Европол разби международен наркокартел с акция на 3 континента
Европол проведе безпрецедентна спецоперация против международен наркокартел. При мащабни акции в Бразилия, Европа и Азия са арестувани 45-ма души, заподозрени за участие в картела. Уточнява се, че повечето от арестите са извършени в Бразилия, Испания, Белгия и Дубай.
Представители на Европол съобщиха на пресконференция в Хага, че с участието на около 1000 полицейски служители са били обискирани 180 адреса. Това е най-мащабната съвместна операция на Европол и полицията в Бразилия от подписването на договора за сътрудничество между организацията и бразилската страна през 2017 г. В резултат на обиските в латиноамериканската страна са запорирани 37 самолета и 160 недвижими имота, пише Лупа
Същевременно в Бразилия, Белгия и Испания полицаите са конфискували 37 луксозни автомобила. Иззети са и 12 милиона евро в брой - при обиски в Португалия. По оценки на международни правоохранителни структури наркокартелът, чиито членове са задържани при операцията на 26 ноември, ежегодно внася по море в Европа най-малко по 45 тона кокаин.
За полугодие престъпната мрежа печели около 100 милиона евро, посочват от Европол.

Седем причини, поради които Тръмп не печели войната с Иран
Край на една ера, Ивелин Попов се отказа от футбола
Арестуваха дрон на bTV в забранена зона, където се стреля без предупреждение
Лошото момче на българското кино стана на 55 години
Турция се опитва да изведе 14 кораба , блокирани в Ормузкия проток
Черна лавина в Италия, жертвите вече са три
Непълнолетен предизвика пожар в горска територия
Днес погребаха 15-годишния Алекс
Колко ще ни струва трапезата на Великден
Какво поскъпна най-много през последната седмица
20-те най-големи авиокомпании в света са загубили около 53 милиарда долара заради войната в Иран
Извънредно! БМВ се размаза в ТИР, има загинал човек
