×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Учителите предупреждават: Или дистанционно обучение до Коледа, или бойкот от нас!


22 Ноември 2020, Неделя, 13:59 ч.
Автор: Флагман.бг

Те се обявиха против връщането от утре на децата от 5 до 12 клас в училищата

Учителите от Асеновград с призив към министъра на здравеопазването да затвори всички училища в страната и децата да продължат обучението си в онлайн среда. В противен случай заплашиха с бойкот. Преподавателите от Асеновград се обявиха против връщането от утре на децата от 5 до 12 клас в училищата, предаде NOVA.

„Отправям апел към министъра на образованието за незабавно затваряне на всички училища в община Асеновград поради голямата заболеваемост. Ако не ме чуят, няма да дойдем. Абсолютно бойкот на системата. Призовавам всички родителите да не пускат учениците в час. Опасно е, страшно е. Няма нужната хигиена”, заяви Анелия Ставрев,  учител в СОУ“Княз Борис Първи“- Асеновград.

 „Не мога, не съм способна да ги накарам шест часа, докато трае моето работно време да стоят с маски, а това е препоръчително, въпреки че родителите смятат, че така се  задушават децата”, категорична е Жанета Дизалджова, начален учител в ОУ“Петко Каравелов“- Асеновград.

По данни на Регионалния инспекторат по образованието заболеваемостта сред учителите и учениците в Пловдивска област е  ниска около 3 процента. Според преподавателите данните се разминават.
„Има заразени колеги, има някои болни от COVID-19. Има други, които не смеят да си направят тестове”, твърди Павлина Костадинова, учител.

Учител преди 20 дни е преболедувал коронавируса. Смята, че училищата са инкубатор на заразата и на работното си място се е разболял. „Предполагам, че в час. Аз работа вкъщи не съм имал, посещения в някакви заведения, нощно клубове … предполагам, че в училище”, заяви Бойко Стоянов, преподавател по география и икономика.

Според учителите графиците, които сега изготвят директорите са нефективни. Задължават 40 % от учениците да са в присъствена форма в класните стаи. В училищата няма техническата възможност да се преподава едновременно в клас и в електронен вариант на онези, които са вкъщи. Твърдят, че онлайн обучението засега е най-добрият вариант.

„Това никога не се е случвало в час да се вземе толкова много материал, защото те слушат през цялото време. Няма шум. Не си пречат”, твърди Анелия Ставрева- учител в СОУ“Княз Борис Първи“- Асеновград.

Част от родителите в Асеновград заплашиха, че утре няма да пуснат децата си на училище.

Гина Колакова – родител на първокласник: „Заявявам, че детето ми утре няма да  посещава учебни занятия. Пропуските в образованието могат да бъдат наваксани, но един човешки живот не може да бъде върнат”.

250 родителите от Пловдивска област са подали декларации, че децата им ще учат само от вкъщи.


В категории: Пловдив


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
12
Коментара
Флагман.БГ Празник е, има интересни поличби Празник е, има интересни поличби 19/11/2025, Сряда 07:41 0
Флагман.БГ Оранжев код за обилни валежи Оранжев код за обилни валежи 19/11/2025, Сряда 07:39 0
Тервел ИЛИЕВ Реал М посочи вратата на голяма звезда Реал М посочи вратата на голяма звезда 18/11/2025, Вторник 21:01 0
Флагман.БГ Шер глези 40 години по-младото си гадже Шер глези 40 години по-младото си гадже 18/11/2025, Вторник 20:40 0
Флагман.БГ Усик освободи една от титлите Усик освободи една от титлите 18/11/2025, Вторник 20:23 0
12
Коментара по темата
12.
E
23.11.2020 16:51:07
1
2
Да им намалят заплатите с 30 % докато обучават он лайн. Каквото обучението такава и заплатата. Хареса им вкъщи докато си пият кафенцето да преподават и сега бойкот ще правят
11.
E
23.11.2020 16:51:06
1
1
Да им намалят заплатите с 30 % докато обучават он лайн. Каквото обучението такава и заплатата. Хареса им вкъщи докато си пият кафенцето да преподават и сега бойкот ще правят
10.
До 10
23.11.2020 07:14:09
4
4
Да беше учил като учителите още десет години след средното! И да дадеш един чувал с пари! А не да обикаляш по заведенията и да си бъркаш в носа! Никакво влизане в училищата повече!
9.
Fak
22.11.2020 22:21:17
4
8
И аз искам от вкъщи и да си получавам по 1700 заплата
8.
Продавачка
22.11.2020 18:10:40
15
21
Искам да попитам учителите- ако и ние продавачите в магазините за хранителни стоки обявим бойкот и напуснем, те на лов ли ще ходят за да се прехранват? И дали позицията им ще е толкова твърда, ако за онлайн обучение не получаваха трудово възнаграждение?
7.
....
22.11.2020 14:53:56
13
22
Много странна история, излезе че учителите боледуват повече от лекарите и продавачите. Карат родителите да подписват декларации, че са напълно отговорни за образованието на децата си.
6.
Родител
22.11.2020 14:39:36
35
18
Напускайте какво чакате, освен да се правите на интересни друго не знаете,то без това ако продължава онлайн няма да сте нужни,хората ще си купят уча.се, проблемът е решен.
5.
До глупак номер 3
22.11.2020 14:35:01
20
34
До глупак номер 3
Да, напускат, и още ще напуснат. Да видим кой ще образова отрочетата ви, неграмотници такива.
4.
toi
22.11.2020 14:30:08
23
21
Тогава заплатите наполовина.
3.
xaxaxax
22.11.2020 14:29:01
34
26
Като не ви харесва, свободни сте да напуснете. Какво означава, че имало заразени учители и как разбират че са се заразили именно в училищата? Или не излизат, не ходят до магазин и т.н.? Да не стоят в тотална изолация вкъщи? Айде стига глупости.
2.
Браво
22.11.2020 14:21:12
23
40
Браво на учителите! Трябва твърда позиция в защита на здравето и правото на живот! Бойкот!
1.
Пешо
22.11.2020 14:10:11
2
6
КолеФа :)
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
В сигнал до Флагман.БГ: Издирваното мини BMW е под чергило пред 5 РУ - Бургас (ОБНОВЕНА, ВИДЕО) В сигнал до Флагман.БГ: Издирваното мини BMW е под чергило пред 5 РУ - Бургас (ОБНОВЕНА, ВИДЕО) Дежурният редактор засече писмото преди няколко минути, реагирахме веднага  Най-прочутият български маринист пребит жестоко от созополски рибари, не му харесали картините Най-прочутият български маринист пребит жестоко от созополски рибари, не му харесали картините Яките критици счупили ръката на художник, който е сочен за един от новаторите в българското изкуство и е бил сред най-големите майстори на морския пейзаж Лена Бориславова спечели битката в съда, тревожи се за кмета на Варна Лена Бориславова спечели битката в съда, тревожи се за кмета на Варна Решението на Софийския районен съд по делото „Корал“ обаче подлежи на обжалване Делян Пеевски поиска от държавата по 110 лева за пенсионерите, депутатите му даряват заплатите си Делян Пеевски поиска от държавата по 110 лева за пенсионерите, депутатите му даряват заплатите си Финансовият министър му отговори, че възможностите ще станат ясни след анализ на изпълнението на бюджета за тази година Лесен трик за сушене на чаршафи през зимата Лесен трик за сушене на чаршафи през зимата Ето как да се справите с мокрото спално бельо, ако нямате сушилня Редки футболни съкровища привлякоха нов поток посетители във втория ден на изложбата в Central Park Бургас Редки футболни съкровища привлякоха нов поток посетители във втория ден на изложбата в Central Park Бургас Залата беше изпълнена с вълнение от най-малките и със спомени от по-възрастните Конституцията нарушена! Съдът: Наталия Киселова няма право да спира референдум Конституцията нарушена! Съдът: Наталия Киселова няма право да спира референдум В мотивите си магистратите отбелязват, че според Основния закон народът е единствен източник на държавната власт и тя се осъществява от него 26-годишна жена отива на съд за убийството на мъж в Пловдив 26-годишна жена отива на съд за убийството на мъж в Пловдив Той се подразнил, че телефонът на жената позвънил, докато тя му гостувала Отиде си талантливият музиковед Юлия Манукян Отиде си талантливият музиковед Юлия Манукян Тя бе дългогодишен преподавател в НУМСИ "Проф. Панчо Владигеров" в Бургас Петиция настоява кучето Мая да бъде обявено за... светец Петиция настоява кучето Мая да бъде обявено за... светец Инициативата обаче не се прие добре в социалните мрежи
Атака по военни обекти в Русия с американски ракети АТАКМС Атака по военни обекти в Русия с американски ракети АТАКМС Властите в Киев настояват САЩ да им предоставят и "Томахок", чиито обсег е около 2500 километра  50 см сняг в Турция 50 см сняг в Турция Кога ски сезонът там ще бъде открит? Кремъл обвини Полша, че се поддава на русофобия Кремъл обвини Полша, че се поддава на русофобия Експлозията по линията Варшава – Люблин, която свързва полската столица с украинската граница, последва поредица от палежи, саботажи и кибератаки в Полша Глобален срив заради Cloudflare остави света без новини Глобален срив заради Cloudflare остави света без новини Мащабното прекъсване, което продължава през последните часове, със сигурност е попречило на мнозина от вас да сърфират спокойно в мрежата За първи път в Европа: Влакове ще летят с 350 км/ч За първи път в Европа: Влакове ще летят с 350 км/ч Влаковете по линията Мадрид-Барселона превозват по 15 млн. души годишно Пикап, пълен с диви маймуни и дрога, бе заловен при акция в Тайланд Пикап, пълен с диви маймуни и дрога, бе заловен при акция в Тайланд Местните власти разкриха два свързани случая на трафик на макаци, подчертавайки ролята на страната като ключов център в глобалната незаконна търговия Бившата жена на  Трюдо проговори за романса му с Кейти Пери Бившата жена на  Трюдо проговори за романса му с Кейти Пери В откровен разговор в подкаст, Грегоар сподели как преживява общественото напрежение и непрестанните заглавия около бащата на трите и деца Ужасяващо убийство: Известен футболен съдия застреля бившата си любима Ужасяващо убийство: Известен футболен съдия застреля бившата си любима Трагедия на Балканите Четирима от всеки петима украинци, призовани в армията...дезертират  Четирима от всеки петима украинци, призовани в армията...дезертират  Около 100 000 млади украински мъже са напуснали страната през последните три месеца, много от които се насочват през Полша към Германия Сделка за ядрено сътрудничество подписват САЩ и Саудитска Арабия Сделка за ядрено сътрудничество подписват САЩ и Саудитска Арабия Рамковият договор ще се затвърди по време на визитата на принц Мохамед бин Салман във Вашингтон
Калин СТОЯНОВ, депутат от ДПС-Ново Начало: Калин СТОЯНОВ, депутат от ДПС-Ново Начало: Радев "тактично" замени Шкодата с чисто ново BMW X7 Виц на деня Виц на деня Ядосан мъж се прибира вкъщи и крещи на жена си:
- Всичко знам!
Жена му реагира веднага.
- Така ли?! Я, кажи тогава кой е петият по височина връх в света?
Виц на деня Виц на деня Mъж се прибира в 2 сутринта.
Жена му:
- Най-накрая. Три часа те чакам да се прибереш, за да заспя.
- По дяволите, аз три часа чакам да заспиш, за да се прибера!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Един мъж винаги ще получи от една жена това, което тя иска!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори