Д-р Мария Петрова: Близките на починалите пред COVID отделението да искат аутопсия!
Здравната ни система е сбъркана, коментира лекарката от Айтос, която е специалистът по медицинско право
Близките на починалите пред COVID отделението на Университетската болница в Пловдив да искат аутопсия. Това съветва д-р Мария Петрова.
„На тези хора трябва да им бъде направена аутопсия. Имаше слух, че на хората с COVID-19 е забранено да се правят аутопсии. Такова нещо няма“, каза в „Здравей, България“ по Нова телевизия лекарката от Айтос, която е специалистът по медицинско право.
„Това е една илюстрация на сбърканата ни здравна система като започнем от Спешната помощ, липсващият ангажимент на личните лекари, минем през това, че няма никаква обвързаност между извънболничната и болничната помощ и това, че всеки абдикира в трудния момент. Няма никаква организация в лечебните заведения“, коментира тя.
„Това, че се разкриват COVID структури не значи, че там може да се лекуват пациенти с коронавирус и това го виждам. В тези отделения няма нито достатъчно кислород, нито лекари, които могат да интубират пациенти. Това е една псевдопроформа медицина“, заяви д-р Петрова.
„Тези хора се водят хоспитализирани. Това означава, че болницата е поела ангажимент да им оказва медицинска грижа“, добави тя.
„Болницата не е хотел. Няма значение колко легла ще има, а кой се грижи за тези пациенти“, каза още тя.
Левски е шампион след 17 години чакане: 27-ата титла се върна на Герена
Правителство до дни? Прогресивна България няма да бави мандата
Фалит на авиокомпания в САЩ: Скъпото гориво удря евтините полети
Село, изгоряло до последната къща, оживя във възстановка на Априлското въстание
Трагедия в Петрич: Прокурор заспа и автомобилът му падна в дере, жена загина
Бандити превзеха танкер край Йемен, плавателният съд поел към Сомалия
Иван Гайков: Пред Община Приморско се откриват сериозни възможности за развитие
Китай се опълчи на САЩ: Няма да спазваме санкциите за иранския петрол
Тръмп изтегля 5000 американски войници от Германия след остър спор с Мерц
Плувец мина 55 км сред 5500 крокодила и счупи световен рекорд
Китът Тими вече е на свобода след спасителна акция край Германия
Крис и Юлиян от „Молец“ се готвят за турне с „Параклис“
