×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Общинският кризисен щаб в Бургас: Спрете опитите за противопоставяне на лекари!


Общинският кризисен щаб в Бургас: Спрете опитите за противопоставяне на лекари!
В УМБАЛ „Дева Мария” първи откриха триажния център за диагностика на болни от коронавирус, без да е ясно дали изобщо дейностите ще им бъдат платени някога
26 Ноември 2020, Четвъртък, 17:30 ч.
Автор: Флагман.БГ

Екипите в триажните центрове и на двете болници са подложени на огромен стрес и най-малкото е неуместно тиражирането на обвинения за мотивацията им и за почтеността на намеренията им, казаха от Щаба

 

Служител на Спешната помощ в Карнобат сътвори чутовен скандал, след като пред национална медия, изказа безкритични твърдения в продължителен материал, че триажът на УМБАЛ „Дева Мария” не работил и отклонявал пациенти. Петър Янев стигна и по-далеч с безброй неуместни коментари, които обиждат най-вече лекарите от болницата в кв.Ветрен, които не са се прибирали по домовете си от седмици.

„Даваме всичко от себе си! Инвестираме в оборудване за наша сметка, организираме нашия персонал да работи на предела на възможностите си и най-накрая сме обвинени, че нищо не правим цял ден. Вече ми идва в повече! Щом смятат, че не правим нищо, а само сме искали пари, то по-добре тогава да затворим триажа в Дева Мария”, написа във фейсбук профила си собственикът на болницата Семир Абумелих. Малко известен факт е, че той е доброволец в ковид отделението на болницата си и всеки ден дава личен пример на екипа си, който изнемогва в пика на пандемията.

В УМБАЛ „Дева Мария” първи откриха триажния център за диагностика на болни от коронавирус, без да е ясно дали изобщо дейностите ще им бъдат платени някога. Направиха го, за да помогнат на Бургаска област да премине през най-тежката здравна криза през последния век.

Преди минути и Общинския кризисен щаб излезе с позиция по темата. Публикуваме я без редакторска намеса:

Общинският кризисен щаб категорично възразява срещу опитите за противопоставяне работата на лекарите от различните болници в Бургас.

В ситуация, в която натовареността на медиците е огромна, напрежението на екипите е достигнало до максималната си точка, всяко невярно твърдение и внушение не само ги демотивира, но може да доведе и до решения, от които ще загубят бургаските пациенти.

Общинският кризисен щаб напомня, че още в началото на втората вълна на КОВИД-19, именно двете здравни заведения УМБАЛ "Дева Мария" и УМБАЛ Бургас мигновено реорганизираха дейността си и откриха триажни центрове. Екипите в триажните центрове и на двете болници са подложени на огромен стрес и най-малкото е неуместно тиражирането на обвинения за мотивацията им и за почтеността на намеренията им.

Призоваваме медиите, лекарите и гражданите да се въздържат от внушения, които не само могат да доведат до демотивация и обида на медицинските екипи, но и до кардинални решения, което ще е тежка загуба за пациентите.

Общинският кризисен щаб заявява, че застава категорично зад медиците от всички бургаски болници и им благодари за всеотдайната и неуморна работа.

Общинският кризисен щаб призовава ръководството на УМБАЛ "Дева Мария" да не взема крайно решение за закриване на триажния център в резултат на обида от направените внушения в медийна публикация от вчера. Изказваме благодарност към целия екип на болницата и им благодарим за неуморния труд. 

 

 


В категории: COVID-19


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
Димитър КИРЯКОВ Всички говорят за този полицай (СНИМКА) Всички говорят за този полицай (СНИМКА) 01/05/2026, Петък 10:00 0
България Всички новини
Президентът: Недопустимо е в 21 век да има „работещи бедни“ Президентът: Недопустимо е в 21 век да има „работещи бедни“ Йотова подчерта, че са нужни „смели и грамотни политици“, които не само на думи, а с действия да гарантират достойни условия за труд и доходи 150 години от избухването на Априлското въстание 150 години от избухването на Априлското въстание Апостолите и загиналите във въстанието остават в българската история не като мъченици, а като герои Secrets Sunny Beach Resort & Spa посреща сезон 2026 с нови награди и безкомпромисен лукс Secrets Sunny Beach Resort & Spa посреща сезон 2026 с нови награди и безкомпромисен лукс Ризортът, предназначен само за възрастни, отново бе удостоен с наградата „HolidayCheck Award“, което затвърждава позицията му като едно от най-популярните места за настаняване в света До 13 000 евро на новородено и бюджет без дефицит иска от Радев бивш царски министър До 13 000 евро на новородено и бюджет без дефицит иска от Радев бивш царски министър Парите обаче трябвало да се дават на работещи родители с висок образователен ценз ПП-ДБ се разцепила заради еволюцията, а Асен Василев се оправда за заемите ПП-ДБ се разцепила заради еволюцията, а Асен Василев се оправда за заемите Парите от тях не били изядени Студентски проект за умно пристанище в Бургас спечели Хакатона на Vivacom Техническа академия Студентски проект за умно пристанище в Бургас спечели Хакатона на Vivacom Техническа академия Инициативата се проведе за втора поредна година и постави фокус върху Private 5G решенията за индустрията Празнично работно време на магазините на А1 през май 2025 Празнично работно време на магазините на А1 през май 2025 Различия в работното време на магазините на А1 по време на празничните дни през май 2025, включително специални часове за търговски обекти и супермаркети „Кауфланд“ Иранският лидер се закани на САЩ след заплахите: Чака ни светло бъдеще без вас! Иранският лидер се закани на САЩ след заплахите: Чака ни светло бъдеще без вас! Хаменей описва нов етап в отношенията в региона след провал на американската политика Кирил Петков: Разделянето на ПП и ДБ не е грешка, така ще разширим подкрепата Кирил Петков: Разделянето на ПП и ДБ не е грешка, така ще разширим подкрепата Свободните българите не се изчерпват с избирателите на ПП-ДБ, написа бившият премиер и съпредседател на ПП Започна мащабен проект, който ще промени Ново Паничарево Започна мащабен проект, който ще промени Ново Паничарево Този проект е очакван повече от десетилетия и е важна стъпка за подобряване на жизнените условия в нашето село, каза кметът Иван Гайков
Новият върховен лидер на Иран заплаши да отговори на всяка американска атака Новият върховен лидер на Иран заплаши да отговори на всяка американска атака От началото на април е в сила споразумение за прекратяване на огъня между Иран и САЩ, но преговорите за уреждане на конфликта са в застой Американският президент: Имаме проблем, никой не знае кои управляват ислямската република Американският президент: Имаме проблем, никой не знае кои управляват ислямската република Той отговори уклончиво дали ще има нови удари по Иран Тръмп решава за нови удари по Иран, но US генерал призна, че не могат да принудят Техеран да преговаря Тръмп решава за нови удари по Иран, но US генерал призна, че не могат да принудят Техеран да преговаря Министърът на отбраната на САЩ Хегсет е изправен пред „остри въпроси“ от демократите в Сената относно войната с Иран Торино и Бургас започват сътрудничество в културния обмен за Европейска столица на културата 2032 Торино и Бургас започват сътрудничество в културния обмен за Европейска столица на културата 2032 Тази визита е само част от многобройните културни инициативи, които се реализират в контекста на кандидатурата на Бургас за Европейска столица на културата 2032 Лидерът на ДПС в Добрич хвърли оставка, оплака се от токсична среда Лидерът на ДПС в Добрич хвърли оставка, оплака се от токсична среда Това е мое лично решение. Осъзнато, категорично и без връщане назад, обяви Люцкан Малджиев Носителка на Златният орфей живее в крайна мизерия Носителка на Златният орфей живее в крайна мизерия Купувам си храна от топлата витрина в магазина, една порция изяждам на три пъти, казва певицата В ромското гето в Пловдив доматите са на най-ниските цени в България В ромското гето в Пловдив доматите са на най-ниските цени в България Продават ги за 1,50 евро на килограм Николаос Цитиридис ще дава по 10 хил. евро на случайни минувачи Николаос Цитиридис ще дава по 10 хил. евро на случайни минувачи Продукцията залага на международен формат, в който водещият задава въпроси на улицата, а участниците трябва да открият правилния човек сред тълпата, който да отговори вместо тях Чужденци активно изкупуват имоти в Халкидики и Солун  Чужденци активно изкупуват имоти в Халкидики и Солун  Голяма част от сделките са инвестиционни Автобус падна в Сена - за шофьорката това бил първи работен ден Автобус падна в Сена - за шофьорката това бил първи работен ден Четирима души са спасени
Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Надежда ЙОРДАНОВА, депутат Разделението на ПП-ДБ е грешка Виц на деня Виц на деня Младоженец си говори с приятел:
- Колко много се променя човек след сватбата.
- Защо? - попитал приятелят.
- Защото преди сватбата обичах всички жени на света, а сега - с една по малко.
Виц на деня Виц на деня В заведение:
- Сладурано, да те черпя нещо за пиене?
- Не, предпочитам в брой.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Опитът не ни пречи да правим глупости, но ни пречи да ги правим с удоволствие
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори