×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Украинските морски дронове вече са в Тихия океан
  • Пускат движението по ремонтираните участъци на магистрала „Тракия“ в две области
  • София ще разполага с 1,523 млрд. евро до приемането на бюджета за 2026 г.
  • 16-годишен пострада при челен сблъсък между две електрически тротинетки край Несебър
  • На 4 юли т.г. Авиомузей Бургас ще отбележи деветата годишнина от своето откриване
  • Регата „Черноморец Бургас 2026“ се завръща за своето 17-о издание
  • „Бургас и морето“ Ви очаква на 1 август в Летния театър
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Домът на НХК грейна! Вижте за първи път сградата в пълния й блясък


Домът на НХК грейна! Вижте за първи път сградата в пълния й блясък
Културният център се превръща в прекрасно място за концерти, театри, кино, тренировки, обучения и различни културни събития
03 Декември 2020, Четвъртък, 11:00 ч.
Автор: Флагман.БГ

Зрителна зала е изцяло обновена - с нови седалки, както и екран за кинопрожекции

Пълната промяна на Културния дом на нефтохимика вече е факт. Трябваше да отвори врати за празника на града, но заради сложната обстановка ще отложим откриването, обяви кметът Димитър Николов, който извърши инспекция на ремонта, който е на финалната права.

Сградата е готова и съвсем скоро бургазлии ще могат да я посетят. Тя ще е още едно прекрасно място за концерти, театри, кино, тренировки, обучения и различни културни събития. 

Сградата е цялостно преустроена и в нея вече има няколко мултифункционални зали, с гримьорни, нови настилки, осветление, отоплителна система и озвучителна техника. 

Зрителна зала също е изцяло обновена - с нови седалки, монтиран е и екран за кинопрожекции. Сцената е със специален механизъм, който позволява тя да се върти, за да се сменят декорите на представленията, вече има и оркестрина. В нов касов салон ще се предлагат билети за различни концерти, кина и театри. 

Сградата е съобразена изцяло с нуждите на хората с увреждания. Два асансьора - от северната и от югоизточната част, осигуряват удобен достъп до всички помещения. Монтирана е рампа, обособени са специални места в зрителната зала и специализирани санитарни възли.
Обособено е вътрешно пространство за културни събития на открито през топлите месеци със сцена и пейки. 

След отварянето на обновения Културен дом, пианото на обичания композитор Тончо Русев ще радва ценителите на музиката в камерната зала, а зрителната вече носи неговото име. 

Изцяло преобразеното пространство и многофункционалните зали вече предизвикват интереса на ръководителите на клубове и школи в Бургас за народни танци, модерен балет, акробатика, спортни танци, курсове по пиано, рисуване и много други.

Сградата на НХК е построена през 1975 г. През 2012 г. pъĸoвoдcтвoтo нa "Лyĸoйл Heфтoxим Бургас" я дари на Община Бургас, което ни даде възможност да я ремонтираме със средства от спечелен европейски проект.




В категории: Бургас


42
Коментара
Димитър КИРЯКОВ Почина Сергей Иванов Почина Сергей Иванов 26/06/2026, Петък 18:18 2
42
Коментара по темата
42.
bob
06.12.2020 08:35:18
0
0
хубаво беше тогава в Дианата - беше нещо като Студентския град в софия - поръчваш пиеш мацки също поръчваш и се оформяха двойки тройки и семейства после
41.
димо гайдата
06.12.2020 08:32:58
0
0
аз съм си забравил панталоните когато държах дискотека Диана в тази сграда
40.
======
06.12.2020 00:12:47
0
0
На коментарите против ГЕРБ се налага цензура !
Мъдератор Флагман.
39.
=====
06.12.2020 00:02:02
0
0
Флагмани, не ви хареса моя сарказъм за културата в Бургас , изтрихте ме с поледващ блокаж. Но днес като минах покрай Тройката ,видяното само го потвърди. Троловете и цензурата помагат до един момент. А изборите наближават...
38.
Рон Бургунди
05.12.2020 07:27:09
2
4
Поредната тъпанарска изцепка на малоумниците крадливи от ГЕРБ. Абсолютно безмислен проект, който заедно с АРЕНА и КОНГРЕСНИЯ център на пристанищетто будят само смях и жал. Трагедията ни е, че останаха в БЪГЪ само олигофрени и съвсем естествено избират себеподобни.
37.
Аз
04.12.2020 18:49:23
1
2
Не съм на мнение, че тази сграда, в този си вид: има отношение към повишаване стандарта на живот на .... 90% от хората в България...
.... Realno poglednato
36.
*********
04.12.2020 14:32:00
0
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
35.
*********
03.12.2020 21:12:06
0
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
34.
gena
03.12.2020 20:57:46
13
6
който плюе кмета и Бургас и всичко ново и скъпо и общината Прав му път от кадето е и без това не сте нито от тук нито ни трябвате Запомнете го добре !!!! Бекове селски все недоволни голи боси дошли и с големи изисквания .. към кой бе ...
33.
ku4e
03.12.2020 20:53:11
10
8
Само могат да ни завидят Браво на Кмета този човек промени градът с модерна визия и политика браво за всички бързо реализирани Проекти в никой град не може да се похвали с толкова Големи и важни Придобивки Браво
32.
aizenhauuer
03.12.2020 20:49:06
6
5
Бургас Лъщи друг е модерен и много красив подреден Европейски разходете се нощем Нещо красиво и пищно
31.
filka
03.12.2020 20:46:17
12
7
На който не му харесва вън от хубавия ни град ... !!!! Нямате работа тук и да плюете всичко ново и красиво постигнато през мандата на г-н Николов ... Бургас е на Бургазли и ...!!!!
30.
Бург
03.12.2020 20:41:41
8
7
Браво Адмирацииии .. радвай се Бургас . Браво на кмета модерен човек с визия за градът Поредната страхотна придобивка благодарение на ГЕРБ
29.
cici
03.12.2020 20:38:19
12
6
Браво на Кмета браво страхотна придобивка в красивия ни град нещо което отдавна трябваше да се реализира страхотна реконструкция красиво да живе е културата в Бургас нека ражда таланти под това поприще ... С нашия Уважаван Кмет г-н Николов за Проспериращ и модерен Град =ГЕРБ
28.
д-р хаус
03.12.2020 17:39:31
11
6
Радвайте се пичове и пички ...Нещо поредно хубаво в града. Няма как да не изпъкне на фона на вечно недоволните и намръщени ''граждани''. Пийте си по една ракийка довечера, гледайте турския трилър.....времето лети. Негативизма и омразата не са добри черти на човек от двадесет и първи век......И внимавайте за самолети - че ръсят коронавирус ....еех живот....ЕнтЕлегенция...
27.
воден дух
03.12.2020 16:34:48
1
8
няма да има вода за подмиване
26.
КрантЪ
03.12.2020 15:50:28
6
9
Новия градски ке*еф, ще си пишам и акам с кев, без пари! Да бяха монтирали и едни душове та да се подмивам от време на време, но нищо и на мивката става.
25.
?????
03.12.2020 14:00:07
6
23
Кому е нужно ?Много театър много култура ,мероприятия , концерти, хепанинги ,конгреси.......малко производство ,малко икономика ,малко доктори и сестри....Надстройката ще смачка скоро базата на глинени крака...на копчето един балтон ми се вижда работата....
24.
Свиха се едни пари
03.12.2020 13:48:37
7
16
Усвоиха се едни пари, а положението старото! За толкова откраднато можеше поне да покрият вътрешния двор като парламента и да стане голяма светла слънчева зала за различни прояви през деня. Примерно за Никулден при лошо време там можеше да се правят концерти. Отвътре също всичко можеше да е по-модерно, по-функционално и по-красиво. А то Социалистически реализъм -2.
23.
Амфитетрално
03.12.2020 13:23:53
8
17
Очаквайте скоро и нови седалки на амфитеатъра, като закрият работещото държавно пристанище.... а точно там под бъдещия амфитеатър е тръбата от каналицацията от центъра на Бургас, която се излива в морето, да подиша народа като седи в амфитетъра мириса от едни л@йна , аможе и да ги гледа как плуват в синьото море.... О малоумие гербеско.
22.
До 19
03.12.2020 12:47:35
1
9
Нямаме, но за да имаме си има директори на болници, които като нямат апаратура или искат нещо трябва да спят пред вратата на здравния министър. Да ходят от врата на врата и да искат. Това им е задължението като директори
21.
С Чужда Питка, Помен Правя! Димитър Николов
03.12.2020 12:37:21
5
21
Сградата на НХК е построена през 1975 г. През 2012 г. pъĸoвoдcтвoтo нa "Лyĸoйл Heфтoxим Бургас" я дари на Община Бургас, което ни даде възможност да я ремонтираме със средства от спечелен европейски проект.
20.
Елена
03.12.2020 12:37:11
17
30
Хората нямат какво да ядът, тоя не се спря да дразни с блясък! Пир по време на чума
19.
Извинявам се!
03.12.2020 12:33:54
13
34
Но на кого му е притрябвал поредния културен дом? Поредната зала за истерични парформанси? Честно, това ли беше най-важното да се случи в този град? Нямаме детска болница, нямаме нормална друга болница за, нямаме здраве, ама имаме култура... 'Фанети са за шнура! Извинявам се!
18.
юберашунгмахен
03.12.2020 12:22:57
15
23
Благодарности от страджанските нерези, ямболските бичкии , сливенските мастии и айтоските бичмета, общо взето 95% от населението на бс
17.
Някой
03.12.2020 12:17:48
12
22
На бас,че след 6 месеца, ще дават пари за основен ремонт.
Те плочите ги подпираха с лайзени, за да не паднат.... На покрива градиха едни измислени парапети... няма начин да не е калпаво. Като ги знам какви са строителите... 100% е основния ремонт. Още не е заваляло сняг и ще гледаме сейр.
16.
Домът на НХК
03.12.2020 12:17:34
8
19
Подарен на Община Бургас от Лукойл Нефтохим Бургас АД, заради се отълват от непрофилните активи, по времето на Сергей Андронов, имаше нужда от ремонт, за което адмирации!
Но....защо не постъпва с всички инвестиционни обекти по този начин, особено с централни и важни улични артерии - улица Кирил и Методий - централна улица, плачеща за ремонт от повече от 60 години, прилежащите й улици Асен Златаров и Обороще, непипнати от 100 години!
Е, за догодина пари за техния ремонт няма и ще ходим и ще се спъваме по тях поне още 10 години!
Мандатът на Димитър Николов, съгласно обещанията му, е последен, а след него я камилата, я камиларя!
Не ремонтират, защото обществото не иска да махнат 60-годишните и опасни чинари, дървета за паркове и гори, но не за градски условия!
Какво чакат - да падне някое от тези, високи по над 20 м дървета и да разруши сграда, да удари кола с хора в нея и/или пешеходци?!
Вече избягвам да вървя по тези улици, да, страх ме е!
15.
Stan
03.12.2020 11:57:30
2
17
Един мощен компютърен клуб му трябва на втория етаж.
14.
До номер 9
03.12.2020 11:56:55
12
29
Приятелю,то вече и на децата е ясно,че вс се прави да се краде и усвоява,но пък ако сме обективни,добре е станало...
13.
Гларусите по уличните лампи
03.12.2020 11:52:10
6
14
На една от снимките се виждат два гларуса на една лампа , как чакат да пикират върху някой гражданин. Само да попитам, кой малумник ги направи тези лампи за площадки за гларуси...
12.
До 10
03.12.2020 11:47:44
13
21
Тя и залата с решетки... да не избягат. Само да побързат с народния съд, че да не ръждяса желязото и да избягат престъпната шайка.
11.
Пари на вятъра
03.12.2020 11:45:57
15
45
Хубава е, но в този призрачен град ни хора ни култура има.
10.
Дамммм
03.12.2020 11:44:50
18
26
Нови скамейки за седене на престъниците, когато ги съди народния съд... Целия град напълниха със скамейки за престъпници - конгресен център, дом на нхк, зала арена... Явно много са крали и знаят, че ще има съд и разстрел. Поне да поседят преди екзекуцията!
9.
Бургас
03.12.2020 11:40:09
11
56
Усвояване, усвояване, усвояване!!!
Конгресния център е най добрата придобивка за град Бургас, тълпи от хора ще ходят на конгреси ежедневно (както морска гара се цепи по шевовете от кораби) !!!
8.
Браво
03.12.2020 11:36:03
8
19
Браво! Обичам Бургас!
7.
Бургазлия
03.12.2020 11:36:01
12
17
Сега да пуснат и газ и хубавичко да се обгазим
6.
Браво
03.12.2020 11:35:57
8
23
Браво! Обичам Бургас!
5.
Асв
03.12.2020 11:29:11
8
31
Браво! Насред лошото и нещо хубаво.
4.
Бургас мъртъв град
03.12.2020 11:28:14
16
54
Много хубаво, че се правят такива проекти. Обаче тези проекти се правят за хора. Бургас е мъртъв град като цяло, пълен само с бедни пенсионери и чиновници, те ли ще посещават новия дом на НХК?
3.
123
03.12.2020 11:24:50
18
12
Ей тва комунистическото кафяво не го махнаха. Баси депресиращото.
2.
Отвън прилича на планинска хижа,
03.12.2020 11:24:04
12
13
нежели на дом на културата.d87
1.
От
03.12.2020 11:04:44
2
21
От кого е построена тази сграда
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Американският посланик се появи изненадващо в Бургас, за да разгледа хитова изложба в Библиотеката Американският посланик се появи изненадващо в Бургас, за да разгледа хитова изложба в Библиотеката Дипломатът влезе в бургаската библиотека и остана смаян от тийнейджърите, които в петък вечерта четяха книги  Изписаха от болницата треньора от „Славия“, пострадал при кървавото меле на аутобана Изписаха от болницата треньора от „Славия“, пострадал при кървавото меле на аутобана Той е освободен за домашно лечение, но 49-годишната му съпруга остава в критично състояние и с опасност за живота в УМБАЛ „Св. Георги“ в Пловдив Мантинелите на „Тракия“ в участъка на смъртта спират само коли до тон и половина Мантинелите на „Тракия“ в участъка на смъртта спират само коли до тон и половина Поставената край Зимница защитна система е от изключително нисък клас, подмяната на опасните ламарини по новите стандарти може да отнеме време чак до 2034 година Извънредно! Мащабна спецоперация тече в Несебър, задържани са държавни шефове Извънредно! Мащабна спецоперация тече в Несебър, задържани са държавни шефове Акцията продължава и в този момент  Разтърсващата изповед на баща за трагедията на „Тракия“, детето му видяло как вадят ранения треньор Разтърсващата изповед на баща за трагедията на „Тракия“, детето му видяло как вадят ранения треньор Родителя на момченце от школата на „Славия“ говори за кошмара на оцелелите на косъм деца, разминали се на секунди от сблъсък с камиона-убиец Пълен разпад: Продължаваме промяната в Бургас се разпадна, последните им членове мигрираха към "Да, България" Пълен разпад: Продължаваме промяната в Бургас се разпадна, последните им членове мигрираха към "Да, България" Над 12 ключови активисти избягаха масово към „Да, България“, а в ПП остана само областният лидер Тодор Терзиев и общинският съветник Краси Калудов Данъчните тръгнаха по плажа: НАП стартира мащабна лятна кампания по морето и ще следи за спекула с цените Данъчните тръгнаха по плажа: НАП стартира мащабна лятна кампания по морето и ще следи за спекула с цените От 29 юни стотици обекти, ресторанти и стокови борси минават под засилен мониторинг, а инспектори под прикритие ще ловят нарушители без касови бележки Радев орязва безумните разходи за бутафорните мантинели, а Нанков обяви, че са поръчани от Шишков Радев орязва безумните разходи за бутафорните мантинели, а Нанков обяви, че са поръчани от Шишков  Премиерът говори с манипулирани данни, заяви бившият регионален министър и уточни, че поръчката не била за 1 млрд. евро, а „само“ за 490 милиона Асен Василев: Бюджет 2026 не става и за чеп за зеле, писан е от олигархията Асен Василев: Бюджет 2026 не става и за чеп за зеле, писан е от олигархията Новите управляващи ще бръкнато дори в джобовете на църквата, с 30% намаляват парите за православието, изчисли той Масирани проверки по морето: Държавата затяга контрола над плажове и заведения Масирани проверки по морето: Държавата затяга контрола над плажове и заведения Министерството на туризма и КЗП следят за качеството на услугите по Черноморието, вече има засечени нарушения с цените в евро и липса на спасители
Световна сензация: Еквадор постави Германия на колене Световна сензация: Еквадор постави Германия на колене Кот д'Ивоар, Швеция и Япония също си подпечатаха визите за директните елиминации в деня на абсолютния рекорд по посещаемост Предлагат нова мегадържава от 6 страни, вместо сегашния ЕС Предлагат нова мегадържава от 6 страни, вместо сегашния ЕС Бивш министър подхвърли идеята пред „Фигаро", което е знак, че тя се обсъжда сериозно в Брюксел и Давос „Евровизия“ пуска Канада, заради бойкотите срещу Израел „Евровизия“ пуска Канада, заради бойкотите срещу Израел Готвят резервен вход и за Каталуня, ако още страни се откажат от участие Краят на една ера: Печатните вестници в България лека-полека изчезват Краят на една ера: Печатните вестници в България лека-полека изчезват Най-сериозната тенденция в доклада на НСИ е продължаващият спад при традиционните периодични издания Вътрешният министър Иван Демерджиев започна да сменя областни шефове заради „нов подход“ Вътрешният министър Иван Демерджиев започна да сменя областни шефове заради „нов подход“ Във Велико Търново има нов началник  Край на „запазването“ с чадъри в Халкидики: Гърция въвежда масова конфискация на плажа Край на „запазването“ с чадъри в Халкидики: Гърция въвежда масова конфискация на плажа Община Полигирос даде срок до 5 юли на летовниците сами да приберат шезлонгите си, след което общинските служби започват масирани принудителни акции Обратно броене за съдебната реформа: Големият кадрови капан до 17 октомври Обратно броене за съдебната реформа: Големият кадрови капан до 17 октомври Депутатите приеха промените за новия ВСС почти единодушно, но изискването за 160 гласа в парламента вещае тежък процедурен саботаж Гордън Рамзи се готви за нова житейска роля, призна, че е ужасен Гордън Рамзи се готви за нова житейска роля, призна, че е ужасен Ще става дядо Онлайн триумф на садизма: Убиец позира с победен знак пред издъхващия 17-годишен Луи Онлайн триумф на садизма: Убиец позира с победен знак пред издъхващия 17-годишен Луи Изданието „Билд“ разкрива шокиращите видеокадри от Нарбон, при които група тийнейджъри пребиват жестоко свой връстник, оставяйки го да умре на строителна площадка Как британските закони родиха прецедент, по-абсурден от българската реалност и защо тийнейджър бе оправдан за убийство Как британските закони родиха прецедент, по-абсурден от българската реалност и защо тийнейджър бе оправдан за убийство Ако си мислите, че родната Темида не работи, погледнете към Острова, където оневиниха тийнейджър за убийството на дете – у нас законът поне призна за виновен и осъди бургаския касапин Иван
Проф. Георги РАЧЕВ Проф. Георги РАЧЕВ Пускаме бавния грил. Водата в Черно море – 26 градуса Виц на деня Виц на деня На пазара:
- Брей, че са ви скъпи яйцата!
- Госпожо, ето ви кош, слама и петел, снесете си ги сама!
Виц на деня Виц на деня Съпругът, в просъница:
- Жена, загаси телевизора и ме завий с одеяло.
Съпругата, шепнешком:
- Не може, скъпи, на кино сме...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Учени установиха, че основната причина да не се сбъдват мечтите е високите им цени...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори