Жестока драма: Кметът на Баните почина от К-19 месец след кончината на брат си
Скърбя за загубата на един голям приятел, отдаден на работата си кмет и преди всичко добър човек! Мир и покой на душата му!", написа в профила си д-р Даниела Дариткова
Кметът на община Баните Милен Белчев почина от усложненията от Ковид-19 в болницата в Смолян.
Mилeн Бeлчeв e poдeн нa 17.03.1957 г. в ceлo Opяxoвeц, oбщинa Бaнитe. Пъpвaтa мy cпeциaлнocт e cтpoитeлeн тexник, a виcшeтo мy oбpaзoвaниe e икoнoмичecкo, пише "Марица". Oceм гoдини e бил диpeктop нa „БKC“ – Бaнитe. Бил e тpи мaндaтa cъвeтник в OбC – Бaнитe и втори мандат кмет на община Баните от ГЕРБ. Ceмeeн e, c двe дeцa. "Изказвам съболезнованията си на семейството и близките на Милен Белчев - кмет на община Баните. Скърбя за загубата на един голям приятел, отдаден на работата си кмет и преди всичко добър човек! Мир и покой на душата му!", написа в профила си д-р Даниела Дариткова.
В края на октомври почина братът близнак на Милен Белчев - Невен Белчев, който се лекуваше с пневмония в смолянската болница. Невен бе 22 години кмет на родното им село Оряховец. През почивните дни новите случаи на Ковид -19 в Смолянска област са 45. Те са на възраст от 35 до 80 г. от общините Смолян – 18; Баните и Доспат – по 6, Девин и Чепеларе – по 4, Мадан – по 3, Борино – 2, Неделино и Рудозем – по 1. Хоспитализирани са тридесет и един – двадесет и трима в МБАЛ-Смолян; по четирима в болниците в Мадан и Девин. Четиринадесет са на домашно лечение и изолация. Контактните им са проучени и са предприети противоепидемични мерки, съобщават от РЗИ.
Позитивни са трима лекари и две медицински сестри от различни лечебни заведения в областта, учител от община Борино и служител от училище в община Смолян, домуващ от социалното заведение в с. Фатово. До момента са потвърдени санитар и трима потребители от Дома в с. Петково. Предстои да бъдат взети проби и на останалия персонал и потребители в Дома. За последните три дни дехоспитализирани са 20 пациенти, излекувани са 33 лица. Общо осем заразени с коронавирус лица са починали през почивните дни – по четирима мъже и жени на възраст от 45 до 81 г. По двама са от общините Баните, Чепеларе и Рудозем, по един от общините Доспат и Борино. Изказваме съболезнования на близките им, каза д-р Мими Кубатева, директор на РЗИ-Смолян.
Опасни храни на пазара: БАБХ спря близо 5 тона с куп нарушения в София, Пловдив и Бургас
Богдан Милчев: Мантинелите са корупционното елдорадо в пътната безопасност
Никола Цолов остана 9-и в спринта в Австрия след удар в първата обиколка
Домашен хляб с хрупкава коричка и пухкава сърцевина
Животът на 2 зодии се преобръща на 180 градуса до края на лятото
Почина голямият турски актьор Кадир Инанър, дори Ердоган скърби за него
Зрелищно меле блокира ключов булевард в София: Автомобил се преобърна след мощен удар отзад
Искате ли да ядете череши на корем - отидете в Кюстендил
Родители на съд за убийство: Оставеният да умре 7-годишен Каспър тежал стряскащите 116 килограма
22-годишен младеж се удави след среднощен кошмар
Трагедия! Кола изхвърча от пътя, загина водачът
Комитова: 10 милиона евро на ден отиват за косене на тревички през зимата
