АстраЗенека тестват ефикасността на ваксината си срещу COVID
По-ниските дози - с по-добър резултат от пълните дози
Британско-шведската фармацевтична компания АстраЗенека, която заедно с Оксфордския университет разработва ваксина срещу COVID-19, възнамерява да извърши допълнителни глобални тестове за оценка на ефикасността на своята ваксина след възникналите въпроси относно резултатите от последните изпитания, съобщи шефът на компанията Паскар Сорио, цитиран от Ройтерс и ТАСС.
Главната цел на новите проучвания ще бъде да се разгадае защо по-ниски дози на ваксината при пробите са дали по-добър резултат, отколкото пълните дози, каза Сорио, цитиран от днес.бг.
Тази новина идва на фона на съмненията, които някои експерти изразяват относно ефикасността на ваксината на АстраЗенека, което според тях може да намали шансовете й да получи бързо одобрение от регулаторите в САЩ и ЕС, отбелязва Ройтерс.
Станислав Балабанов: Гласувах за нормалност, за българското семейство и за децата
105-годишният д-р Ценов призова младите да гласуват: Това е техният живот
Ахмед Доган: България има нужда от повече държавност и по-сериозна демокрация
Лидерът на Сияние гласува с послание за чиста кауза
Машина за гласуване блокира в Стара Загора още в началото на изборния ден
Ударно гласуване в Истанбул, опашки пред секциите още в началото на изборния ден
Тревога заради звяр край Кричим, млада мечка броди край язовира
Какво разкрива датата на раждане за личните уроци и житейските цикли
Гласуването в чужбина започна: българите в Нова Зеландия първи отвориха изборните секции
Дневен хороскоп за 19 април 2026: Нови възможности и вълнения за Девата, но да внимава с парите
Как да се пазим от пролетна умора
От Кремъл с коментар за Орбан

хуморален имунитет (тестове за комплементната система и други серумни белтъци; аглутинационни, преципитационни, комплемент-свързващи и маркирани реакции) – принципи, клинично приложение и интерпретация.
Пак наливане на милиарди в приближени фирми?
ПП. конкретно тези имат договор с ес да продават ваксината евтино в африка и по-скъпо в европа. Отделно, че ес ги е освободила от задължението да плащат големи неустойки при странични ефекти.