Жестока драма: Кметът на Баните почина от К-19 месец след кончината на брат си
Скърбя за загубата на един голям приятел, отдаден на работата си кмет и преди всичко добър човек! Мир и покой на душата му!", написа в профила си д-р Даниела Дариткова
Кметът на община Баните Милен Белчев почина от усложненията от Ковид-19 в болницата в Смолян.
Mилeн Бeлчeв e poдeн нa 17.03.1957 г. в ceлo Opяxoвeц, oбщинa Бaнитe. Пъpвaтa мy cпeциaлнocт e cтpoитeлeн тexник, a виcшeтo мy oбpaзoвaниe e икoнoмичecкo, пише "Марица". Oceм гoдини e бил диpeктop нa „БKC“ – Бaнитe. Бил e тpи мaндaтa cъвeтник в OбC – Бaнитe и втори мандат кмет на община Баните от ГЕРБ. Ceмeeн e, c двe дeцa. "Изказвам съболезнованията си на семейството и близките на Милен Белчев - кмет на община Баните. Скърбя за загубата на един голям приятел, отдаден на работата си кмет и преди всичко добър човек! Мир и покой на душата му!", написа в профила си д-р Даниела Дариткова.
В края на октомври почина братът близнак на Милен Белчев - Невен Белчев, който се лекуваше с пневмония в смолянската болница. Невен бе 22 години кмет на родното им село Оряховец. През почивните дни новите случаи на Ковид -19 в Смолянска област са 45. Те са на възраст от 35 до 80 г. от общините Смолян – 18; Баните и Доспат – по 6, Девин и Чепеларе – по 4, Мадан – по 3, Борино – 2, Неделино и Рудозем – по 1. Хоспитализирани са тридесет и един – двадесет и трима в МБАЛ-Смолян; по четирима в болниците в Мадан и Девин. Четиринадесет са на домашно лечение и изолация. Контактните им са проучени и са предприети противоепидемични мерки, съобщават от РЗИ.
Позитивни са трима лекари и две медицински сестри от различни лечебни заведения в областта, учител от община Борино и служител от училище в община Смолян, домуващ от социалното заведение в с. Фатово. До момента са потвърдени санитар и трима потребители от Дома в с. Петково. Предстои да бъдат взети проби и на останалия персонал и потребители в Дома. За последните три дни дехоспитализирани са 20 пациенти, излекувани са 33 лица. Общо осем заразени с коронавирус лица са починали през почивните дни – по четирима мъже и жени на възраст от 45 до 81 г. По двама са от общините Баните, Чепеларе и Рудозем, по един от общините Доспат и Борино. Изказваме съболезнования на близките им, каза д-р Мими Кубатева, директор на РЗИ-Смолян.
След 16 години Левски и ЦСКА отново ще играят заедно в основната фаза на евротурнирите
„Лазур“ очаква футболен Бургас: Черноморец пусна онлайн билетите за мача с ЦСКА II
Режат с до 4000 евро заплатите на болничните шефове, 60 лечебни заведения са засегнати
Кючек пред Асеневци взриви Велико Търново: Граждани видяха гавра с паметта на българските царе
Командирът на Граф Игнатиево: МиГ-29 трябва да лети до края на жизнения си цикъл
Пребитото 5-годишно е в кома, бащата го налагал, защото се напикава
DARA към Бургас: Покажете силата на Черно море, Евровизия е магия и вие я притежавате!
Инвеститори съдят Селена Гомес за измама заради 1,2 млн. долара
Кричим се сбогува с Георги Кузев
Свастики и заплахи за саморазправа се появиха на Младежкия хълм след убийството на Георги Кузев
Иван Христанов влиза в битката за президент
Първан Симеонов: Бургас с Евровизия, а Стара Загора ще е Европейска столица на културата през 2032 г.
