Отиде си спортният журналист Климент Величков
Климент Величков изигра важна роля в българската общност в Чикаго
Известният спортен журналист Климент Величков е починал днес в 11 часа българско време. Планира се да бъде погребан в град Ахелой. Tой посвети целия си живот на журналистиката. Първият му допир с печатарското мастило е в полиграфическия техникум. След Спортната Академия и дипломата по българска филология, започва дългото му журналистическо пътешествие.
Най-славните му години са като първи зам. главен редактор на ежеседмичника “Старт” (600 хиляден тираж). Той обикаля много страни като спортен кореспондент – бил е на 7 олимпиади, осем турнири от Големия Шлем в Уимбълдън, множество световни първенства по вдигане на тежести, волейбол, гимнастика и др. По-късно е зам. главен редактор и на “Спорт”.
Климент Величков изигра важна роля в българската общност в Чикаго. Той бе главният редактор на в. “България”, който стартира през 2001. След, което бе начело на в. “България 21ви век” и в. “Старт БГ”. Кариерата му завърши във в. “България СЕГА”, където беше зам. главен редактор и спортен кореспондент. Макар да ни напусна, написаното от него за българите в Чикаго, САЩ и по целия свят в стотици броеве ще остане завинаги. Той има заслужено място както в историята на спортната ни журналистика в България, така и в историята на българската общност в Чикаго.
Неговата доброта, професионализъм и любов към професията, на която отдаде целия си живот са заразителен пример за новото поколение български журналисти.
Съболезнования за близките и роднините на Климент от името на екипа на Флагман.бг.
Февруари ще бъде труден месец за Водолеите: какво предричат астролози
Пържене с масло: как да го направите безопасно и вкусно у дома
Горчиви истини и разкрития: началото на февруари носи емоционални трусове за Телец, Рак и Скорпион
Дара взе решение за "Евровизия"
25% по-малък риск от депресия за децата с това правило
За бедстващите пенсионери все няма пари
Фирми от ОАЕ преговарят за част от активите на "Лукойл"
София кръсти улица на Тери Пратчет
Биткойн падна под 75 хиляди долара и пазарът остава под натиск
Кола падна в река Лева край Враца след поднасяне на заледен път
За тази фолкаджийка изневярата била нещо нормално
С перфектната му слаба визия всеки костюм и нова дрешка му лепват като на манекен
