Частична карантина влиза в сила и в Турция
Забранява се излизането навън между 20:00 и 05:00 часа
От днес в Турция ще започне да се прилата частичната забрана за излизане навън през уикендите, съобщи в Twitter турският министър на здравеопазването Фахреттин Коджа, посочва БГНЕС. Съгласно новата мярка, гражданите няма да имат право да излизат навън от 20.00 часа в събота до 10.00 часа в неделя и от 20.00 часа в неделя до 05.00 часа в понеделник.
Други допълнителни мерки в борбата срещу коронавируса, които влизат в сила от 20 часа тази вечер, предвиждат работно време на търговските центрове, магазините за хранителни стоки, фризьорските салони само в интервала между 10.00 и 20.00 часа; затваряне на кина, концертни зали, театри, спортни салони.
От тази вечер рестораните ще предлагат или доставят само храна за вкъщи. Лицата на и над 65 години ще могат да излизат навън между 10 и 13 часа, а тези под 20 години - между 13 и 16 часа.
Стотици вечеряха на пясъка във Варна: Музика, море и благотворителна кауза събраха Аспарухово
Трикове и хитрини за отслабване след 30 и 40 години
Фентанилови зомбита? Две дрогирани момчета уплашиха минувачи край Сахат тепе в Пловдив
TikTok плаща 400 млн. долара заради данни на деца - едно от най-големите споразумения по случая в САЩ
Смърт за лайкове: Петима тийнейджъри загинаха в Ирландия, опасна мания превръща магистралите в сцена
„Чакай тук“: Баща остави 7-годишния си син сам на Фуджи и продължи към върха
Три години след еврото: 4 от 10 хървати над 65 години са в риск от бедност
Над 40% от работещите българи прегарят: Ето сигналите, които не бива да подминаваме
Хакнаха издателя на най-очакваната видеоигра за десетилетието, първи кадри от GTA VI
Защо Иран още не се предава: режимът разчита на твърдост, петрол и натиск през Ормуз
Тревога на плажа край Албена: Откриха части от дрон, сапьори проверяват има ли взрив
Имате глоба от 153 евро? Не бързайте да плащате, измамници се представят за МВР

Кога в България някой управник е разбирал, че ХОРАТА - здрави, образовани, работещи, преуспяващи - са богатство?
Аз не мога да се сетя...
А банкянската Тиква ще си умори народа (първи сме по смъртност на дневна база в ЕС и втори в света), на всичко отгоре вече е договорил далавера за 12 милиона ваксини - Наглецът иска и чекмеджетата да напълни като за последно!