Отиде си топследователят Евгени Диков
Евгени Диков бе един от най-уважаваните следователи в страната, който се ползваше с огромно уважение и авторитет от всички свои колеги, както като професионалист, така и като човек
Членът на Прокурорската колегия на Висшия съдебен съвет (ВСС) Евгени Диков е починал, съобщи "Правен свят".
Евгени Диков бе един от най-уважаваните следователи в страната, който се ползваше с огромно уважение и авторитет от всички свои колеги, както като професионалист, така и като човек.
Диков бе единствена номинация за член на ВСС на своите колеги следователи и първият избран изобщо съдебен кадровик в настоящия му състав. Диков получи доверието на 296 от общо 444 свои колеги, които имаха право на глас.
Евгени Диков е роден на 20 февруари 1955 г. в Луковит. Завършва право в Софийския университет през 1979 г. Влиза в съдебната система през 1981 г. като съдебен изпълнител. Впоследствие е прокурор в Районна прокуратура-Бяла Слатина, заместник-районен прокурор в Районна прокуратура-София. От 1991 г. е заместник-градски прокурор на София. Между 1992 г. и 2003 г. е адвокат. От 2003 г. до 2006 г. е следовател, а след това е прокурор във Върховна касационна прокуратура. От 2013 г. е временно изпълняващ длъжността градски прокурор. В периода 20 декември 2013 г. – 6 декември 2017 г. е ръководител на Националната следствена служба и зам.-главен прокурор по разследването, след което е избран за член на ВСС.
Как да си приготвим сок от орехи и защо е полезен
Климатични бежанци ни заливат през 2026-та, а умните градове стават стандарт
След кошмара в Истанбул: Още 25 човека се натровиха от храна в заведение
Климатични бежанци ни заливат през 2026-та, а умните градове стават стандарт
Бойко Борисов: Планът на САЩ за Украйна е добра основа за мир
1 млрд. лв. харчат българите за почивка на море, половината - за храна
Вместо маркови обувки жена получи парче дърво от онлайн магазин
