Само за месец: 85 смъртни случая заради К-19 в Бургас, 3935 заразени
Сред заболелите са 143 лекари и 139 учители
Да бъде въведен локдаун до Коледа. Това ще предложи здравният министър проф.Костадин Ангелов и Националния оперативен щаб, стана ясно след извънредния, предаван на живо във Флагман.бг.(ВИЖТЕ ТУК)
Министерски съвет ще обсъди предложението свое заседание утре и ако се получи подкрепа – от петък ще бъдат затворени нехранителни магазини, ресторанти, заведения, дискотеки, пиано барове, детски градини, училища и молове. Ще работят само аптеки, хранителни магазини и банки.
Бургаска област се справя сравнително добре на фона на други региони в страна, но последният месец бе изключително тежък.
Репортер на Флагман.бг направи справка в официалната статистика на Регионалната здравна инспекция в Бургас за периода 22 октомври – 22 ноември.
Числото е крайно смущаващо – 85 смъртни случая на пациенти, починали с коронавирус за месец.
Заразените с Ковид-19 за последните 30 дни са точно 3935 души. За 7 месеца бяхме регистрирали 1607 заболели, а за последните 30 дни – два и половина пъти повече.
Сред тях има 143 лекари, както и 139 учители.
В момента бургаското здравеопазване е на ръба. За последните две седмици броя на леглата бе увеличен двойно – от 170 на 350, но към 18 часа днес заетостта е 98 % и свободни са едва 6 терапевтични места в ковид отделенията.
Американските самолети-цистерни напускат летището в София до края на месеца
Mercedes 280 SE - колата, в която се вози Първата дама
Германия вдига пенсионната възраст до 70 години в опит да спаси социалната си система
NiceMag.bg: Българите предпочитат най-много климатици Daikin и Mitsubishi
Театралната адаптация на класиката "Дами канят" гостува в Летния театър в Бургас
Хакери пробиха индийската Tata Electronics, изкараха секретни данни на Apple и Tesla
Спалня като от хотел: луксозна визия без огромен бюджет
67-годишната Мадона събра погледите в червена минирокля на ревю на Saint Laurent (СНИМКИ)
Митничари в Бургас задържаха над 55 хиляди фалшиви енергийни напитки от Виетнам
Три трупа са открити в общежитие след кървава разпра
Хванаха пиян сърбин в Созопол и напушен от Пазарджик в Несебър
Спипаха крадец, задигнал 19 врати от болницата в Средец

NEKADURNICI!!!!
махнете се ,ще затриете държавата,бе
тез празни приказки работа не вършат
Затварят магазини, стават лекари, медицински сестри- те тия мерки са ролеви игри по забавачниците. Цялата страна станахме една целодневна детска градина.
Добре дошли в ЦДГ посред нощ!