Брифинг в Министерския съвет: Затягат ли мерките? (НА ЖИВО)
Основното желание на властите е да се даде глътка въздух на здравната система
Извънреден брифинг в Министерския съвет бе насрочен днес, за да се даде актуална информация за разпространението на коронавируса у нас и по-строгите мерки, които възнамеряват да приемат властите.
Министърът на здравеопазването Костадин Ангелов лансира в понеделник предприемането на нови стъпки в борбата с COVID-19. Сред тях са пълно затваряне на ясли, градини и училища. Преустановяване работата на магазини, ресторанти, игрални зали, увеселителни центрове и др. Отворени се предвижда да останат само хранителни магазини, аптеки, банки и застрахователни дружества.
Мерките трябваше да бъдат съгласувани и с правителството, за да се излезе с финалното решение.
Основното желание на властите е да се даде глътка въздух на здравната система, която изнемогва заради увеличения брой хоспитализации.
Как ще оцелее бизнесът след новото затваряне на държавата?
Очаквано има несъгласие от страна на бизнеса. Работещите са притеснени, че ще останат без работа. Заради това за днес е насочен и протест против затягане на мерките и евентуален локдаун.
Притеснени са и родителите, които ще трябва да се грижат за децата си вкъщи, защото не всеки има възможност за дистанционна работа.
Гледайте НА ЖИВО
1430 за загинали, над 50 000 са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
Видовден е! Спазват се вековни традиции за здраве, черпят интересни имена
До морето с кола излиза по-скъпо това лято
Как Дуейн Джонсън превърна прякора Скалата в машина за милиони
Изгубени мемоари на оцелял от Хирошима излизат след близо 80 години
Жълт код за жега в 14 области, юли идва с бури и градушки
Дневен хороскоп за 28 юни 2026: Овенът да избягва конфликтите, а Рибите да действат смело
80 години от създаването на Веспа
Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ
Почина бивш депутат
С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас
Супер звезда идва на Макс файт в Бургас

Не ти ли омръзна всеки ден пишеш едни и същи простотии. Бахти мъжката разпоретина си честно!