Медици биха тревога: Всеки 7-и лекар в България е с коронавирус
Всеки да се замисли под какво напрежение работим, призоваха от УМБАЛ "Свети Георги"
Лекари от Клиниката по лъчетерапия в УМБАЛ "Свети Георги" в Пловдив защитиха всички медици, които са изправени на ръба на силите си, работейки с COVID пациенти. В специален пост във фейсбук те изтъкват колко много жертви дава гилдията в борбата с вируса. А посланието идва на фона на фрапиращите случаи за починали пациенти в Пловдив, което наложи и прокуратурата да направи разследване.
Според сметките им, всеки седми медицински работник в България е заразен с коронавирус. "159 медици с коронавирус само за последните 24 часа. С тях общо заразените медици от началото са почти 4500 Общо в страната има 32 000 лекари, като не малка част от тях вече са се пенсионирали, а други не успяха да преборят вируса... Нека всеки добре се замисли в какви условия и в какво напрежение работят здравните работници ежедневно, 24/7 Нека се замисли как те рискуват собствено си здраве и здравето на семейството си", пишат от Клиниката по лъчетерапия.
"Нека се замисли, че на пациент му се налага да чака,защото 1 лекар и 1 сестра трябва са се грижат за 20-30, а понякога и 40 тежко болни пациенти. Нека се замисли, че когато лекарите предупреждаваха, че този момент ще дойде и умоляваха да се носят ЛПС, заведенията и баровете бяха пълни Нека се замисли, че "в мизерните условия в болницата" пациентите прекарват 3-4 седмици, а лекарите 30-40 години Нека се замисли дали "уважението" което получават от голяма част от хора и медии е каквото трябва да бъде Ако някой мисли, че може да се справи по-добре от тях - нека пробва! Така или иначе здравните работници са на привършване...", се казва още в техния коментар.
11 нужди, за които никоя съпруга не бива да моли мъжа си
Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост
Убийство за 40 евро в София: Хвърлиха мъж от Лъвов мост
Путин ще обсъжда с Лукашенко ултиматума на Зеленски
Заблуди, които държат хората в нещастни връзки
Деклан Райс призна: Играя с болка, но жертвам тялото си за Англия
БДУ продължава партньорството с ASOMI College of Sciences с разговори за двойни дипломи и съвместни програми
Почина Людмил Стоилов-Льоди от „Бараби Блус Бенд“
България е първа в ЕС по годишен скок на цените на горивата
Джереми Кларксън след битка с агресивен рак: Искам да видя как растат внуците ми
Затворници убиха съкилийник, обвинен в причиняване смъртта на дете
Партия „Център“ на Васил Божков се саморазпусна

Ама когато работят на пълен работен ден в болницата и още един пълен работен ден в частния кабинет, тогава не изнемогват, нали?
Пък и погледни какво става в световен мащаб !
Ако има 100 хиляди заразени, то оздравелите се движат около 70-80 хиляди-обикновено това съотношение се запазва!
Погледни сега при нас- 120 хиляди заразени и....35 хиляди излекувани!
Нещо да ти се струва "ненаред"?
И странно защо всички ги таксуват "с коронавирус"!
Реално около 2500 от тези 4500 са вече излекувани т.е. голяма част от тях трябва да са се върнали на работа, както се случва с останалите преболедували българи...
При това положение няма как "всеки 7-ми лекар да е с коронавирус", а излиза, че всеки 16-ти е с такъв към момента !Да не говорим, че при мед персонала има около 30 починали, което е под 0,7% смъртност, а те са най-силно изложените на опасността от заразяване !