Брифинг в Министерския съвет: Затягат ли мерките? (НА ЖИВО)
Основното желание на властите е да се даде глътка въздух на здравната система
Извънреден брифинг в Министерския съвет бе насрочен днес, за да се даде актуална информация за разпространението на коронавируса у нас и по-строгите мерки, които възнамеряват да приемат властите.
Министърът на здравеопазването Костадин Ангелов лансира в понеделник предприемането на нови стъпки в борбата с COVID-19. Сред тях са пълно затваряне на ясли, градини и училища. Преустановяване работата на магазини, ресторанти, игрални зали, увеселителни центрове и др. Отворени се предвижда да останат само хранителни магазини, аптеки, банки и застрахователни дружества.
Мерките трябваше да бъдат съгласувани и с правителството, за да се излезе с финалното решение.
Основното желание на властите е да се даде глътка въздух на здравната система, която изнемогва заради увеличения брой хоспитализации.
Как ще оцелее бизнесът след новото затваряне на държавата?
Очаквано има несъгласие от страна на бизнеса. Работещите са притеснени, че ще останат без работа. Заради това за днес е насочен и протест против затягане на мерките и евентуален локдаун.
Притеснени са и родителите, които ще трябва да се грижат за децата си вкъщи, защото не всеки има възможност за дистанционна работа.
Гледайте НА ЖИВО
Американските самолети-цистерни напускат летището в София до края на месеца
Mercedes 280 SE - колата, в която се вози Първата дама
Германия вдига пенсионната възраст до 70 години в опит да спаси социалната си система
NiceMag.bg: Българите предпочитат най-много климатици Daikin и Mitsubishi
Театралната адаптация на класиката "Дами канят" гостува в Летния театър в Бургас
Хакери пробиха индийската Tata Electronics, изкараха секретни данни на Apple и Tesla
Спалня като от хотел: луксозна визия без огромен бюджет
67-годишната Мадона събра погледите в червена минирокля на ревю на Saint Laurent (СНИМКИ)
Митничари в Бургас задържаха над 55 хиляди фалшиви енергийни напитки от Виетнам
Три трупа са открити в общежитие след кървава разпра
Хванаха пиян сърбин в Созопол и напушен от Пазарджик в Несебър
Спипаха крадец, задигнал 19 врати от болницата в Средец

Не ти ли омръзна всеки ден пишеш едни и същи простотии. Бахти мъжката разпоретина си честно!