×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Китай за първи път изстреля във формация два ултрадалечни изтребителя от шесто поколение
  • Цените на петрола скачат на фона на блокадата на Тръмп срещу Венецуела
  • Шести блок на АЕЦ „Козлодуй“ отново работи
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Отпускат безлихвени кредити до 6900 лева заради пандемията


Отпускат безлихвени кредити до 6900 лева заради пандемията
Банките у нас ще решат кой ще може да се възползва от кредитна ваканция, каза министърът на икономиката Лъчезар Борисов
03 Декември 2020, Четвъртък, 09:12 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

Ще бъде увеличен лимитът и кредити ще бъдат предоставяни чрез нашите 12 търговски банки, заяви министър Лъчезар Борисов

Увеличаваме лимита за възможни безлихвени кредити за физически лица. Те може да достигнат 6900 лева. Ще облекчим условията към търговските банки. Това каза в „Здравей, България“ по Нова телевизия министърът на икономиката Лъчезар Борисов.

„Благодаря на колегите от БНБ, които участваха в разговорите с Европейския банков орган и се взе общо солидарно решение за целия ЕС, за да може мораториума за плащанията (кредитната ваканция) да важат до 31 март 2021 г. Това е една нова глътка въздух за бизнеса, за да е ликвиден“, добави той.

Ще се допуска до 9 месеца разсрочване на кредита.

„Важно е, че нашата банкова система е здрава. Вчера проведох разговори с Асоциацията на банките в България. Те разработват своите регламенти“, заяви Борисов. 

„Подготвили сме пакет от документи за разглеждане в Министерския съвет. Вчера получих информация от колегите от Министерството на финансите, че не е необходима нова нотификация от Европейската комисия. Затова продължаваме с програмата за безлихвени кредити и я удължаваме до средата на следващата година“, добави той.

„Би трябвало да се запази същият механизъм (б.а. за безлихвени кредити), но все пак кредитоискателят трябва да обърне към ръководните органи на банката, за да получи разрешение“, обясни министърът. 

Той уточни, че засега не е ясно дали българските граждани или само бизнесмени ще могат да се възползват от новата мярка. 

„Всички физически лица, които по някакъв начин са били засегнати от пандемичната криза, могат да се възползват от мярката за безлихвените кредити. Условията ще бъдат облекчени със следващото решение на Министерския съвет. Ще бъде увеличен лимитът и кредити ще бъдат предоставяни чрез нашите 12 търговски банки“, заяви Лъчезар Борисов. 

„Стартираме нова иновативна процедура за засегнатите сектори. Тя ще е за процент от оборота. По-голямата част от засегнатите браншове се очаква да получат 20% от оборота и това анализираме в момента с нашите партньори от работодателските организации“, добави той.
 


В категории: Бизнес


Михаил ДИМИТРОВ Автор
Михаил ДИМИТРОВ
7
Коментара
7
Коментара по темата
7.
Marinero
03.12.2020 11:50:56
1
7
Този Лъчезар е голям противняр. Гъзолизец от класа. Несменяем апаратчик в МФ. Подлога на мафията.
6.
А
03.12.2020 10:57:13
1
15
В целия свят отпускат безвъзмездни,финансови помощи.....само в тая кочона-заеми....Няма такава територия
5.
baba zlatka
03.12.2020 10:56:31
2
11
И въпреки нелепите опити за изявя и явно подиграване в очите на хората, на партията майка, те все още вярват в Бат Бойко, както децата в Дядо Коледа.
4.
Гербаджия
03.12.2020 09:59:53
4
22
Ако така се помага на хората. Дайте по 1000лв на дете... Безвъзмезно лихвари с кредити.... Олигофрени.. Положението в държавата е катастрофално.... Безводие, неплащане за сметки за ток и вода, цените на стоките от първа необходимост растат...това си е геноцид на населението...Държат власта чрез раздаване на пари на канцеларските плъхово които гонят 250 хиляди което на население под 5 милиона си е организирана престъпна дейност...ама твърд електорат заедно с родата 1.3милиона ето ти 28 процента и властта пак е в тея измекяри...закон ако изборната активност няма 50% вотът да е невалиден ...а сега кой има топки за такъв закон ...демократи...хах
3.
кофти кофтев
03.12.2020 09:28:29
0
12
Тоя ми прилича на Квазимодо
2.
Йоско
03.12.2020 09:23:47
4
23
вчера ми звъняха от банката че съм просрочил и кога ще имам възможност да платя ?!?!??! майка ви да *** лъжлива ще се напукам на бяло ще ва *** целия парламент там
1.
Тракийски
03.12.2020 09:22:54
3
33
Кви безлихвени кредити ве мърши ?! Хората няма пари да си платят сметките, как ще ги плащат тия главници ?! Давайте ги тия кредити на Вашите хора, барем най-накрая умрат от преяждане!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
„В търсене на Коледа“ се оказа истински успех за бургаската аудитория „В търсене на Коледа“ се оказа истински успех за бургаската аудитория Концерт-спектакъл на Танцова школа „Diamond“ в партньорство с балетна школа „Електра“ - Варна плени публиката в НХК Бургас с автентичност и художествено майсторство Брюксел диктува: Фалитът на БДЖ идва през свалената БГ власт Брюксел диктува: Фалитът на БДЖ идва през свалената БГ власт Обичаната от управляващите „Юнион Ивкони“ бе наместена по релсите с протекциите на ЕС Уволниха директора на 138-о училище след скандала с камери в ученически тоалетни Уволниха директора на 138-о училище след скандала с камери в ученически тоалетни Александър Евтимов е отстранен от длъжност със заповед, издадена от началника на РУО София-град Елеонора Лилова Благомир Коцев обвини системата в репресии срещу опозицията след ареста си Благомир Коцев обвини системата в репресии срещу опозицията след ареста си Той твърди, че действията срещу него са част от политически сценарий, целящ сплашване на неудобните кметове и овладяване на местната власт Орлин Колев: Президентът няма срок за третия мандат, изборите остават неясни Орлин Колев: Президентът няма срок за третия мандат, изборите остават неясни Конституционният съдия подчерта, че липсата на ясни срокове в Конституцията оставя широко поле за политически маневри и отлага предсрочните избори Опасна игра с Бюджет 2026: Маневра на ГЕРБ предизвика протест, Борисов нарече ПП-ДБ хулигани Опасна игра с Бюджет 2026: Маневра на ГЕРБ предизвика протест, Борисов нарече ПП-ДБ хулигани Сблъсъкът между управляващи и опозиция прерасна в улично напрежение – протестът на ПП-ДБ остава СДВР: Записите от камерите в тоалетните на 138-мо училище са отивали право в телефона на директора СДВР: Записите от камерите в тоалетните на 138-мо училище са отивали право в телефона на директора Повдигнати са две обвинения - едното е за държане на специално техническо средство от длъжностно лице, а второто - за създаване на порнографски материали с непълнолетни Бургас ще закупи електромобил и зарядна станция за нуждите на социалните услуги Бургас ще закупи електромобил и зарядна станция за нуждите на социалните услуги Основната цел на мярката е да се намали енергийната зависимост и да се повиши оперативната устойчивост на социалните услуги чрез снабдяване с електрически превозни средства и зарядни станции Община Бургас стартира процедура по урегулиране на нова индустриална зона Община Бургас стартира процедура по урегулиране на нова индустриална зона Решението беше прието единодушно при неговото гласуване от Общинския съвет Болница "Селена", от която изчезнаха над 3 млн.лева: Съдействаме на разследването Болница "Селена", от която изчезнаха над 3 млн.лева: Съдействаме на разследването Болницата има интерес всички факти и обстоятелства да бъдат изяснени обективно, по законоустановения ред
Дженифър Анистън разкри тайната си срещу остаряването Дженифър Анистън разкри тайната си срещу остаряването Холивудската звезда впечатлява с дисциплина и постоянство, като залага на силови тренировки вместо на краткосрочни диети Скандал в Барселона: Играч издал тайна информация на журналисти Скандал в Барселона: Играч издал тайна информация на журналисти Разкритията идват в ключов момент за тима на Флик, който е начело в класирането, но се изправя пред вътрешно напрежение bTV обяви пълна програма за празниците – ето какво ще гледаме от Коледа до Нова година bTV обяви пълна програма за празниците – ето какво ще гледаме от Коледа до Нова година От Коледа до Нова година в студиото ще гостуват различни звездни и интересни гости Селин Дион е готова за нова глава в живота си Селин Дион е готова за нова глава в живота си По информация на близки до певицата, тя вече е започнала да излиза на срещи През 2026 г. ни очакват две пълни слънчеви затъмнения През 2026 г. ни очакват две пълни слънчеви затъмнения Едното ще е видимо от Европа, а другото само от Южното полукълбо   Мариета Георгиева - 110 километра лед, пълна изолация и български флаг на най-южната точка на Земята Мариета Георгиева - 110 километра лед, пълна изолация и български флаг на най-южната точка на Земята Тя стана първата българка, постигнала този преход, и една от малкото жени в света с подобно постижение Хакери удариха любимия сайт на възрастните Хакери удариха любимия сайт на възрастните Pornhub е засегнат от огромен пробив в сигурността, след като хакери са откраднали данни и историята на търсенията на 200 милиона премиум потребители Над $100 милиона за леви екстремисти: защо САЩ обявиха европейски групировки за терористи Над $100 милиона за леви екстремисти: защо САЩ обявиха европейски групировки за терористи Американски разследвания разкриват мащабно финансиране, включително от външни донори, зад радикални леви организации в САЩ и Европа Доналд Тръмп обяви пълна блокада на санкционирани петролни танкери от Венецуела Доналд Тръмп обяви пълна блокада на санкционирани петролни танкери от Венецуела САЩ затягат санкциите срещу Каракас, докато петролните резерви на страната се превръщат в ключов геополитически залог Още седем страни със забрана за пътуване до САЩ Още седем страни със забрана за пътуване до САЩ САЩ налагат пълни и частични ограничения на още десетки държави в опит да засилят националната сигурност
Асен ВАСИЛЕВ Асен ВАСИЛЕВ Тия пак вкараха крадливия бюджет Виц на деня Виц на деня На интервю за работа.
- Разкажете нещо за себе си?
- Категорично не! Тази работа ми е нужна!
Виц на деня Виц на деня Според проучванията:
- 80% от жените смятат задника си за дебел!
- 10% го смятат за много кльощав.
- Едва една на десет жени си го харесва и се радва, че се е омъжила за него...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук "Жените на истинските мъже са щастливи. Останалите са силни! "Моника Белучи
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори