Медици биха тревога: Всеки 7-и лекар в България е с коронавирус
Всеки да се замисли под какво напрежение работим, призоваха от УМБАЛ "Свети Георги"
Лекари от Клиниката по лъчетерапия в УМБАЛ "Свети Георги" в Пловдив защитиха всички медици, които са изправени на ръба на силите си, работейки с COVID пациенти. В специален пост във фейсбук те изтъкват колко много жертви дава гилдията в борбата с вируса. А посланието идва на фона на фрапиращите случаи за починали пациенти в Пловдив, което наложи и прокуратурата да направи разследване.
Според сметките им, всеки седми медицински работник в България е заразен с коронавирус. "159 медици с коронавирус само за последните 24 часа. С тях общо заразените медици от началото са почти 4500 Общо в страната има 32 000 лекари, като не малка част от тях вече са се пенсионирали, а други не успяха да преборят вируса... Нека всеки добре се замисли в какви условия и в какво напрежение работят здравните работници ежедневно, 24/7 Нека се замисли как те рискуват собствено си здраве и здравето на семейството си", пишат от Клиниката по лъчетерапия.
"Нека се замисли, че на пациент му се налага да чака,защото 1 лекар и 1 сестра трябва са се грижат за 20-30, а понякога и 40 тежко болни пациенти. Нека се замисли, че когато лекарите предупреждаваха, че този момент ще дойде и умоляваха да се носят ЛПС, заведенията и баровете бяха пълни Нека се замисли, че "в мизерните условия в болницата" пациентите прекарват 3-4 седмици, а лекарите 30-40 години Нека се замисли дали "уважението" което получават от голяма част от хора и медии е каквото трябва да бъде Ако някой мисли, че може да се справи по-добре от тях - нека пробва! Така или иначе здравните работници са на привършване...", се казва още в техния коментар.
Тези лекарства не трябва да се приемат със сутрешното кафе
Данъчните тръгнаха по плажа: НАП стартира мащабна лятна кампания по морето и ще следи за спекула с цените
С този обърнат сладкиш ще впечатлите всички гости
Проф. Рачев каза докога ще продължи екстремно горещото време
Почина Сергей Иванов
Несебър ще бъде домакин на единствения SwimRun в България
Масирани проверки по морето: Държавата затяга контрола над плажове и заведения
Десетокласници от Слънчев бряг представиха вековната история на Несебър на чужди езици
Несебър беше домакин на лагера по адаптирани водни спортове на НСА
Задържаният за тройното убийство в Угърчин отрича да е извършител, съвестта му била чиста
Починалата шампионка по борба Жанет имала лични проблеми - проговори треньорът ѝ
Регата "Черноморец Бургас" събра над 130 ветроходци

Ама когато работят на пълен работен ден в болницата и още един пълен работен ден в частния кабинет, тогава не изнемогват, нали?
Пък и погледни какво става в световен мащаб !
Ако има 100 хиляди заразени, то оздравелите се движат около 70-80 хиляди-обикновено това съотношение се запазва!
Погледни сега при нас- 120 хиляди заразени и....35 хиляди излекувани!
Нещо да ти се струва "ненаред"?
И странно защо всички ги таксуват "с коронавирус"!
Реално около 2500 от тези 4500 са вече излекувани т.е. голяма част от тях трябва да са се върнали на работа, както се случва с останалите преболедували българи...
При това положение няма как "всеки 7-ми лекар да е с коронавирус", а излиза, че всеки 16-ти е с такъв към момента !Да не говорим, че при мед персонала има около 30 починали, което е под 0,7% смъртност, а те са най-силно изложените на опасността от заразяване !