Подпалвачът от Враца обжалва постоянния си арест
Адвокатът на Веселин настоява, че поведението му е форма на протест
Подпалвачът Веселин П., който драсна клечката на колата си в центъра на Враца във вторник, ще обжалва решението на районния съд да го остави за постоянно в ареста. Това съобщи пред konkurent.bg адвокат Пламен Петков, според когото обвинението не е обективно и е абсолютно необосновано.
Според юриста поведението на клиента му е форма на протест и би трябвало да се разглежда като такъв от магистратите. Петков допълни, че е адвокат на хората, към които са повдигнати много по-тежки обвинения, но те не са в ареста. Веселин разби с автомобила си "Рено" бариерата преди "синята зона" до централния площад в града, като навлезе в пешеходната зона пред сградата на общината, а след това поля с бензин колата си и я запали миналия вторник.
Защо бизнесмен си запали автомобила в центъра на Враца и заля с бензин полицаи
Пожарът бе загасен от екип пожарникари, отзовали се за минути на местопроизшествието. Мъжът бе задържан незабавно от полицаи, които станаха свидетели на случката заради близостта на Районното управление на МВР до кметството. Оказа се, че подпалвачът е побеснял, след като на автомобила му е била поставена скоба.
Тръмп изригна срещу Техеран: Още една грешка и заличавам Ислямската република от картата!
Как да използваме климатика през лятото, за да пестим енергия и да не се развали
Практични съвети срещу лед във фризера: Как да го размразите бързо и да го запазите чист по-дълго
Вижте как шофира този безразсъден водач
Имотният октопод във Варна е огромен, имаме три следи за Пепи Еврото: Проговори главният секретар на МВР
Онлайн пазаруването в ЕС поскъпва: Влиза мито от 3 евро за малките пратки
Вдигнаха въздушна линейка за мъж, паднал от 4 метра височина
Направих бисквитена торта – вместо да редя бисквитите, ги сложих прави във формата: Стана нещо уникално!
„Миризмата на смърт вече се усеща“: Адът във Венецуела няма край: Над 50 000 души са в неизвестност
Жълт код за опасни горещини за цялата страна в понеделник
Легендата на кино комедията Мел Брукс стана на 100
18-годишен без книжка загина в катастрофа, непълнолетният му спътник е с опасност за живота
