Църквата чества Деня на християнското семейство
Посланието към родителите е да запознаят отрано децата си с Христовото учение
Православните християни честват Въведение Богородично. С решение на Светия Синод от 1929 г. празникът в България се отбелязва и като Ден на християнското семейство. Посланието към родителите е да запознаят отрано децата си с Христовото учение и да ги научат да посещават църковните богослужения.
На този ден Църквата чества изпълнението на даденият от Йоаким и Анна обет - да посветят дъщеря си в служба на Бога. Когато малката Мария станала на три години, нейните родители я завели в Йерусалим, за да я въведат в храма Господен.
Оставена на първото стъпало, за почуда на всички, Дева Мария сама без чужда помощ изкачила 15-те стъпала и стигнала до най-високото. Благословени от свещениците родителите ѝ се върнали в Назарет, а Мария останала в храма, където се научила на много добродетели. На този ден Църквата призовава семействата да предадат на своите деца познания за православието.
Крадци дебнат туристите край Варна: Изчезнаха 2800 евро от заключен автомобил
Бургазлии подмениха златен синджир за 4300 евро в куриерски офис в Ахелой
Тюркоазеният рай на Сардиния се задъхва: 6500 лодки превърнаха морето в паркинг
Емил Кошлуков за критиците на Бургас: Същите плюеха и DARA, после тя спечели Евровизия
Ланс сътвори сензация: С 10 души свали ПСЖ от трона и взе историческа купа
След загубената Евровизия: Къде са другите големи събития на София
Крум Савов срещна Путин на плажа в Слънчев бряг и веднага поиска снимка
Медиците от „Сърце и Мозък“ - Бургас с отворено писмо до Катя Ивкова: Липсва само едно - министърът да си свърши работата
Бургас се сбогува с Радко Дренчев: Семейството му организира панахида на 40-ия ден от кончината му
Бургас, време е за „Черноморец“! „Акулите“ излизат срещу ЦСКА II тази вечер на „Лазур“
Петко Костов оглави новата структура на „Прогресивна България“ в Малко Търново
Деница и приятели превърнаха една лятна вечер в „Градина“ в надежда за мечтано бебе
