КЗП: Търговците да удължат ваучерите за пазаруване в моловете
Не трябва да има "такса коронавирус" в магазините
Търговците да удължат валидността на ваучерите за пазаруване в моловете за времето на извънредните мерки. Това препоръча председателят на Комисията за защита на потребителите Димитър Маргаритов.
По думите му всяко друго действие би било некоректно спрямо клиентите, тъй като заради наложените нови ограничения и затварянето на нехранителните обекти, те не могат да бъдат използвани, съобщава "Монитор". Той подчерта, че все повече тъговци предоставят на потребителите възможността за връщане на определена стока в рамките на 14 дни, въпреки че това не е разписано в закона.
При пазаруването в интернет обаче е задължително да има подобен краен срок за връщане. Във връзка с кампанията за Черен петък Маргаритов коментира, че през тази година повечето потребители са пазарували онлайн. Именно поради тази причина са проверени двойно повече търговци в мрежата.
"Попаднахме на случаи с фиктивни намаления – завишени цени и после отново намалени. Нека клиентите сравнява цените на стоките, за да не бъдат измамени", обобщи той, като допълни, че "такса коронавирус" не би трябвало да има.
Ученици от Търговската гимназия в Бургас и окръжни прокурори си говореха за данъчни престъпления
Тези 6 зодии от китайския хороскоп привличат късмет на 23 април
Сурово брауни с рожков и орехи с което винаги будя възхищение в къщи
Фискалният съвет очерта три сценария за икономиката през 2026 г.
Протест пред съда по време на делото срещу насилниците на животни
Габриела Наплатанова оглави СЕМ
Тийнейджърка агресира физически на по-малко момиче в Пловдив
Как бизнеса в Бургас да се възползва от Giro d Italia
Гръцката звезда Деспина Ванди кацна с 30 души екип в София
Челен сблъсък между два влака в Дания рани най-малко 17 души
17-годишният Бисер се застреля пред очите на приятелите си в Италия
Турция забрани използването на социални мрежи от деца под 15 години
