УМБАЛ „Дева Мария“ откри допълнителни 29 легла за болни с коронавирус
Новото отделение е разкрито в ДКЦ „ Св. Георги Победоносец“ в Бургас
От днес университетска болница „Дева Мария“ разполага с нови 29 легла за болни с коронавирус. Новото отделение е разкрито в ДКЦ „Св. Георги Победоносец“, бившата Военна болница, на мястото на досега функциониращото отделение по медицинска онкология. С това леглата за лечение на болни с коронавирус, които УМБАЛ „Дева Мария“ предоставя, стават общо 69.
„Всички виждаме, че епидемията се разраства и все повече хора не успяват да намерят място в болниците. С откриването на новите легла откликваме на призива на институциите и се надяваме да не остане човек в Бургас, който да има нужда от медицинска помощ, а да не може да я получи.“ коментира управителят на университетска болница „Дева Мария“ д-р Христо Якимов.
Планира се отделението по медицинска онкология да заработи веднага щом необходимостта от повече легла за ковид болни отпадне. Дотогава пациентите се пренасочват към комплексния онкологичен център за продължаване на терапията си.
Трите най-добри рецепти за содена питка за Бъдни вечер
Идва сибирски студ
Слави Трифонов: Ако реша да уволня някого, а на ПП-ДБ не им хареса, те ще направят протест под офиса ми, така ли?
Хонорарът на Азис за празниците удари 25 бона
Джан-Микеле пребил Габриела и я напуснал
Виктория Петрова се е омъжила тайно?
Стотинка или евроцент – каква да бъде паричката в празничната питка
Киселова: Ще подкрепим кабинет, ако Борисов не е премиер и „ДПС-Ново начало” не участва в коалицията
Трагедия край Варна: 18-годишна шофьорка загина, след като се вряза в тир
Александра Фейгин стана за девети път шампионка на България по фигурно пързаляне
Зелен билет за 1 лев заради мръсния въздух в София
