×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Тръмп отмени ударите срещу Иран, ще има ли ядрена сделка
  • Кабинетът "Радев" се цели в дефицит под 3%
  • Петролът скочи до двуседмичен връх след атака с дрон в ОАЕ
  • Тристранката обсъжда законодателни промени срещу поскъпването
  • Трайчо Трайков се регистрира като кандидат за кмет на столичния район "Средец"
  • Президентът открои дейността на Фондация „Радостина Константинова“
  • Непълнолетен стреля с газов пистолет в центъра на Павликени
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Данъкът на такситата да бъде намален двойно, предлагат съветниците от БСП-Бургас


Данъкът на такситата да бъде намален двойно, предлагат съветниците от БСП-Бургас
В морския град по улиците има между 500 и 700 жълти автомобила, държавата трябва да отпусне около 200-220 хил.лв., за да се осъществи идеята
25 Ноември 2020, Сряда, 17:19 ч.
Автор: Георги РУСЧЕВ

От 660 лв. превозвачите, извършващи този тип услуга, ще плащат едва 300 лв., останалото да се покрива от държавния бюджет

Спешни мерки в помощ на таксиметровия бранш предвид втория локдаун в България предлагат общинските съветници от БСП-Бургас. Те са подготвили докладна записка, с която настояватт местният парламент да намали повече от двойно таксиметровия данък за 2021 г. на територията на община Бургас – от 660 до 300 лв. Целта е да се подпомогне бранша, който е в криза от обявяването на изнвъредното положение в България на 13 март т.г.

"Ефектът на пандемията върху икономиката на Бургас зависи и от помощта, която държавата ще окаже. Министърът на транспорта, информационните технологии и съобщенията обяви, че държавата има готовност за подкрепа на таксиметровите превозвачи, които са сериозно засегнати от COVID-19. “В случая се има предвид, че държавата ще поеме разликата между определения от общинските съвети данък до размера, заплащан за 2020 г. Нашето предложение има за цел да облекчи бранша. Ако говорим конкретно, ако бъде приета докладната, данъкът ще се заплаща както следва: 300 лв. от превозвачите, а останалите 360 лв. ще се поемат от държавния бюджет чрез компенсиране на бюджета на община Бургас”, пишат общинските съветници от БСП-Бургас. 

Те изтъкват, че подобни решения вече са взети в Столична община, както и общините Пловдив, Варна и няколко други. За да се формализира обаче предложението е нужно Община Бургас да внесе искане до Министерството на транспорта за получаване на въпросната компенсация. То трябва да бъде конкретно описано въз основа на броя на автомобилите, за които е изададено разрешение за извършване на таксиметров превоз през 2021 г., умножено по 360 лв. По груби сметки това са около 200-250 хил.лв., тъй като на територията на община Бургас има между 500 и 700 таксиметрови автомобили.

Дали ще бъде прието предложението ще стане ясно на още в края на декември. Ако намаленията влязат в сила, това ще стане чак от януари 2021 г, но драстично ще улесни целия бранш, който така или иначе загуби огромен процент от клиентелата си – не само през зимата, но и в разгара на летния сезон, който т.г. също бе белязан от пандемията. 
 


В категории: Политика


Георги РУСЧЕВ Автор
Георги РУСЧЕВ
15
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Манчестър Сити има нов мениджър Манчестър Сити има нов мениджър 19/05/2026, Вторник 22:00 0
Тервел ИЛИЕВ Рут Колева със силен коментар за Дара Рут Колева със силен коментар за Дара 19/05/2026, Вторник 21:30 2
Тервел ИЛИЕВ Как танцува всяка зодия на парти Как танцува всяка зодия на парти 19/05/2026, Вторник 21:00 0
Тервел ИЛИЕВ Съкрушителен удар в Джирото Съкрушителен удар в Джирото 19/05/2026, Вторник 20:00 0
Тервел ИЛИЕВ Голяма драма с Гришо на "Ролан Гарос" Голяма драма с Гришо на "Ролан Гарос" 19/05/2026, Вторник 18:40 3
Тервел ИЛИЕВ Дара с изненадващ ход след "Евровизия" Дара с изненадващ ход след "Евровизия" 19/05/2026, Вторник 18:20 9
15
Коментара по темата
15.
Шишо
26.11.2020 10:39:57
0
0
до 10 Бакшо.Не думай бе.Я мЪ осветли,колко ми е поддръжката на основния материален актив ,1- таксиметровия автомобил на годишна и месечна база +2-съпътстващите дейността разходи? Хващай се за калкулатора и започвай : по т. -1гуми(зимни,летни),накладки,сп .дискове масла,филтри,агренаж (ремък или верига),климатик(фреон,радиатор),охладителна с-ма и т.н....по т. -2 осигуровки (не плащаш само,ако си в болнични),въпросният патент (платен напред авансово,после няма болен съм в ремонт съм в пандемия сме -платилият платил,битият бит, е ..ният е..ан на квадрат ),диспечерски пункт(пак си върви седмична такса),застраховки,стандартизация....счетоводно обслужване (месечна твърда ставка),лицензията нe ти я слагам(там имаш опция за еднократно вадене ,но после сам си поемаш отговорностите).Ще ти дам наготово калкулациите при максималното им оптимизиране - по т. 1 грубо -2000лв. год+.по т. 2. -4000лв.год.Общо 6 хилки на година,само за да си в играта,при 5 дневна раб. седмица за 52 седмици (БЕЗ ГОДИШНА ОТПУСКА) всеки един работен ден започваш на МИНУС 23лв.Оттам насетне,колкото изкараш за деня накрая вадиш и горивото и в 30% от дните се прибираш на МИНУС.----Гот ли е,а?---Хареса ли ти сметката?----Ако те е изкефила -заповядяй в гилдията,ние сме широко скроени и даваме възможност на всеки -да забогатее бързо.....p.s.Я пропуснал съм го в сметката -понеже в нашия бранш сме с преференции пред всички видове транспорт,няма ЖП,Автобуси,водни колела,повтарям САМО И ЕДИНСТВЕНО ПРИ НАС има възрастово ограничение за превозните средства.Съответно на период от 7-10 год трябва сменяш основния материален актив - таксиметровия автомобил,ама нема се плашиш (т`ва е един допълнителен фонд за отделяне около 3.хил.лв.год), а както сам каза- пари при нас,като вестници клиентите много ги кефим и големи бакшиши "оставят" -два пъти върху сметката,само в "банкноти" плащат,братче .Айде бъРЖе идвай при нас единствения проблем,който ще срещнеш -"трудно ще намираш монети" да си вземеш кафе от машина .....
14.
Dubai
25.11.2020 23:08:33
2
3
Аре стига ПОПУЛИЗЪМ!
ЩО НЕ СИ НАМАЛЯТ ЗАПЛАТИТЕ КАТО СА ТОЛКОВА СОЦИАЛНИ!?
Е,АХТИ ТЪЖНИТЕ
13.
БСП да спират с популизма!
25.11.2020 22:51:59
3
5
Знаем колко пъти фалираха държавата. Това е "червена крадлива хунта", но за сметка на това са и некадърни.
12.
Митко
25.11.2020 21:06:01
10
5
Вземаш си Spark и няма кой да ти помпа сметките, няма нагли, миризливи и хемороидни бакшиши!
За какво им се намалява данъка?
Данък плащат ли за това че разхождат проститутките из града и че диларстват из града без да са спирани от полиция?
11.
един "бакшиш"
25.11.2020 21:03:11
0
7
Много бихме благодарни за намалението........,но защо не направят нещата,както трябва да са реално- данъка да се плаща според отчетеното в год. дан. декларация за предходната година ??? Този данък,тип патентен ни го НАБУХАХА точно ГЕРБ-изтъпани се баба ви Цецка Цачева (тогава председател на парламента) и заяви : "ние знаем,че такситата укриват данъци,затова въвеждаме такъв данък- тип на калпак(брой таксита)".Алоуу ,като "знаете",че някой укрива данъци - имате си механизъм в държавата,чрез който да се справите с проблема.Има държавна администрация и сума ти служби и министерства на който това им влиза работата (НАП,ДАЙ,КАТ,МВР,Мин. на трансп.) отделно общините също имат правомощия ---ДЪРЖАВАТА ДА ФУНКЦИОНИРА и ДА СИ ПРИБИРА ДАНЪЦИТЕ в реален размер.А то,какво излезе от изказването на баба ви Цецка -ние на държавна хранилка си ги държим(плащаме им заплати) за да имаме "сигурни" гласове на изборите.Това ,че реално работа за 5 ст. не вършат няма знаение! Ние Гербаджии решаваме нещата по мутренски тертип-казваме(БЕЗ ДА ДОКАЗВАМЕ) това е така и ни дължиш толкова (РЕКЕТ МУ Е ДРУГОТО ИМЕ) и това е !!!p.s.и после хората протестирали.......
10.
Бакшо
25.11.2020 21:02:49
7
8
Стига бе. Патента им е около 60лв на месец. Осигуряват се на минималната, бакшишите около болницата са пълни измамници. Има един дядка с гола тиква и шевролета му е с черна броня-голЕм измамник е брат. Заради такива нагли, трябва да им дигнат двойно таксите и пълен контрол.
9.
Свине
25.11.2020 19:59:41
8
11
Да го лапат тия мръсни долни свине ненаядени
8.
аве
25.11.2020 19:57:20
8
10
направо им дайте по 100 лева и да се разкарат от улиците на града

ба си тъпото племе бакшиши
7.
мислещ
25.11.2020 19:08:54
10
13
Докато на стоянката ме карат да се кача на първата кола,а не на тази в която аз искам....ми нЕма да им дам една стотинка на тия цървули !
6.
хаха
25.11.2020 18:59:07
6
9
бсп предизборно винаги предлагат, а по време на управлението им бяхме по зле и от война. още помним ония миндил виденов как ни остави без хляб и изнесе зърното, лева се срина, неговите кредитни милионери източиха парите на хората по банките.
а другото им управление на Станишев с Доган Ефенди и него го видяхме какъв резил беше, престъпност, неигодни договори за България, пълен провал. Хората ползваха касовите апарати за красота, никакви пари в бюджета всичко в сивия сектор. Ужас
5.
Данъка
25.11.2020 18:44:15
9
11
На бакшишите,трябва да е 5 бона.
4.
A кога
25.11.2020 17:53:29
1
15
ще помислите за магистралните труженички?! Щото и те са близки до хотелиерите, ресторантьорите и бакшишите.
3.
Социалка
25.11.2020 17:48:56
3
19
Стига с тези популизми. Да го намалят с 90 %!!!
Какво е това 50.

Друго друго трябва да се направи!
Това популистко предложение ням да спомогне с нищо. След това ще поискат и финансиране на вечният потъващ кораб Бургас Бус! Квотата на такситата в Бургас трябва да бъде намалена, цените на услугата да бъдат повишени, от там и качеството на услугата. Таксито е екстра а не дъмпинг на основния превозвач! И 100 000 таксита да има да возят за по 20 стотинки на километър пак ще е глад за всички. Има градски транспорт. Така че Бие Сипето има да взема.
2.
Абе
25.11.2020 17:44:34
10
19
В тая държава се мисли само за хотелиери, ресторантьори и бакшиши, другите нямат значение!
1.
От центъра
25.11.2020 17:44:30
16
20
Да го вдигнат двойно на тия нагли бакшиши белким изчезнат
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Путин в Пекин със смели планове за бъдещето, подписват със Си Дзинпин търговски споразумения Путин в Пекин със смели планове за бъдещето, подписват със Си Дзинпин търговски споразумения Русия и Китай уверено гледат в бъдещето и уверено развиват контактите си в политиката, икономиката, отбраната, каза той Кметът на София използва „Бангаранга“ шоуто за да си пробута домакинството на Евровизия Кметът на София използва „Бангаранга“ шоуто за да си пробута домакинството на Евровизия Къде искаме да се проведе Евровизия догодина, попита той от сцената многохилядната публика Дара: Ще преобърнем света! Не е ли време да повярвате в чудеса, след като спечелих „Евровизия“ Дара: Ще преобърнем света! Не е ли време да повярвате в чудеса, след като спечелих „Евровизия“ Сбъднахте мечтата ми, да ви видя обединени, каза на феновете си, препълнили площада пред двореца Пълен площад пее и танцува Бангаранга, посрещнаха Дара като националните ни през 94-та Пълен площад пее и танцува Бангаранга, посрещнаха Дара като националните ни през 94-та Благомир Коцев е в столицата, за да поздрави лично варненката, превзела европейския връх  от името на всички от морския град Бургас е най-музикалният град в България, заслужава да бъде домакин на Евровизия 2027 Бургас е най-музикалният град в България, заслужава да бъде домакин на Евровизия 2027 Имаме много ценни уроци от посрещането ни на Джиро, които биха ни помогнали и в организирането на други мащабни събития, например "Евровизия 2027" Румен Радев към големите вериги: Искаме изсветляване на цялата верига на ценообразуване Румен Радев към големите вериги: Искаме изсветляване на цялата верига на ценообразуване Срещата идва на фона на подготвяните законодателни промени срещу спекулата и прекомерните надценки Локърите превзеха България, ето как автоматичните шкафчета ще променят куриерската индустрия Локърите превзеха България, ето как автоматичните шкафчета ще променят куриерската индустрия До 2028 г. почти всяка втора онлайн поръчка ще пристига в метална кутия, отключвана с код от телефона Двама откраднаха 100 000 евро и ги изхарчиха за кредити и дрога Двама откраднаха 100 000 евро и ги изхарчиха за кредити и дрога Парите са били в каса на автокъща в Банкя, извършителите са арестувани, но парите ги няма Бъдещи пожарникари мериха сили в Карнобат на XXV-ото областно състезание „Млад огнеборец“ Бъдещи пожарникари мериха сили в Карнобат на XXV-ото областно състезание „Млад огнеборец“ 12 отбора от 11 общини показаха умения, бързина и дисциплина в пожароприложните дисциплини Турчин опита да прекара близо 200 пистолета и боеприпаси през Лесово в кашони с бои и авточасти Турчин опита да прекара близо 200 пистолета и боеприпаси през Лесово в кашони с бои и авточасти
Две теории за произхода на училищния звънец Две теории за произхода на училищния звънец Училището сякаш не може да съществува без своя емблематичен звънец, но откъде всъщност идва той Сграда се срути в Германия, издирват български гражданин под развалините Сграда се срути в Германия, издирват български гражданин под развалините Заедно с него под руините се издирват и две млади жени на възраст 25 и 26 години Заради домакинството на „Евровизия“: БХК атакува България пред датско издание Заради домакинството на „Евровизия“: БХК атакува България пред датско издание Това една от по-консервативните европейски страни, основана на традиционни семейни ценности, приеха закон срещу LGBT литературата в училищата, оплакват се от БХК Уби ли баща си наследникът на империята Манго заради 4,5 милиарда евро Уби ли баща си наследникът на империята Манго заради 4,5 милиарда евро Магнатът загина след падане в 100-метрова пропаст - сам ли е полетял, или някой му е помогнал От Борoвец до Евровизия: как се роди хитът „Бангаранга“ От Борoвец до Евровизия: как се роди хитът „Бангаранга“ Само дни след победата видеото от изпълнението на DARA събира милиони гледания в YouTube, а „Бангаранга“ буквално експлодира в TikTok  Путин отива на двудневно посещение в Китай Путин отива на двудневно посещение в Китай Путин ще бъде посрещнат на летището от министъра на външните работи на КНР Ван И Стилиян Петров ще се срещне с феновете в Бургас Стилиян Петров ще се срещне с феновете в Бургас Официалната среща ще се проведе на 2 юни 2026 г. (вторник) от 17:00 до 19:00 Според "Политико" Тръмп скоро ще нападне Куба Според "Политико" Тръмп скоро ще нападне Куба Представител на Белия дом повтори твърденията на Тръмп, че Куба скоро ще „падне“ и „ние ще бъдем там, за да им помогнем“ Румъния вдигна два изтребителя F-16 заради руска атака с дронове край границата Румъния вдигна два изтребителя F-16 заради руска атака с дронове край границата Задействана е била и системата Ро-Алърт Свикваме щаб за Евровизия, заяви Евтим Милошев Свикваме щаб за Евровизия, заяви Евтим Милошев Освен столицата, още три големи града вдигнаха ръка и заявиха: "Искаме това домакинство". Това показва мащаба и значението на Евровизия за България, каза министърът
Васил ТЕРЗИЕВ, кмет на София Васил ТЕРЗИЕВ, кмет на София София има преднина за Евровизия заради по-големия капацитет на летището и по-удобни полети Виц на деня Виц на деня Майката пита Иванчо:
- Защо не си играеш с Петьо?
- А ти искаш ли да си играеш с някой, който лъже, бие и псува?
- Не!
- Еми и Петьо не иска.
Виц на деня Виц на деня Влиза мъж в аптека и пита:
- Имате ли капут с дъх на ракия?
- Имаме, но днес не дойде на работа...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Никога не е късно да поумнееш
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори