте за колко го купиха
Депутат: Закриха КПК и шредерите за унищожаване на документи прегряват
Драма с голяма пума, която реши да се разхожда сред хора - съдбата й е различна от тази на шуменската пантера
3 зодии ще се радват на щастие и хармония през февруари - ето кои са те
Разкриха колко милиона рубли получи Русия за новата звезда на българската борба Шамил Мамедов
