След 80% спад: Туроператорите са пред фалит
Резервациите продължават да са замразени
Туроператорите в Благоевградско са пред фалит. Заради пандемията и набелязаните мерки резервациите са замразени, а груповите пътуванията забранени. Браншът отчита спад до 80%. От няколко месеца работата в тази туристическа агенция е спаднала до минимум.
"Хората в момента нямат пари, страх ги е от повторно затваряне и не искат да рискуват да се записват за екскурзии за по-далечни дестинации, предпочитат някъде индивидуални резервации да направят, които да не минават през нас, те сами да си отидат в семейни хотели по-малки, така че това нас пак не ни устройва", разказа туроператорът Таня Пенчева пред Bulgaria ON AIR.
Липсата на приходи тук е довела до крайни решения. "Много зле се отрази ситуацията на Ковид-19 в нашия бранш. Мисля, че ние сме най-засегнатия бранш от пандемията. Бяхме 4 човека в офиса, сега сме само двама. Вие можете да си представите за какво говорим", добави Таня. Оборотът е намалял с близо 80% и в тази туристическа агенция.
"Трудно е. Да се надяваме, че прогнозите за следващата година ще се реализират, в смисъл, че след като се утвърди ваксина и една част от хората, които решат да се ваксинират ще бъдат по-спокойни в пътуванията", каза и управителят Гергана Хаджийска. Служителите в бранша споделят, че се надяват на чудо, но и на държавна помощ. Започнаха и резервациите за коледните и новогодишните празници, но желаещи няма.
Как всяка зодия се справя със стреса
Кирил Милов посвети титлата на починалата си баба
Крем карамел по българска рецепта
Ламин Ямал изправи косите на националния отбор на Испания
Коя е най-силната черта на всяка зодия
Каварма по български - автентична рецепта с месо и зеленчуци
Кристиян Балов предпазлив за ЦСКА и Лудогорец
Олимпиакос позлатява българина Коди
Байерн с "НЕ" към оферти на Реал Мадрид и Манчестър Сити
Как да премахнем лоша миризма от коша за боклук
8 зодии започват на чисто след 26 април 2026
Григор Димитров с инфарктна загуба
