Първият ден от декември - снежен и слънчев
Прогноза за времето - 1 декември, вторник
Умерен и силен северен вятър в Източна България изгони снега до сутринта, но заради силния вятър остават условията на места за снегонавявания.
Над западната половина от страната облачността ще се разкъса и намалее, вятърът ще отслабне, в много райони до ясно и тихо време. Минималните температури ще са от минус 8° на места из високите полета на Западна България до около нулата по Черноморието.
През деня от запад облачността ще продължи да се разкъсва и намалява, в много райони до предимно слънчево. В крайните източни райони ще се задържи предимно облачно и на места там преди обяд все още ще превалява слаб сняг. Северният вятър в Източна България ще отслабне до умерен, в останалата част от страната ще духа слаб източен вятър. Максималните температури ще са между 0° и 5°.
Над планините ще преобладава слънчево време. Предимно облачно, преди обяд със слаби снеговалежи ще бъде над планините от източните райони. Ще духа до умерен вятър от изток-североизток, по най-високите части на Рила и Пирин – от северозапад. Максимална температура на височина 1200 метра - около минус 1°, на 2000 метра - около минус 5° .
Над Черноморието ще е предимно облачно. Преди обяд ще има слаби превалявания от сняг, в южните райони – примесен с дъжд. Ще духа умерен, преди обяд все още силен северен вятър. Максимални температури на въздуха между 2° и 5°. Температурата на морската вода е 11-13°. Вълнението на морето ще е 3-4 бала.
Продължават дейностите, заложени в мащабната инициатива "Зелен Несебър, каза кметът Николай Димитров
Отломки от дрон откриха на плаж в най-големия румънски курорт на Черно море – Мамая
Wizz Air със становище за заплахата от тероризъм на техен полет
Мирослав Боршош призова срещите между бранша и институциите по промените в Закона за туризма да продължат
Пенсионерски клуб „Самодивски огън - 2024“ почете Трифоновден с песни и много настроение
България с критично високи нива на корупция през 2025 г. - остава на дъното в ЕС
Изборният кодекс под прицел: Готвят се промени още в следващото НС
Кемперът на Калушев струва 200 хил. евро
10/02/2026, Вторник 12:20
2
Искат 5 години затвор за Живко, който уби бременната си приятелка със 127 км/ч край Ветрен (ОБНОВЕНА)
Голямата промяна на Снежана Макавеева: Индия, Бали и пътят към вътрешния мир
Идва нещо страшно на 13 февруари
АТОМ Бургас: Когато професионалното преместване спестява време, пари и нерви
