Прогнозират ръст на фалитите на фирми догодина
Най-застрашените сектори са транспортът, туризмът и луксозните стоки
Ръст на фалитите на фирми в България с 21% в сравнение с 2019-а. Това очакват икономически анализатори през следващата година
Последствията върху компаниите и увеличението на фалитите ще бъдат подобни на вълната от 2009-а, но с разликата, че Covid-19 засяга много повече държави.
Дългите забавяния на плащанията или големият брой клиенти, които не плащат навреме, може да доведат до несъстоятелност на компаниите, предаде БНР.
Прогнозите са за 35% увеличение на фирмената несъстоятелност в глобален мащаб и ефект на доминото след пандемията, прогнозират правни експерти, специализирани в сферата на междуфирмената задлъжнялост.
Рискът от фалити покрива почти всички сектори, особено транспорта, автомобилостроенето, туризма и луксозните стоки. Изключения правят само фармацията и IT-секторът, където има по-голяма стабилност.
Анализите сочат, че ако през 2019 година бизнесът е чакал средно 60 дни, за да получи плащане по реализирана сделка, то през 2020-а се очаква да се стигне до 66 дни, а през 2021 г. - до 68 дни.
Това е срокът, в който реално се блокира оборотният капитал, което ограничава бизнеса да заделя повече ресурс за инвестиции, модернизация и развитие на нови продукти.
Министърът на енергетиката поиска по-бърза работа по проекта за нови мощности в АЕЦ „Козлодуй“
Четири зодиакални ще получат това което искат на 2 април
Свободолюбивият дух на Казанова - събирателен образ на мъжа, когото всяка жена желае
Несебър отбеляза Деня на детската книга със срещи на деца с любими български авторки
Защо Кипър отново се оказа в центъра на напрежението?
ОССЕ отчете 6,6 млн. избиратели и нерешени проблеми преди вота
Започна консервацията и реставрацията на римските терми в Акве калиде
Малки лазарки от три детски градини внесоха празничен дух в Община Несебър
Кичка Бодурова стана баба
Лазарки от ДГ „Раковина“ внесоха празнично настроение в Съдебната палата в Бургас
ПГТ „Иван Вазов“ в Слънчев бряг отбеляза 59 години с празник на талантите и професионалните умения
БФВ иска да изгради Дом на волейбола
