Масово отменят резервации в Банско
Според туристическия бранш по-строгите мерки на правителството са закъснели
По-строгите мерки за ограничаване на коронавируса закъсняха, смятат от туристическия бранш в Банско. Най-силният зимен месец е пред провал - масово се отменят резервации. Идеята на Германия за затваряне на зимните курорти в цяла Европа вече се отразява тежко и на българската индустрия.
Според бизнеса в Банско такива послания удрят директно туризма, още преди да има решение за това, съобщава БНР. „Имаше заявки от Турция, имаше естествено български заявки, имаше заявки от няколко балкански страни, но сега вече просто е много трудно“, споделиха от бранша.
"Туристическият бранш настоява да се разреши поне ресторантите на хотелите да работят само за гостите в местата за настаняване, тъй като изхранването по стаите понижава качеството на услугата и обезсмисля изключителните мерки за сигурност", коментира председателят на Съюза на туристическия бизнес Малин Бистрин.
По думите му това е добрата практика в различните страни, където се отварят хотели и ресторанти и те работят с между 30-50% заетост. Концесионерът на ски зоната в Банско обяви готовност за откриване на сезона на 4 декември, месецът, който е най-силен за зимните ни курорти. Това обаче е под въпрос.
Според туристическия бранш по-строгите мерки на правителството са закъснели.
„Това трябваше да се случи на 1-ви ноември. Мен ми е много тежко. Вместо да дам коледни бонуси, аз трябва да давам заповеди за съкращаване. Сезонът е осакатен“, каза още Бистрин.
Трикове и хитрини за отслабване след 30 и 40 години
Фентанилови зомбита? Две дрогирани момчета уплашиха минувачи край Сахат тепе в Пловдив
TikTok плаща 400 млн. долара заради данни на деца - едно от най-големите споразумения по случая в САЩ
Смърт за лайкове: Петима тийнейджъри загинаха в Ирландия, опасна мания превръща магистралите в сцена
„Чакай тук“: Баща остави 7-годишния си син сам на Фуджи и продължи към върха
Три години след еврото: 4 от 10 хървати над 65 години са в риск от бедност
Над 40% от работещите българи прегарят: Ето сигналите, които не бива да подминаваме
Хакнаха издателя на най-очакваната видеоигра за десетилетието, първи кадри от GTA VI
Защо Иран още не се предава: режимът разчита на твърдост, петрол и натиск през Ормуз
Тревога на плажа край Албена: Откриха части от дрон, сапьори проверяват има ли взрив
Имате глоба от 153 евро? Не бързайте да плащате, измамници се представят за МВР
Защо самолетите не режат Тихия океан по права линия? Картата ни подвежда
