АПИ: Тръгвайте на път само с подготвени за зимата автомобили
Трябва да се кара със съобразена скорост и повишено внимание
Поради очакваното понижение на температурите и превалявания от сняг Агенция "Пътна инфраструктура" призовава шофьорите, на които им предстои пътуване в следващите дни, да тръгват с автомобили с подходящи гуми, да карат със съобразена скорост и повишено внимание, да спазват необходимата дистанция и да не предприемат резки маневри.
От АПИ напомнят, че блокирането на движението от превозни средства, които не са подготвени за зимни условия, затруднява пътуването на всички останали шофьори и работата на снегопочистващата техника. От пътната агенция съобщават, че областните пътни управления следят метеорологичните прогнози по райони и ще предприемат обработка на настилките в участъците, където има предпоставки за заледяване и хлъзгавост по усойните места.
В поддържането на 20 000 км републикански пътища през зимните месеци ще участват около 3000 снегопочистващи машини - снегорини, техника за разпръскване на пясък и т. н. По опорните пунктове има инертни материали - сол, пясък, калциев двухлорид за обработка на настилките, като доставките за зимен сезон 2020/2021 продължават.
Намериха издирваната 12-годишна пианистка Мери, излязла без слуховите си устройства
Огнен ад в Португалия: Над 1000 пожарникари се борят с няколко фронта
Тръмп пита Путин: Помагат ли руски сателити на Иран да избира цели
Георги Маджаров влезе в ролята на председател на Народното събрание
Шампион и грегар: Как "Погацар" стана най-великият помагач в спорта
20-годишен пиян зад волана превърна паркинг в лунапарк с "блъскащи се колички"
Мъж се пребори с акула в плитчините на океана и спаси годеницата си
Арсенал натиска за Винисиус, не щади пари
Талантлив бургазлия направи сериозна крачка към голямото кино
Нелепа трагедия отне живота на 35-годишна майка и бизнес дама
Шампион по силов трибой се удави в Майорка, в последния си миг геройски спаси любимата си
Жена с газов пистолет нахлу в аптека и поиска оборота
