×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Вдигат плащанията в брой до 10 000 евро
  • €25 000 премия от ММС за Никола Цолов
  • Кола се вряза в камион на пътя Пловдив - Хасково
  • ЦИК определи възнагражденията за членовете на секциите в чужбина
  • САЩ изпратиха на Иран план с 15 точки за прекратяване на войната
  • Трагедия на пътя: 21-годишен издъхна в жестока катастрофа
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Социолог бие тревога: Страх от чипиране обезсмисля ваксините срещу COVID-19


Социолог бие тревога: Страх от чипиране обезсмисля ваксините срещу COVID-19
Хората не могат да си обяснят явленията и рептилите са им виновни за всичко, коментира социологът Димитър Ганев
25 Ноември 2020, Сряда, 09:04 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

 Голяма част от хората няма да искат да си поставят ваксина, а трябва много хора да се ваксинират, за да има ефект, обясни Димитър Ганев

Страх от чипиране обезсмисля ваксините срещу COVID-19. Това намекна социологът от „Тренд“ Димитър Ганев. 

Без съмнение през пролетта ще има ваксина и тогава ще се сблъскаме с проблем – голяма част от хората няма да искат да си я поставят, каза той в „Здравей, България“ по Нова телевизия.

За да има ефект, трябва повече хора да се ваксинират, обясни водещата Лора Инджова, а социологът потвърди това. 

„Няма засилване или отслабване на конспиративните нагласи около COVID-19. Притеснително е, че голям процент от хората казват, че такъв вирус не съществува. Коронавирусът засили вярата в конспиративните теории в цял свят“, заяви Ганев. 

На въпроса дали Бил Гейтс стои зад пандемията, за да контролира хората чрез чипове, които да им бъдат поставяни с ваксината за вируса 14% от хората, участвали в социологическо проучване на „Тренд“ отговарят с „да“, а 47% - с „не“. 

Когато подготвяхме това проучване се поровихме във Фейсбук из различни групи, сподели Ганев. 

„Имаме традиции в суеверията, но през последните години заради засилването на социалните мрежи се наблюдава повишаване на хората с конспиративни нагласи. Конспирацията е просто обяснение на много сложни явления. Понеже не може да обясниш нещо, казваш „рептилите са виновни“. Не знам дали е така, не съм се срещал с тях“, пошегува се социологът. 
 


В категории: COVID-19


Михаил ДИМИТРОВ Автор
Михаил ДИМИТРОВ
13
Коментара
Флагман.БГ Коя зодия се влюбва най-бързо Коя зодия се влюбва най-бързо 25/03/2026, Сряда 22:00 0
Флагман.БГ С този трик мивката ще блести С този трик мивката ще блести 25/03/2026, Сряда 21:30 0
Тервел ИЛИЕВ Коя зодия е най-големият инат Коя зодия е най-големият инат 25/03/2026, Сряда 20:50 2
13
Коментара по темата
13.
_nib_
25.11.2020 14:52:35
1
4
Тоя льольо да не ми обяснява за ваксините.Едно време имах доверие.Сега всичко е търговия и печалбарство.Как да вярваш на търговци....Хвалят си стоката,ако ще и лай.о в целофан да е завито.Ние произвеждаме и изнасяме,а внасяме турски с изтекъл срок.Добре че беше комунизма да се ваксинирам навремето.За 30 години преход....само веднъж против грип....100 пъти пишман станах...леля.
12.
faktolog
25.11.2020 12:13:45
7
4
1.Затварят държавите. 2. Няма работа = (заплата/доходи). 3.Гладните вземат кредити за хляб. 4 Кредит се получава на карта с ЧИП. 5.Картите се губят, крадат и др. БАНКАТА "ПРЕДЛАГА" УДОБСТВОТО ДА ТИ ВЖИВЯТ ЧИПЧЕ. И тогава ТV вирусът ще изчезне. АКО НЕ СИ ОТ ГЛАДНИТЕ , НЯМА ДА РАЗБЕРЕШ ИДЕЯТА.
11.
Грънчаря
25.11.2020 11:38:44
8
5
И аз вярвам в чипирането, в 5 G-то, в пръскането от небесата, Кеймтрелс, вярвам че вируса го пусна Бил Гейтс, за да ни чипира. Впрочем не вярвам във вируса, това е лъжа. Много са като мене, и всички сме крайни русофили, путинисти, и соцносталгици. Само Радев мисли за народа и е нашето спасение.
10.
Трол
25.11.2020 11:28:42
4
14
Няма такава тъпота в 21 век. Просто няма! Онези малоумници, които лаят от години срещу всксините живеят е свят, където благодарение на ваксините НЯМА детски паралич, дифтерия, едра шарка, а туберкулозата и морбилито са рядкост. Същите тези се страхуват от чипиране, а не си дават сметка, че гугъл и фейсбук знаят повече за тях от родните им майки.
9.
Радев
25.11.2020 11:16:52
0
8
Прибирайте се ще пръскам със самолета .
8.
Пр
25.11.2020 10:58:16
4
13
Набутайте им по един кур на всички и всичко ще си дойде на място . Оставете ги да мрът като кучета и всичко ще си дойде на мястото сами ще се затворят тия дебили и пари няма да им се дава. Човек дето вярва ,че го пръскат със самолет и ще му слагат чип от такива файда няма .
7.
ХХ
25.11.2020 10:39:12
4
8
ц. фактът, че няма постоянен имунитет ги обезсмисля.
6.
Калеко Алеко
25.11.2020 10:32:24
15
11
Народа вече на сме овце боклук нещастен, да не сме тъпите американци, дето като им свирнат и те скачат. Платен скапаняк нещастен. Направи услуга на всички, ходи и си бий 3 ваксини наведнъж и се хвърли от някой мост, обаче преди това дари парите дето си взел за реклама на тази отрова със съмнително качество, ефективност и безопастност. Кретен плъх
5.
Аз пък
25.11.2020 10:24:45
4
6
Не вярвам, че ваксината ще е достатъчно ефективна и безопасна.А ок ти за рептили и чипове ми разправяй на оная ми работа.Глупаци
4.
уууу
25.11.2020 09:40:46
12
8
А ВЕ СПРЕТЕ ВЕЧЕ ДА ГОВОРИТЕ ЗА ТОВА МАЛУМНИЦИ ХОРАТА ОТ СТРАХ ВЕЧЕ УМИРАТ
3.
Много ги дразнят умните хора
25.11.2020 09:40:07
12
9
Абе, новоизлюпени, платени социолози, защо си мислите, че на територията България останаха само глупаци, които можете да манипулирате? Гнусна, продажна сган...Много "вярвам" , когато социолози да ми говорят за ваксини....
2.
мангъров кукумицина
25.11.2020 09:21:46
26
13
И аз имам голям чип отзад.
1.
Няма нужда от чипиране!
25.11.2020 09:12:58
16
27
На 80те % са им достатъчни сутрешни блокове,математици предвещаващи планини от трупове! Дебилите сами искат да ги затворят и уморят от глад,защо са им чипове!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Гърция се разлюля, земетресението е усетено и в Бургас, и в София Гърция се разлюля, земетресението е усетено и в Бургас, и в София Граждани, които живеят на 12-тия етаж в „Лазур“ споделиха, че са го почувствали  Оставете паметника на Фотев такъв, какъвто е Оставете паметника на Фотев такъв, какъвто е Няма нужда да добавяме бронзова муза. Изворите на неговото вдъхновение и в момента са с него. Морето. Гларусите. Вятърът. Самотата Андрей Райчев: Част от българите вярват, че шестимата от Петрохан са убити от КГБ Андрей Райчев: Част от българите вярват, че шестимата от Петрохан са убити от КГБ Останалите пък са сигурни, че е намесена мафията и се прикриват данни за накотрафик, добави той Лавинообразно нарастват сигналите за купуване на гласове, Кандев със заплаха към дилърите Лавинообразно нарастват сигналите за купуване на гласове, Кандев със заплаха към дилърите Всички, които извършват престъпления против политическите права на гражданите, не бива да се чувстват спокойни, каза той Наркодилърът от жк. „Славейков“ Георги Вълков криел 8 кг марихуана и много кокаин в мазата си Наркодилърът от жк. „Славейков“ Георги Вълков криел 8 кг марихуана и много кокаин в мазата си 33-годишният бургазлия кътал дрогата в два сака в мазата на блок 75 в комплекса Започна асфалтирането на ремонтирания участък на Дунав мост при Русе Започна асфалтирането на ремонтирания участък на Дунав мост при Русе АПИ планира до 9 април да възстанови движението в платното към България, така че през великденските празници трафикът по съоръжението да преминава без ограничения в двете платна Блестящо представяне на ученици от Несебър в Националната олимпиада по руски език Блестящо представяне на ученици от Несебър в Националната олимпиада по руски език За девета поредна година СУ „Любен Каравелов“ показва високото ниво на образование в общината Лидерът на „Прогресивна България“ Румен Радев открива предизборната кампания в Бургас утре Лидерът на „Прогресивна България“ Румен Радев открива предизборната кампания в Бургас утре На 26 март, четвъртък, от 18:00 часа в конферентната зала на хотел „България“ ще се състои официалното събитие, на което ще бъде представена пълната листа с кандидати за народни представители Евтин предизборен трик на Ивайло Дражев с "Нашия Радев" заля снощи Бургас Евтин предизборен трик на Ивайло Дражев с "Нашия Радев" заля снощи Бургас РИК обяви, че агитационните материали нарушават Изборния кодекс Пет български и турски области борят миграцията с общ проект Пет български и турски области борят миграцията с общ проект Партньорите в разработката получиха ново  техническо оборудване, което ще остане в съответните ведомства и след края на заданието 
Министър цъфна в парламента разкопчан и с изваден детайл Министър цъфна в парламента разкопчан и с изваден детайл Вероятно преди това е бил в тоалетната, но е бързал за заседанието Иран на контра с Тръмп: Войната ще завърши, когато в Техеран решим Иран на контра с Тръмп: Войната ще завърши, когато в Техеран решим Властите в ислямската република са категорични: преговори не може да има, докато не се изпълнят условията им, които във Вашингтон считат за неизпълними Някой някъде прави чудеса от храброст, за да удържа цената на нефта Някой някъде прави чудеса от храброст, за да удържа цената на нефта Имам усещане, че този някой се казва Scott Bessent (финансовият министър на САЩ), а залогът е задържането на властта в САЩ 9 храни, които вредят повече от цигарите 9 храни, които вредят повече от цигарите Според лекаря от NHS Крис ван Тюлекен тези храни дори са изпреварили тютюнопушенето като водеща причина за ранна смърт, въпреки че много от нас ги консумират ежедневно, често без да осъзнават Защо осъдиха фейсбук за 375 млн. долара Защо осъдиха фейсбук за 375 млн. долара Meta ще обжалва решението и заяви, че полага усилия за безопасността на потребителите Внезапно почина известна журналистка Внезапно почина известна журналистка Даниела Георгиева, която дълги години работеше за БНТ и Регионален телевизионен център на БНТ Варна, издъхна снощи САЩ съди българина Петър, продавал оръжие на картера Ел Менчо САЩ съди българина Петър, продавал оръжие на картера Ел Менчо Според американските власти Мирчев е обвинен в заговор за разпространение на кокаин, както и в заговор за притежание и трафик на огнестрелни оръжия, включително картечници и разрушителни устройства, в подкрепа на наркотрафик Кога ще дойде глобалната рецесия Кога ще дойде глобалната рецесия При 150 долара за барел ще настъпи невиждана криза, казват експерт Руски дрон удари комин на електроцентрала в Естония, няма пострадали Руски дрон удари комин на електроцентрала в Естония, няма пострадали Инцидентът е станал в 03:43 ч. местно време на 25 март, съобщиха от естонската служба за вътрешна сигурност Строителни фирми подаряват ремонти на болнични стаи в УМБАЛ Бургас Строителни фирми подаряват ремонти на болнични стаи в УМБАЛ Бургас Строителна фирма „Делтаспан“ в момента обновява болнични стаи в Отделението по нервни болести, като в ремонта се включи с личен труд и част от персонала на отделението
Иво СИРОМАХОВ Иво СИРОМАХОВ Не всеки крокодил се казва Гена, но всички крокодили са в Ергенът Виц на деня Виц на деня - Какво стана с голямата ти любов?
- Приключи.
- Разделихте ли се?
- Не, оженихме се.
Виц на деня Виц на деня - Госпожо, на колко години сте?
- На 41.
- Как така? Преди две години пак бяхте на 41.
- Е, аз не съм от хората, които днес казват едно, а утре друго! Държа си на думата.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Каква е разликата между компаньонката и пицата?
- Пицата може да я поръчаш без гъби!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори